Нутрощі дивана, до деяких пір не викликали інтересу у споживачів. Фокус уваги був зосереджений на зовнішніх характеристиках, що частково пояснювалося відсутністю інформації. В останні кілька років ситуація кардинально змінилася. Розвиток інформаційних технологій сприяв збільшенню обізнаності населення з різних питань. Виробництва стали відкритими, завдяки чому покращилась якість, зросла довіра покупців. Меблева індустрія не залишилася в стороні від цих процесів. Відеодемонстрації, технології виготовлення, особливості і недоліки кожного виробу, доступні вам, шановні клієнти. І в продовження цієї тенденції, сьогоднішню статтю присвячуємо детального огляду пружинних блоків. Навіщо вони потрібні в дивані? Як на око визначити їх якість? Чи можливо знайти розумний компроміс між ціною та експлуатаційними характеристиками? Розповімо і покажемо нижче.
Що таке пружинний блок? Призначення і види
Пружинним блоком називається конструкція із сталевих спіралей, яка забезпечує пружність вироби. Вона здатна стискатися при навантаженні і відновлюватися після її впливу. Використовується для наповнення матраців і диванів, в якості підтримуючого опорно-рухову систему елемента. Також пружини мають амортизаційними властивостями, завдяки чому зменшується напруга на хребет, а лежить людина швидше досягає розслаблення.
Існують такі види пружинних блоків:
- змійка (застаріла система, у вигляді зигзагоподібних пружин, що не адаптована для сну і регулярного використання. Її вартість невисока, а застосування виправдовується на невеликих стаціонарних диванах);
- боннель (класична система підтримай, що має широке застосування, відрізняється демократичною ціною, тривалим терміном служби);
- блок незалежних пружин (має високу ціну, кращі підтримуючі властивості. Забезпечує анатомічно правильне розміщення відразу кількох людей, без ефекту хвилі).
Пружинний блок боннель, його особливості
Ця конструкція являє собою блок залежних один від одного пружин, безперервного плетіння. Їх кріплення жорстке, а спосіб з'єднання виключає взаємне торкання і тертя. Пружини мають особливу биконічну форму (розширено по краях, а в середині звужені), коштом чого досягається ортопедичний ефект.
Залежні пружини боннель були винайдені в кінці XIX століття, і відтоді не видозмінювалися, що доводить їх практичність та універсальність. З появою незалежного пружинного блоку, вони дещо втратили свою популярність, стали рідше наповнювати матраци, але продовжують активно використовуватися при виробництві м'яких меблів.
У чому особливості пружинного блоку боннель?
- Пружина складається з 5 витків різного діаметру, завдяки чому спіралі не стикаються при механічному впливі. Це гарантує відсутність скрипів, зменшує зношуваність деталей.
- Володіє властивістю прогресивної пружності. У міру збільшення навантаження, збільшується жорсткість настилу, тобто пружини не прогинаються під вагою, а опираються йому, підтримуючи тіло у фізіологічно правильній площині.
- Будова блоку дозволяє збільшувати або зменшувати кількість пружин на квадратний метр, а значить підбирати виріб відповідно до індивідуальних потреб, з регулюванням ціни.
Які переваги для диванів забезпечує пружинний блок боннель
пружинний блок, яким є боннель, використовується для наповнення різної м'яких меблів. Але його улюблена ніша - це розкладні дивани. Саме ці вироби демонструють всі переваги конструкції, з ним меблі набуває універсальне застосування. У чому ж переваги пружин боннель для диванів?
- Довговічність.Меблі із зазначеним пружинним блоком, забезпечує рівну, зручну поверхню, на тривалий термін. Йому не страшні підвищені навантаження, ігри дітей, інші несприятливі фактори. На такому дивані з часом не з'являються западини. Багато інструментальні тести засвідчили, що пружини боннель бездоганно служать протягом 20 років.
