] Все про пінополіуретан в диванах | Інтернет-магазин «Злата-Мебель»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Все про пінополіуретан в диванах

М'які меблі є частиною нашого повсякденного життя. Вона прикрашає вітальні, холи, присутня в офісах, квартирах, ресторанах, супроводжує людину в різних життєвих ситуаціях. Але черговий раз сідаючи на м'яке сидіння, замислюєтеся ви, що там всередині? Завдяки яким матеріалами підтримується пружність, еластичність поверхні? Чому наповнювач не просідає під вагою, а повертається у вихідне положення? Що робить крісло повітряним, потопаючим, а що забезпечує офісному дивану помірну жорсткість? Сьогодні, ми відкриємо завісу красивої оббивки, і подивимося глибше, в середину. Розповімо, які бувають наповнювачі, і здійснимо огляд найпопулярнішої начинки дивана — пінополіуретану.
 

Все про пінополіуретан в диванах


Характеристики ППУ, його особливості

 • жорсткий (використовується в будівництві, тепло і холодоізоляції, звукоізоляції, а також в якості формотворчих елементів);
 • еластичний (широко застосовується в побуті: губки, фільтри, прокладок та ін.; також є незамінною сировиною для меблевої і легкої промисловості);
 • самовспінюючийся (наприклад монтажна піна, спеціальні клейові з'єднання, які використовуються в самих різних сферах. Вони забезпечують заповнення пустот, ізоляцію, адекватну міцність монтажу).

В меблевій індустрії застосовуються дві категорії ППУ, жорсткий і еластичний. Перший виступає формотворчим елементом диванів, в тому числі і безкаркасних, а другий — власне наповнювач, який ми згадували на початку статті. Він має масу різновидів, що відрізняються формою, щільністю.
 

Все про пінополіуретан в диванах

 1. Листовий пінополіуретан. Являє собою тонкі аркуші різної щільності, що покривають пружинний блок, і забезпечують м'якість сидіння. Використовується як фінальний шар перед оббивкою.
 2. Литий ППУ. Проводиться шляхом заливання в спеціальну форму, практично не руйнується (за рахунок цільної структури), має помірну жорсткість. З його допомогою безкаркасний диван набуває стійку конфігурацію, а каркасний — плавні, округлі обриси.
 3. Блоковий пінополіуретан. Являє собою готові блоки різної висоти, з рівною або рельєфною поверхнею. Використовується при виготовленні матраців, основ для безпружинних диванів.
 4. Крихти ППУ. Є відходом при виробництві блоків і листів, але не викидаються, а застосовуються для набивання декоративних диванних подушок.


Переваги та недоліки набивання з пінополіуретану

 

Все про пінополіуретан в диванах

Еластичний пінополіуретан, в якості наповнювача диванів став масово використовуватися з кінця минулого століття. Відомий він був і на просторах СНД, під назвою поролон. Його експлуатаційні характеристики на той час були далекі від досконалості: він моментально загорявся, вбирав вологу, запахи, мав маленький температурний діапазон, що сприяло швидкому руйнуванню. Але фахівці хіміки не сиділи на місці, вони удосконалили склад сировини, домігшись поліпшення показників. Поролон який виробляють зараз, значно відрізняється від зразків кінця 90-х. Але все ж, матеріал не є ідеальним, він має і достоїнства, і недоліки, ознайомитися з якими пропонуємо нижче.

Переваги ППУ наповнювача для диванів:
 • гіпоалергенний (не має компонентів викликають алергічну реакцію, є несприятливим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів);
 • екологічний (не виділяє в повітря небезпечних сполук);
 • повітропроникний;
 • еластичний (легко адаптується під сидячого, швидко відновлює форму після вставання);
 • недорогий (займає середню цінову категорію, завдяки чому доступний широким масам);
 • універсальний (використовується як в класичних моделях диванів, з пружинним блоком Боннель, так і сучасних безкаркасних виробах, де відсутня дерев'яну основу, пружини).
 

Все про пінополіуретан в диванах - Модульний диван Берлусконі

Недоліки ППУ наповнювача для диванів:
 • руйнується при тривалому впливі сонячних променів;
 • вважається пожежонебезпечним матеріалом, оскільки легко запалюється (заради справедливості варто зазначити, що з'явилися негорючі види пінополіуретану, які при впливі вогню плавляться, але собівартість таких зразків дорожче, а дізнатися напевно який матеріал всередині дивана - неможливо);
 • не витримує підвищені навантаження.


Як швидко просідає ППУ в меблів?

 

Все про пінополіуретан в диванах - Прямий диван Армані

Набивка для дивана з пінополіуретану має найрізноманітніші відгуки споживачів. Одні хвалять її за стійкість, еластичність, інші скаржаться на швидке просідання матеріалу, в результаті якого, на поверхні меблів утворюються западини, а оббивка збирається гармошкою. Пропонуємо розібратися в причинах, і з'ясувати, чому розходяться думки.

ППУ з часом просідає — це факт. Але як швидко цей процес наздожене ваш диван, залежить від кількох обставин.

 1. Регулярне потрапляння сонячних променів на меблі. Випромінювання негативно впливає на оббивку (сприяє вигоряння кольору, погіршення якісних характеристик: міцності, довговічності, зносостійкості). Разом з нею руйнується і наповнювач ППУ. На ранніх етапах це непомітно, проблема стає очевидною вже при появі западини.
 2. Підвищені навантаження на диван. Кожна одиниця меблів має свій рівень допустимих навантажень, і якщо він постійно перевищується, першим страждає наповнювач, просідаючи в уподобаних місцях.
 3. Комплектація невідповідним видом ППУ. Цей недолік відноситься до виробників. Бажаючи здешевити виріб, недобросовісні виробники використовують м'які, або надто тонкі листи пінополіуретану, які швидко дають усадку. Щоб подібна доля не спіткала обраний вами диван, обов'язково цікавтеся у консультанта структурою наповнювача, і щільністю ППУ. Вона не повинна бути менше ніж 25 кг /м3.
 

Все про пінополіуретан в диванах

Перераховані вище фактори прискорюють знос пінополіуретану в дивані. Але якщо меблі якісні, матеріали підібрані правильно, а негативні фактори зведені до мінімуму, скільки буде служити наповнювач ППУ? В середньому, термін його експлуатації становить 5-7 років. Залежно від виробника і сировини, він може бути продовжений до 10 років, а може навпаки, скоротитися до 5 років бездоганної служби. По закінченню зазначених термінів, усадка вважається природним процесом, запобігти який неможливо. Якщо до цього часу старий диван не набридне, його можна "полікувати" шляхом заміни наповнювача.

Тепер ви знаєте що таке пінополіуретан, і навіщо він потрібен в диванах, а визначитися, який краще варіант вибрати для будинку, допоможе Zlatamebel.ua.


Дивани з пенополіуренатом від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.