] Поради щодо вибору тканини для диванних подушок
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Поради щодо вибору тканини для диванних подушок

На перший погляд, диванна подушка здається незначним, необов'язковим аксесуаром, відсутність якого не буде відчуватися в загальному інтер'єрі. Але роки практики, дизайнерських експериментів, довели протилежне. М'який валик істотно впливає на зовнішній вигляд меблів, їх зручність, і навіть функціональність. А про поєднання диванних подушок з предметами інтер'єру говорять відомі дизайнери по всьому світу.
 

Так чи варто задовольнятися стандартною комплектацією подушок? Пропонуємо відійти від стереотипів, зануритися у світ креативу, створити по-справжньому ексклюзивні, красиві аксесуари, які будуть гармоніювати з інтер'єром і приваблювати своєю м'якістю. А поради розміщені нижче, допоможуть вам реалізувати задумане легко і швидко.


Дивани від Zlatamebel

Які тканини підходять для диванних подушок?

Отже, ви вирішили замінити декоративні подушки на дивані, або чохли до них. Чим потрібно керуватися при підборі нових тканин?

  1. Призначенням подушки. Залежно від покладених функцій (декоративній, підтримуючій, розслаблюючій), тканини використовуються різні. Так, для ортопедичних валиків застосовуються прості, міцні, натуральні тканини (тік, льон, сатин). Для подушок виконуючих декоративну функцію — синтетичні, сумішеві волокна, що відрізняються різноманітністю фактур (рельєфною, матовою, глянсовою, ворсовою, і іншими поверхнями).
  2. Розміром думки. Вибір текстилю для диванної подушки залежить і від її розміру. Об'ємні вироби зачохлені в синтетичну тканину будуть позбавлені повітрообміну, а маленьке, з тонким чохлом (наприклад з батисту), не втримає задану форму. Тому важливо зіставляти розмір валика з майбутнім чохлом.
 

  1. Структурою і щільністю наповнювача. Набивка і чохол диванної подушки є взаємопов'язаними елементами. Один підбирається під інший, і навпаки. Так, для пухових думок застосовуються тканини з щільним переплетенням ниток, щоб пір'я не вилітало з чохла (наприклад тік). Вовняні думки ідеально доповнюють гладкі тканини на кшталт сатину, а для синтетичних наповнювачів допустимо використовувати матеріал з будь-яким плетінням, фактурою.

Нижче зробимо огляд найбільш ходових тканин, які використовуються для диванних подушок. До цього переліку входять:

  • сатин (гладка тканина з плетінням ниток, відповідним назві. За зовнішнім виглядом вона нагадує шовк, така ж блискуча, тонка, приємна до тіла, але коштує в рази дешевше. Сатинова тканина міцна, довговічна, не сідає і не втрачає колір під час прання, тому ідеально підходить для текстильних аксесуарів. З неї шиють чохли для декоративних подушок, покривала, постільну білизну. Використовується для цих цілей бавовняний сатин, що відрізняється різноманітністю дизайнів, практичністю);
  • шенілл (м'який, але досить щільний текстиль, зі складним плетінням. На його поверхні є короткі синтетичні ворсинки, що переплітаються з бавовняними нитками, за рахунок чого на полотні формуються красиві орнаменти та візерунки. Цей текстиль використовується як оббивка для меблів, з нього шиють зовнішні чохли для подушок, штори, і навіть застосовують для оббивки стін);
  • флок (неткане полотно змішаного типу. Складається з бавовняної основи і нарізаних волокон, склеєних між собою. Різновидів флока багато: замшевий, оксамитовий, повстяний, довгий, короткий, суцільний, візерунковий, і т.д. З нього можна зшити чохли на меблі, диванні подушки, і спокійно пускати домашніх вихованців на м'який куточок. Кігті не пошкодять тканину, а вовна не буде забиватися між волокон);
 

  • тік (натуральна, щільна тканина, волокна якої переплітають декількома способами. Матеріал полотняного плетіння використовується для матраців, напірників, а саржевого, атласного — для декоративних цілей. Пошиття чохлів з такого текстилю дозволяє поєднувати ефектний зовнішній вигляд з не примхливим доглядом, робить диванний аксесуар дихаючим, екологічним);
  • рогожка (тканина з грубої, щільною текстурою, схожою на мішковину. Вона може бути натурального або змішаного складу. Від використаних домішок залежить вираженість текстури, її колір. Застосовують рогожку для оббивки диванів, декоративних подушок, і навіть для пошиття штор. Вироби з неї додають інтер'єру простоту, тепло, домашній затишок).
  • мікрофібра (універсальна, синтетична тканина, яка використовується в багатьох сферах, в тому числі і меблевій. Вона м'яка, ворсиста, проста в догляді, добре тримає тепло, має широку палітру кольорів і текстур. Шиття з неї не доставляє проблем, а вироби радують практичністю, кольоростійкістю. Це ідеальний варіант для декоративних подушок, тобто тих, що використовуються тільки для прикраси).

Резюмуючи, скажімо, що обрати диванні тканини можна з урахуванням будь-яких побажань. Натуральні, синтетичні, гладкі, ворсові — сучасний асортимент вражає. Щоб освіжити інтер'єр, вже не потрібно робити перестановку, міняти диван, досить зшити нові, ефектні чохли, і насолоджуватися зміненої обстановкою.


Чим краще набити подушки?

Якщо ви хочете створити подушку "з нуля", своїми руками, і прикрасити улюблений диван, пропонуємо ознайомитися зі структурними особливостями думки, різновидами наповнювачів.
 

Диванна подушка може мати два чохли, а може і один. Наприклад, для маленького валика не обов'язково шити внутрішній чохол, набивка може розміщуватися прямо в декоративному текстилі. Але знову таки, багато що залежить від вибору наповнювача, щільності тканини. Стандартний варіант з синтетичним волокном як набивання, і напівсинтетичною тканиною, пройде випробування часом. А ось сипучі наповнювачі без внутрішнього чохла швидко дадуть про себе знати, будуть постійно просочуватися на оббивку дивана.

Які ж наповнювачі краще використовувати для диванної подушки? Фахівці рекомендують зупинитися на синтетичних вибійках, оскільки вони об'ємні, м'які, мають гарну теплопровідність, практичні в догляді і бюджетні за ціною. До них відносяться: синтепон, холлофайбер, синтепух. Створити з них красиву, м'яку думку можна самому, з мінімальними навичками шиття.
 


Сподіваємося, викладений матеріал був вам корисний, і тепер ви знаєте чим керуватися, як вибрати відповідну тканину для диванної думки. А якщо часу на шиття не вистачає, заходите на Zlatamebel.ua за стильними диванними аксесуарами.

 

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.