- Надійність. Особлива система безперервного плетіння, скріплення спіралей один з одним, забезпечує амортизуючу поверхню, без ризику зіскакування пружин. Відпочиваючи на такому дивані, ви можете бути впевнені, що металева спіраль ніколи не увіп'ється в бік, не стане загрозою дитині, як би активно він не стрибав на поверхні.
- Універсальність. Розкладний диван з пружинами боннель відрізняється багатофункціональністю: він може служити місцем відпочинку, сну, прийому гостей, зберігання речей. Це повноцінне спальне місце, з помірним ортопедичним ефектом. Один з кращих варіантів для малогабаритних квартир, в яких немає місця для ліжка.
- Доступна ціна. М'які меблі, оснащена таким блоком пружин, що знаходиться в середній ціновій категорії. Вона дешевше аналогових варіантів з незалежними пружинами, але не забезпечує менший комфорт. Якщо немає проблем зі здоров'ям, хребет не потребує спеціалізованої поверхні, то універсальний боннель стане надійної і доступної опорою для вашої спини.
Поради щодо визначення якісного наповнювача
Конструкція із сталевих, завитих спіралей, є складовою частиною наповнювача. Від кількості шарів, їх укладання, залежить комфортабельність м'яких меблів, термін її експлуатації. Як визначити якість виробу прийшовши в салон?
В першу чергу необхідно знати, який варіант укладання наповнювача правильний. Так, зразки з пружинним блоком всередині, повинні мати кілька шарів матеріалів. Перший з них, повсть. Він служить своєрідним чохлом для сталевої конструкції.Другий шар — це ППУ високої щільності. Він забезпечує рівну, тверду поверхню, необхідну для сну. Третій, завершальний настил — це м'який лист ППУ, прибирає ефект жорсткого сидіння. Таким чином виходить пружна, в міру жорстка поверхня, яка забезпечує комфортну посадку, і фізіологічно правильне горизонтальне розміщення. Озброївшись цією інформацією, ви можете задавати консультанту відповідні питання, і за відповідями орієнтуватися, наскільки якісний наповнювач у обраної моделі, а також розуміти, чи відповідає вона своїй ціновій категорії.
Не варто нехтувати і візуальним оглядом. Натяг оббивки, пошиття, загальний вид обробки, можуть побічно вказувати на якість наповнення. Виробник, забезпечує своїм виробам бездоганний зовнішній вигляд, подбати про правильних нутрощах.
Останній крок в оцінці наповнювача — його тестування. Не посоромтеся присісти, а то й прилягти на диван. Випробовувані відчуття стануть найкращим індикатором якості та комфорту. Порівняльна характеристика різних видів пружинних блоків.
Класичний пружинний блок боннель, є золотою серединою між застарілою системою змійка, і вдосконаленою pocket spring. Змійка програє і по тривалості експлуатації, і за рівнем комфорту. Тому має сенс порівняти залежний і незалежний блоки. Перший має такі характеристики:
- підтримка здорового хребта;
- середні ортопедичні властивості;
- зростає по мірі навантаження пружність;
- доступна ціна.
Незалежний блок характеризується:
- анатомічною формою розміщення;
- високими ортопедичними властивостями;
- можливістю використання при проблемах з хребтом;
- високою ціною.
Таким чином, можемо зробити висновок, що pocket spring ефективніше блоку боннель, але не завжди виправдано. Здоровій людині немає сенсу переплачувати за незалежні пружини, він з таким же комфортом, без шкоди для здоров'я, може відпочивати на залежних. Але якщо хребет вже викривлений, або одна поверхню передбачається для сну двох, а то й трьох осіб (наприклад дитину, великого домашнього вихованця), придбання незалежного блоку пружин стає виправданим. Така площина не буде створювати ефект хвилі, а локально прогинатися під анатомічні особливості кожного сплячого.
Сподіваємося, що викладена інформація була для вас корисною, і тепер ви знаєте як вибрати хороший диван з відповідним наповнювачем. А гідні моделі можна подивитися на Zlatamebel.ua .