Сприйняття приміщення і бажання в ньому знаходиться безпосередньо залежить від того, яким чином і в якому стилі воно оформлено. Варто зазначити, що для кожного приміщення існує свій максимально відповідний стиль, тому необхідно бути підкованим в цьому питанні, знати аспекти та особливості кожного інтер'єру. Тому, бажано перед оформленням приміщення звернутися до кваліфікованого дизайнера, який допоможе підібрати максимально відповідний варіант. Останнім часом все більшої популярності набирає скандинавський стиль.
Прийшовши з Північної Європи, просочений духом витриманості і повноцінності, цей стиль відмінно підійде для вітальні, спальні. Відтворити такий стиль в інтер'єрі досить непросто, потрібно чітко витримати всі особливості, вибрати правильну розстановку меблів, підібрати поєднуються аксесуари. Але такий інтер'єр вважається практичним, зберігається досить довго, що не може не радувати мешканців будинку. Мінімалістичний і актуальний в будь-який час - це стиль завоював не одне серце, і в цій статті ми розглянемо чому.
Історія виникнення скандинавського стилю
Скандинавський стиль почав зароджуватися досить давно, а з'явився він XVIII столітті під час правління шведського короля Густава III. У той час у жителів скандинавський країн не було свого унікального стилю в оформленні будинків, тому за основу бралися тенденції країн центральної Європи. У той час серед жителів тих країн основними напрямками в оформленні приміщень були бароко, класицизм. Незважаючи на запозичення стилю у інших країн, скандинави додавали такі звичні жителям півночі нотки при створенні та облаштуванні будинку. Але правитель Швеції вирішив відмовитися від надмірностей, зробивши стиль більш простим, затишним і по-домашньому спокійним. Практично до кінця ХIХ століття цей стиль був еталоном у всьому регіоні, що не могло не радувати його творця. Це стиль назвали на честь короля - "Густавским", і можна сказати, що саме він був попередником сучасного скандинавського стилю.
Приблизно в 80-х роках ХIХ століття його почали вдосконалювати, надавати йому більше функціональності і лаконічності, почали з'являтися сучасні риси, які притаманні йому і на сьогоднішній день. Всі переваги даного стилю були продемонстровані всім бажаючим в 1930 році на міжнародній виставці, яка проходила в столиці Швеції - Стокгольмі. сама ж назва стилю з'явилося трохи пізніше, після того, як в США і багатьох інших країнах пройшли виставки, на яких були презентовано такий стиль. На сьогоднішній день існує 2 напрямки:
- традиційний;
- сучасний;
Обидва стилі мають свої особливості, наприклад, традиційного характерна відсутність будь-яких надмірностей, тільки стандартне старовинне оформлення. Проходячи по таких приміщення відчувається дух надійності, спроможності, але в той же час почуття строгості і послідовності в створенні інтер'єру.
Сучасний стиль славиться функціональністю, таким собі багатством, але в той же час відсутні якісь зайві предмети, аксесуари, все виконано без пафосу. У такому інтер'єрі немає місця старовинних меблів з позолотою, немає великих громіздких картин, дзеркал.
Відсутність зайвих деталей і робить його дуже привабливим і популярним як серед дизайнерів приміщень, як і серед звичайних людей, які хочуть по-особливому оформити свою кімнату або весь будинок. Особливо м'які меблі не має ніяких додаткових елементів, але при цьому виглядає органічно.
Основні матеріали, фактури і колірні рішення для скандинавського стилю
Найважливішу роль в скандинавському інтер'єрі грає саме колірне рішення, хоча воно і не відрізняється різноманітністю. Колірна гамма завжди стримана, а домінуючим кольором є білий. Як доповнення використовуються темно-синій, коричневий, чорний, бежевий кольору. Для наповнення простору в кімнаті квітами природи, для створення почуття свіжості використовується додавання деяких вкраплень. Взагалі, скандинавський стиль повністю уособлює дух північних країн - Норвегії, Швеції, Данії, Фінляндії, а значить у себе вдома ви будете відчувати свіже віяння гір, блакитних синіх озер.
Також, скандинавський стиль вважається максимально екологічним і лаконічним. Найважливішим моментом є максимальне використання природного матеріалу при будівництві або виробництві аксесуарів в кімнати. Якщо інтер'єр виконаний з простих, але при цьому надійних і практичних матеріалів - у мешканців будинку буде особливе почуття і любов до такого стилю.
М'які меблі, які в більшості випадків виготовляється з натуральних листяних порід дерева, роблять інтер'єр затишним і по-домашньому атмосферним. Для створення додаткового освітлення і візуального збільшення кімнати використовують дзеркала. Якщо в кімнату додають аксесуари, то вони повинні бути зроблені з натуральних матеріалів. Відрізняє елементом є пічка-колонка, яка встановлюється в основному в кутку кімнати, щоб не займати місце, в яке можна поставити будь-які інші меблі.
