] Як самостійно обтягнуті диван в Домашніх условиях? - Блог інтернет-магазину «Злата-Меблі»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Як самостійно обтягнути диван в домашніх умовах?

Для того, щоб дати вашої меблів нове життя досить часто досить тільки перетягнути меблі своїми руками. У домашніх умовах це зробити трохи важче, ніж в спеціалізованих майстернях, але і фінансово вигідніше. Може здатися, що обтягнути кутовий диван буде складніше через конструктивних особливостей, але якщо самому робити все по інструкції або чітко знати послідовність, то ніяких проблем не виникне. Як і чим замінити оббивку меблів вдома, ми розглянемо в даній статті.
 


Яку тканину вибрати для оновлення оббивки дивана


Сучасний широкий асортимент оббивки не може не радувати потенційних покупців, тому все залежить від особистих переваг. Тканина для оббивки дивана повинна бути міцною і міцною, не рватися від найменшого впливу. Деякі тканини завдяки шару еластичної прошарку можуть моментально відновлювати зовнішній вигляд. З усього асортименту можна виділити такі матеріали для заміни оббивки дивана:

 • натуральна шкіра, славиться своєю міцністю і елегантністю, йде в різних кольорах. тому підібрати підходящий проблемою не буде, стійкий до рідин, забруднень, не потребує постійного догляду;
 • мікрофібра, дуже м'який і якісний матеріал, зовні дуже нагадує замшу, на дотик приємна, зносостійка, не викликає алергії, з неї можна легко видалити будь-якого роду забруднення;
 • екошкіра - один з найбільш популярних на сьогоднішній день матеріалів для оббивки різної меблів в будинку, зовні абсолютно нічим не відрізняється від свого натурального аналога, а виготовляється на основі бавовни, що сприяє тривалому терміну експлуатації;
 • штучна шкіра - не найкращий варіант, але якщо є фінансові труднощі, то цей оббивний матеріал цілком зійде, також він славиться своєю зносостійкістю, за ним легко доглядати, але є мінус - матеріал дуже сприйнятливий до великих температур;
 • флок - матеріал, який вважають найбезпечнішим, виготовляється з бавовни, а на вигляд нагадує оксамит, що приваблює багатьох покупців, з мінусів можна відзначити те, що через деякий час експлуатації ворс починає стиратися, відповідно втрачається зовнішній вигляд виробу;
 • арпатек - різновид штучної шкіри, зовні - абсолютна копія натуральної шкіри, вартість такого матеріалу досить висока;

Як ви бачите, є багато тканин для оббивки дивана, і це далеко не все, названі лише найпопулярніші і якісні, тому яким матеріалом оббити диван необхідно вирішувати виходячи з власних бажань.
 

Диван Zlatamebel


Які інструменти необхідні для перетяжки дивана


Сучасний широкий асортимент оббивки не може не радувати потенційних покупців, тому все залежить від особистих переваг. Тканина для оббивки дивана повинна бути міцною і міцною, не рватися від найменшого впливу. Деякі тканини завдяки шару еластичної прошарку можуть моментально відновлювати зовнішній вигляд. З усього асортименту можна виділити такі матеріали для заміни оббивки дивана:

 1. Плоскогубці.
 2. Стамеска або інструмент для зняття скоб.
 3. Викрутка, шуруповерт, ключі - вони необхідні для якісної розбирання та збирання меблів.
 4. Меблевий степлер і скоби відповідної довжини - для перетяжки великої кількості м'яких меблів необхідно придбати електричний варіант, для 1 дивана підійде механічний.

Крім перерахованих вище аксесуарів знадобляться ножиці, канцелярський лінійка і олівець, рулетка і молоток. Намагайтеся мінімально впливати молотком на диван, тому що потім можуть залишитися явно виражені дефекти. При фіксації оббивки скобами необхідно виміряти відстань між ними лінійкою, адже набагато красивіше, коли все виконано чітко і якісно.
 


Які інструменти необхідні для перетяжки дивана

При виконанні самостійної заміни оббивки необхідно чітко дотримуватися всіх етапів.


Разборка дивана

Цей процес повністю залежить від конструкційних особливостей конкретної моделі меблів. Якщо ви вирішили обтягнути м'який диван, тоді необхідно відкрутити боковини, а потім підголовники і додаткові елементи. Потім знімається механізм трансформації, а після цього основну частину меблів відокремлюють від каркаса. При цьому потрібно пам'ятати, що дотримуючись інструкції та послідовності ви таким чином зможете швидше зібрати її назад.

Якщо ви не знаєте, як самостійно виконати складання та розбирання дивана потрібно подивитися навчальне відео. Розбирання необхідно виконувати послідовно і не поспішаючи, щоб не пошкодити деталі та механізми. Якщо до цього ви не виконували розбирання конкретного дивана, то необхідно канцелярським олівцем позначити, де здійснюється кріплення.

Необхідно пам'ятати, що при розбиранні м'яких меблів необхідно використовувати тільки сертифіковані документи, тому що якщо виконувати розбирання саморобними інструментами, можна сильно пошкодити меблі. Крім того, всі деталі, якими здійснюється кріплення механізмів, потрібно розкладати в порядку розкручування, щоб легко зібрати назад меблі.


