М'яке крісло, як предмет оточення використовується давно, і хоч в сучасних умовах його актуальність кілька блякне, свою індивідуальність, чарівність, воно не втрачає. Багато сімей, які проживають в квартирах типових багатоповерхівок, вже не використовують крісла для оточення, з огляду на їх габарити, або відсутності вільного простору. Але професіонали інтер'єрного дизайну не рекомендують списувати його з рахунків. Все-таки м'яке індивідуальне сидіння надає кімнаті спокійну, розслаблюючу атмосферу, таку приємну, необхідну після насиченого трудового дня. Виробники ж продовжують удосконалити свої вироби, моделюючи їх під різні стилі, площі, гаманці. У даній статті пропонуємо розібратися в різновидах крісел, оцінити їх переваги, розміри, і підібрати відповідний зразок для дому.
Великі м'які крісла: особливості та види
Габаритні м'які вироби завжди мають під собою міцну основу — каркас, який бере на себе все допустиме навантаження. Тому велике крісло завжди каркасне, а маленьке може бути і каркасним, і безкаркасним. Відносно різновидів громіздких моделей, виділяють такі категорії:
- розкладні крісла (з просторого м'якого сидіння трансформуються в одномісне ліжко, забезпечуючи додаткове спальне місце в квартирі. Його форма класична, проста, обробка — максимально комфортна для тривалого відпочинку);
- стаціонарні вироби (володіють одиничною конфігурацією, але всі їхні переваги криються у зовнішньому вигляді. Таке сидіння можна підібрати під будь-який стиль, експериментувати з формою, обробкою. На фото нижче приклади стаціонарних моделей: англійське крісло з "вухами", відкрите французьке сидіння з великою кількістю дерев'яних деталей, футуристичне крісло нестандартної форми);
- моделі реклайнери підвищеної комфортності (обладнані висувними підніжками, спеціальними механізмами, які змінюють кут нахилу спинки, підголівника, або інших частин.
Найпростіші моделі засновані на механіці, а просунуті — на електроніці. Останні не поступаються за функціоналом сучасним гаджетам, запам'ятовуючи і відтворюючи улюблені форми, позиції конкретної людини, підлаштовуються під його біологічні параметри).
Переваги і недоліки великих крісел складаються саме в їх габаритах. Істотні для однієї людини мінуси (велику вагу, розмір), для іншого перетворюються в плюси (зручне, просторе сидіння, відповідне співвідношення параметрів кімнати і меблів). Головне — знайти баланс між бажаним і підходящим оточенням.
Своєрідність і різновиди маленьких крісел
Маленькі м'які крісла вважаються універсальними меблями, яка відмінно вписується в інтер'єр невеликих квартир. Вони бувають таких видів:
- каркасні (нагадують зменшену копію звичайного крісла, ефект досягається шляхом подовження ніжок, зменшення площі сидіння, зміни висоти спинки, підлокітників);
- безкаркасні (сидіння, з відсутньою жорсткою підставою. Класичний приклад: крісло-мішок. Воно складається з 2 чохлів, один з яких заповнює штучним матеріалом у вигляді м'яких кульок — пінополістирол. Другий чохол — зовнішній, виконує роль оббивки. Форма виробу динамічна, підлаштовується під сидячого, спинка не фіксується під кутом, як в звичайних моделях. На ньому можна і рівно сидіти, і відкинутися назад, прийнявши положення напівлежачи).
Своєрідність маленьких крісел в тому, що вони мобільні, практичні, займають мало місця, але забезпечують таке ж зручне розташування, як великі побратими. Передпокій, вітальня, дитяча, спальня — їх можна поставити в будь-якому місці де потрібно сидіння, без шкоди для загального вигляду приміщення.
Маленькі моделі проводять різних форм і стильових напрямків, їх легко підібрати під зріст, вік конкретної людини, або використовувати універсальні зразки (наприклад, крісло-мішок грушоподібної форми). Воно підійде для відпочинку школяреві і дорослому, ідеально впишеться в дитячу кімнату і сучасний офіс.
Порівняльна характеристика великих і малих крісел
Яке крісло обрати і поставити у домі — залежить від багатьох обставин, але щоб процес підбору не відбирав у вас багато часу, пропонуємо порівняти переваги розміщення великих і малих крісел в стандартній квартирі.
- Велике м'яке сидіння що витримує значні навантаження, підійде великим людям, а також парам солідного віку, адже жорсткий каркас розташовується на середній висоті від статі, забезпечує зручну посадку.
- Габаритне крісло комплектується всіма елементами, необхідними для зручного, короткочасного відпочинку: широкими підлокітниками, великим сидінням, значною спинкою з підголівником.
- Велике каркасне сидіння прекрасно захищає від протягів, стане незамінним атрибутом в прохідній кімнаті.
- Маленьке крісло не з'їдає простір навколо себе, а значить може бути розміщено на самій скромній площі.
- Невелике м'яке сидіння легко вписується в інтер'єр, не вимагає утомливих перестановок.
- Безкаркасна модель запросто переміщається по всій квартирі, залежно від потреб. Вона безпечна для дітей, оскільки виключає ризики падіння, або травми об кути.
- Компактні м'які меблі надають кімнаті особливого шарму, домашнього затишку, особливого цінного для тих, хто проводить цілі дні на роботі.