Головними особливостями скандинавського стилю є:
- мінімалізм - мінімальне наявність аксесуарів в кімнаті, при цьому з використання їх з високою функціональністю;
- природність і простота - ніяких штучних матеріалів, тільки натуральні, а також невелика їх обробка;
- особлива планування приміщення - все кімнати просторі, меблів - не багато;
Також, для цього стилю характерні прості форми, плавні, витончені конструкції. Меблі не повинна бути високою, щоб всі члени сім'ї могли нею скористатися в разі потреби - все ж по-домашньому, як не як. Двері з дерева - обов'язковий атрибут, оброблені в основному білою фарбою - відчуття холоду і вічних снігів зберігається.
Таким чином, скандинавський стиль - це неординарність, неповторність і особлива атмосфера свободи і спокою.
Дизайнерські рішення в скандинавському стилі для спальні, вітальні
Вітальня - це, мабуть, найголовніша кімната на вихідних, тому що саме тут ми збираємося всією сім'єю, щоб провести час разом, зустрічаємо гостей, розмовляємо за чашкою чаю. Вітальня в скандинавському стилі виглядає досить просторою, освітленій, навіть якщо вона невелика за розмірами. А оформити її таким чином досить легко, потрібно лише дотримуватися деяких принципів.
- Світлі тони. Це обов'язковий пункт, тому що використання світлих кольорів збільшує візуально кімнату, додає освітлення. Також, застосування білих квітів у поєднанні з дерев'яними відтінками виглядає досить-таки добре. Всі тони в кімнаті повинні бути приглушеними, нагадувати природу скандинавських країн - сіре туманний ранок, похмуре, без єдиного промінчика сонця небо. На перший погляд здається, що в такій кімнаті буде похмуро, але якщо правильно підібрати і зіставити відтінки, то все буде виглядати гармонійно і природно.
- Натуральні матеріали - ідея, яка подобається абсолютно всім. Останнім часом в світі стало актуально використовувати все натуральне, екологічно чисте, а скандинави прийшли до цього вже дуже давно і з тих пір не змінюють свої традиції. Особлива увага в такому оформленні грає обробка підлоги - це повинен бути або паркет, або ламінат, головне - щоб було комфортно мешканцям.
- Стильні меблі. Не можна сказати, що у жителів північних країн немає смаку - вони зробили все в витонченому стилі, та ще й так, що здавалося б проста на перший погляд меблі підійде практично під будь-який інтер'єр. Як правило, в вітальні диван, крісла, стелажі, за потребою і можливості можна встановити камін.
- Оригінальне декорування. Що таке оригінальність в декорі скандинавською? Це велика кількість фото на стіні, причому оформлених як під копірку. На диванах має бути невелике, але достатня кількість подушок, пледів (все з натуральних матеріалів). Скандинави не люблять вішати штори, тому цілком природно, коли вони відсутні на вікнах.
Дотримуючись таких правил і принципів можна у себе вдома створити відчуття затишку і гармонії. Звичайно, в залежності від побажань, можна щось додавати, щось прибирати, але важливо передати почуття, дух цього стилю. Зробивши все правильно ви з головою поринете в атмосферу скандинавського стилю.
Ключові моменти і аспекти при оформленні приміщення в скандинавському стилі
Як і в будь-якій справі, важливо заздалегідь все спланувати, продумати, де, яким чином буде стояти меблі і аксесуари, яку функцію вони будуть виконувати. Чи не захаращувати приміщення непотрібними речами - ось основний посил цього стилю. Якщо інтер'єр виконаний в якомусь іншому стилі, то обов'язково потрібно спробувати перебудувати його під скандинавський, навіть якщо при цьому доведеться купувати багато матеріалів і нових меблів.
Великий простір буде легше переобладнати в такому стилі, але навіть маленька кімната - не вирок. Найчастіше, застосовують інтер'єр в скандинавському стилі в великих заміських будинках, де є багато вільного простору, великий двір на якому можна продовжити оформляти стиль. Квартири, навіть якщо вони і великі, все ж менш підходять для такого варіанту оформлення. В процесі оформлення приміщень можна додавати щось своє, нове, таким чином поліпшити вже існуючий, і придумати свій інтер'єр.
При цьому важливо дотримуватися правил і принципів, не відходити від основної концепції, використовувати ті кольори і відтінки, які притаманні жителям півночі, і тоді ви зможете насолодитися оригінальністю і неординарністю в будинку.