На сьогоднішній день з'явилося багато оббивних тканин для м'яких меблів. Стандартні шкіряні і звичайні текстильні матеріали потроху замінюють на нові, більш сучасні і різноманітні види тканин. Матерія рогожка з'явилася не так давно, але вже активно використовується при оббивці м'яких меблів. Виробники почали використовувати її для оббивки крісел, а коли побачили, що покупцям цей матеріал подобається, переключилися на оббивку диванів. Натуральний склад дозволяє сміливо використовувати полотно при оббивці м'яких меблів.
У чому особливість оббивки «рогожка»
Рогожка - це різновид шенілла, світла тканина, зроблена з льону або бавовняного паперу. Для рогожки характерно своєрідне переплетення ниток, в результаті якого можна на матеріалі побачити характерний малюнок. Давайте ж розберемо, що це за матеріал і чим він характерний.
В першу чергу потрібно сказати, що рогожка створюється шляхом подвійного або потрійного переплетення ниток, в результаті якого на поверхні тканини утворюється чітко видний шаховий малюнок. Раніше цей матеріал використовувався тільки для плетіння підлогових покриттів або мішків, і лише недавно почали нею прикрашати диван. Сучасна рогожка не втратила свою натуральність, а екологічно чистий матеріал добре виглядає і в догляді не потрібно прикладати особливих зусиль.
Найчастіше рогожку застосовують для оббивки м'яких меблів, але є ситуації, коли її використовують для пошиття штор, одягу, інших аксесуарів для дому. Багато людей, які вже тривалий час використовують меблі оббиті рогожею, відзначають її надійність і легкість в догляді. Тому, якщо ви шукаєте якісний і порівняно недорогий матеріал, то рогожка підійде найкраще.
Склад тканини
Багатьох потенційних покупців здивує наявність, в складі тканини, натуральних матеріалів, які дихають. При виробництві рогожки використовуються шовк, бавовна, шерсть, льон. А щоб матеріал був ще більш міцним і надійним додають акрил або поліестер. Багато хто відзначає, що на дотик приємніше той варіант рогожки, в складі якого є бавовна, льон і шовк.
Це полотно використовується не тільки у виробництві меблів, а й для пошиття штор, адже виконані аксесуари виглядають вельми незвично і привабливо. Крім того, красиво виглядатимуть декоративні подушки з рогожки.
Застосування в меблевому виробництві
Цей матеріал досить міцний і надійний. І якщо їм оббита меблі, то з часом не відбудеться значних деформацій з наповнювачем. Цією оббивної тканини притаманні зносостійкість і практичність. Більшість людей при покупці сподівається на міцні характеристики даної оббивки. Але варто зазначити, що коти - це справжні любителі поточити свої кігті об цю тканину. На перший погляд рогожка виглядає досить старомодно, але це ніяк не бере відмінних характеристик і особливостей.
А ті, хто не наважується придбати м'які меблі з рогожки через час поміняє свою думку, тому що цей матеріал по-справжньому добре виглядає. Оббивна тканина бежевого, вершкового, кремового відтінку відмінно виглядає в будь-якому інтер'єрі. Більш темні кольори потрібно поєднувати з кольором стін або шпалер в кімнаті, можна орієнтуватися і на загальний інтер'єр у всьому будинку.
На сьогоднішній день рогожку використовують для оббивки крісел, подушок. Купуючи меблі з такою оббивкою, ви отримуєте якісний і надійний матеріал, який прослужить не один рік і не втратить своїх властивостей.
Переваги та недоліки оббивки з рогожки
Вироби з рогожки мають ряд переваг, серед яких варто відзначити:
- міцність, її досить важко пошкодити (якщо ж звичайно у вас немає кота);
- матеріал досить пружний, добре тягнеться;
- з часом не деформується, вироби з таким плетінням відмінно тримають форму, не сідають, не розтягуються;
- естетичність, меблі виглядає оригінально і неординарно в будь-якому інтер'єрі;
- екологічність, матеріал повністю безпечний для всіх, а якщо доведеться утилізувати, то це теж безпечно;
- гипоаллергенность, полотно не викликає алергії у людей;
- прийнятна ціна;
- в догляді не потрібно багато клопоту.
Переваги на обличчя, але при цьому є і недоліки, які варто враховувати при покупці меблів. До мінусів відноситься:
- готові вироби легко чіпляються, цим люблять користуватися домашні тварини;
- в процесі обробки виробу багато хто відзначає сипкість матеріалу, самостійно в такому випадку не варто нічого виправляти, а краще звернутися до професіоналів.
Останнім часом ці недоліки почали виправляти. Наприклад, щоб не чіплялося виріб під низ стали додавати спеціальну прокладку з клею.
З якими стилями поєднується рогожка
Цей матеріал є універсальним і відмінно підійде під будь-який інтер'єр в будинку. Стиль модерн припускає використання сучасних виробів та аксесуарів, але в той же час допустимо застосовувати вінтажні речі. Тому, невеликий диван з оббивкою з рогожки відмінно впишеться в кімнату. Стиль лофт, який бере свій початок на Заході Америки, допускає використання такого матеріалу.
Крім того, потрібно розуміти, що не обов'язково купувати саме диван з рогожки, є безліч інших аксесуарів, в яких використовується даний тип оббивки. Класичний стиль допускає наявність невеликих за розміром аксесуарів з рогожки, і нехай вони не будуть основними в приміщенні, але їх наявність все ж можливо. Дуже добре виглядає диван з рогожки в стилі мінімалізм.
За зовнішнім виглядом ця оббивка досить проста, тому добре впишеться в інтер'єр, який сам по собі передбачає простоту і мінімальне використання аксесуарів. Крім того, потрібно визначити наскільки добре диван з рогожки вписується в те чи інше приміщення. Наприклад, в приймальні офісу або робочому кабінеті навряд чи він буде доречним, а ось в домашньому використанні - в самий раз.
Рекомендації по догляду
Цей матеріал вважається простим в догляді. Але так чи інакше, є деякі рекомендації, яких варто дотримуватися, щоб матеріал прослужив якомога довше. Якщо диван оббитий рогожкою, то його не можна прати, а якщо ж з нього зроблена одяг, чохли на меблі, інші аксесуари, то в такому випадку прати можна, але тільки в режимі делікатного прання на мінімальній температурі.
Тим не менш, якщо диван з рогожки необхідно:
- час від часу чистити його пилососом або за допомогою меблевої щітки, після чого обробляючи водовідштовхувальним засобом і антистатиком;
- плями і забруднення ліквідувати методом сухого чищення, а якщо не виходить, то використовувати вологу губку або серветку, сильно мочити не можна;
- не застосовувати сильних хімічних засобів для очищення поверхонь;
- якщо на дивані знімний чохол, то краще його віддати в хімчистку.
Дотримуючись цих правил можна ефективно проводить прибирання в будинку, в тому числі прибирати плями і забруднення. Термін експлуатації такого дивана досить великий, але при цьому потрібно за ним доглядати і регулярно чистити. Тканина рогожка - відмінний матеріал для вашого дивана.