Як зняти стару оббивку


Наступним етапом йде зняття старого оббивного матеріалу, цю процедуру необхідно здійснювати максимально акуратно, щоб не пошкодити виріб. Стару оббивку можна використовувати по-різному - вирізати декоративні елементи для нової оббивки, використовувати в якості додаткового матеріалу в будь-яких ремонтних роботах. У процесі зняття старого оббивного матеріалу необхідно:

 • за допомогою відповідного інструменту підчепити скоби, які тримають оббивний матеріал;
 • за допомогою плоскогубців витягнути все скоби;

При виконанні таких дій потрібно уважно дивитися, щоб не залишилося ніяких зайвих скоб, інакше вони можуть або пошкодити стару оббивку або поранити руку. Всі елементи кріплення бажано складати в одне місце, щоб потім можна в зворотній послідовності їх закріпити. Крім того, бувають випадки, коли йде заміна оббивного матеріалу на старих меблів і кріплення настільки старе, що неможливо отримати скоби ніяким іншим шляхом, крім як з пошкодження старої оббивки.


Перевірка всіх елементів і механізмів

Після того, як вдалося зняти старий оббивний матеріал, перед вами відкривається те, що знаходиться під нею. Відповідно, можна виявити будь-які пошкодження, про які раніше не було відомо.

Таким чином, потрібно спробувати самостійно їх усунути, тому що після того, як буде обтягнутий диван новою оббивкою, по невідомо через який час ви знову будете її міняти і будете міняти взагалі, а ось проблема з диваном може тільки посилитися. Також. необхідно перевірити працездатність і цілісність пружин, шурупів, чи не пошкоджений каркас вироби. Якщо цієї нової оббивкою буде тканина, то визначитися з тим, як вона буде закріплюватися і фіксуватися.
 

Прямий диван Моцарт


Лекала із нової тканини

В процесі обтягування дивана новою оббивкою можна використовувати лекало. Це специфічний інструмент, який необхідний для створення на матеріалі кривих ліній. Він дуже актуальне, коли необхідно створити якийсь візерунок на виробі, з його допомогою можна створити самі нестандартні візерунки, лінії, криві. Придбати його можна в будь-якому канцелярському магазині. Їм можна користуватися як поверх обтягнутого вироби, так і робити лінії на будь-якому іншому матеріалі. але їм потрібно вміти правильно користуватися, тому якщо навичок таких немає, перегляньте відео навчання.


Перетяжка новою тканиною м'яких меблів

Для того, щоб обтягнути м'які меблі новою оббивкою, необхідно спеціальний степлер і новий матеріал, який підготовлений за допомогою лекала. Для початку варто зробити підлокітники, тому що там більше вигинів, більше доведеться докладати зусилля для того, щоб зробити фіксацію степлером. Також, боковини обтягують теж в першу чергу.


В процесі необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 • необхідно прибивати тканину в натяжку, щоб виключити виникнення пом'ятих ділянок тканини;
 • необхідно підбирати скоби достатньої довжини, щоб міцно закріпити новий оббивний матеріал;
 • спочатку випробуйте скоби на старому непотрібному дереві, щоб перевірити працездатність;
 • якщо ви робите оббивку перший раз, то краще використовувати матеріал зі звичайним орнаментом, тому що якщо буде складний орнамент знадобиться робити складні стики, а ви не вмієте це робити;

Після завершення процесі необхідно перевірити, як працює диван, чи не залишилося десь дефектів, якісно чи закріплені скоби, якщо є недоліки, то швидко їх виправити.
 

Прямий диван Окленд


Збірка м'яких меблів

Збирають в меблі в зворотній послідовності, саме тому краще механізми і деталі класти по порядку розбирання, щоб при складанні не виникло ніяких труднощів. Ще кращий варіант - всі дії при розбиранні записувати на листок і робити все в зворотній послідовності.

Красиво оббите виріб буде приносити тільки радість господарі, буде виглядати естетично привабливо і неординарно. Таким чином, ви зможете дати м'яких меблів нове життя і значно оновити інтер'єр кімнати. Якщо ви сумніваєтеся, що можете все виконати якісно і надійно, тоді краще звернутися в спеціалізований сервіс по ремонту м'яких меблів, але це вийде набагато дорожче.

Може бути, виконувати перетяжку кутового дивана важче, ніж прямого, але якщо дотримуватися чіткої інструкції, то все вийде. Просто в таких випадках необхідно спочатку робити заміну оббивного матеріалу боковин і інших важкодоступних місць, потім братися за основну частину.

Тканина підбирайте так, щоб вона гармонійно вписувалася в інтер'єр кімнати, підходила або поєднувалася за кольором з шпалерами. Що стосується виду, то краще натуральної шкіри знайти важко, але якщо і гідні альтернативні варіанти, які зовні і за якістю мало чим поступаються, але коштують набагато дешевше.


Якісні дивани від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.