] Як працює підйомний механізм ліжка: установка, збірка і розбирання - Блог інтернет-магазину «Злата-Мебель»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Як працює підйомний механізм ліжка: установка, збірка і розбирання

Ліжко з підіймальним механізмом являє собою рівну основу, під яким знаходяться ніші для зберігання речей. Вбудований механізм дозволяє підіймати основу вгору або в сторону, і відкриває доступ до місткого короба. Це саме той варіант, коли поєднуються функціонал, і здоровий сон на правильній поверхні.

Ліжка, оснащені підіймальними пристроями, є найбільш популярними, адже справляються з кількома функціональними навантаженнями одночасно: вони забезпечують правильну підтримку хребта, позбавлені стиків і нерівностей, якими грішать дивани, а також дозволяють не захаращувати кімнату додатковими меблями, адже самі мають місця для зберігання. В даній статті пропонуємо зануритися у нутрощі ліжка, розібратися з принципами роботи підіймальних механізмів, а також методами їх встановлення і розбирання.


Різновиди підіймальних механізмів, їх принципи роботи в ліжку

На сьогодні ринок меблів пропонує кілька видів підіймачів, які встановлюються в ліжка різних розмірів та дизайнів. Вони відрізняються ціною, конструкцією, довговічністю, а також фізичними зусиллями, які необхідно застосувати для їх підйому. За принципом роботи вони поділяються на три групи:

 1. Ручний механізм на петлях. Самий простий, дешевий варіант, мав високу популярність у 90-ті роки. Зараз ліжок з таким підіймачем відносно мало, адже він вимагає значних фізичних зусиль (вага підстави повністю на руках у людини), може спровокувати деформацію корпусу (найчастіше, петлі встановлюють недорогі моделі, виконані з ДСП, які при частій експлуатації не витримують вагу підстави і псуються). Заради справедливості, варто відзначити, що сам підіймач досить міцний, рідко виходить з ладу.
 

 1. Пружинна система підйому. Зручний, простий у використанні механізм. Вважається бюджетним варіантом, відповідно, встановлюється недорогі ліжка. Не потребує великих зусиль для підйому, але все ж, дитина з ним не впоратися. Пружини лише частково компенсують вагу підстави. Істотним недоліком є невеликий термін експлуатації, близько 5 років, після чого, пружини розтягуються і вимагають заміни.
 

 1. Механізм на газових амортизаторах, або газліфт. На сьогодні є найбільш удосконаленим, легким у використанні. Практично не вимагає зусиль з боку людини. Працює плавно, без шуму, надійно фіксує підняту основу. Система вважається надійною, встановлюється на будь-які спальні меблі, навіть дитячої. При правильно підібраних амортизаторах може прослужити більше десяти років. Його вартість вище, ніж у інших механізмів, але повністю виправдовується комфортом і безпекою використання.
 


Як встановити газліфт в ліжко

Даний підіймальний механізм — найбільш популярний серед виробників, близько 50% всієї меблів оснащені саме цим підіймачем. Як зібрати і встановити газліфт на ліжко? Пропонуємо покрокову інструкцію.

Крок 1. Зібрати короб ліжка. Встановлення підіймального механізму не може бути здійснена без готового нижнього корпусу, адже саме до нього він буде кріпитися.

Крок 2. Зібрати підйомник, зафіксувати його у бічній панелі. Це найвідповідальніше завдання. Збірка механізму — кропітка праця, що вимагає знань і конструкторського мислення, тому досвідчені меблевики рекомендують купувати вже зібраний пристрій. Воно не вимагає численних маніпуляцій, лише правильне розташування щодо сторін (ліво і право), і строгу симетрію.

Крок 3. Закріпити ортопедичну основу на підіймальному механізмі. Верх ліжка, або ортопедична основа, на якому буде лежати матрац, попередньо потребує складання, і тільки в готовому вигляді його слід кріпити на підіймач і газові амортизатори. Важливо відзначити, що кріплення повинно відбуватися при піднятій основі.

Процес установки завершено, можна демонструвати роботу підйомника, закручувати погано закріплені деталі, укладати на ліжко матрац. Алгоритм досить простий, при дотриманні інструкцій з ним впоратися будь. Найважливіше — це безпосередньо газліфт, щоб вибрати правильно розрахувати оптимальне навантаження, краще звернутися до фахівця.
 


Як розібрати підіймальний механізм і в яких випадках це потрібно

Розбирання підіймального пристрою ліжка досить копітка справа. Якщо ви плануєте перевезення меблів, то сам механізм розбирати не варто, краще залишити його на бічних планках, зняти матрац, ортопедична основа, і всі елементи дбайливо упакувати в захисну плівку.

Роз'єднання витягу з деталей необхідно тільки у випадку його поламання. Про несправності газліфта можуть свідчити такі симптоми:

 • ортопедична підстава мимоволі опускається;
 • механізм періодично заїдає, не виконує своїх функцій підйому;
 • при експлуатації механізму чути скрип або інші неприємні звуки.

Якщо немає можливості викликати меблевого майстра на будинок, можна самостійно розібрати ліжко, зняти підіймальний пристрій і відвезти на лагодження. Алгоритм дій зворотній збірці, тобто спочатку забирається матрац, від'єднується ортопедична підстава, і далі проводиться демонтаж підіймача. Цей процес бажано зняти на відео або зробити покрокові фото, щоб надалі не виникло проблем з монтажем відремонтованого або нового пристрою.
 


Як вибрати ліжко з підіймальним механізмом

При виборі ергономічного спального місця, яким є ліжко з підіймальним механізмом, важливо враховувати такі критерії:

 • габарити приміщення і бажаний розмір місця для сну;
 • вид підіймача, для кого він призначається;
 • розміщення решти меблів щодо ліжка і спосіб її підйому: вертикальний або горизонтальний;
 • сторона, в яку буде підійматися підставу;
 • наявність або відсутність додаткових деталей підіймача: підсилювачів, блокіраторів і т.д. (Особливо важливо, якщо спальне місце велике, з важким матрацом).
 


Всі ці нюанси здатні вплинути на рівень комфорту, їх правильний розрахунок дозволить сконструювати зручне спальне місце, з місткими нішами, оптимальними параметрами, і тривалим терміном експлуатації.

Ліжко з підіймальним механізмом — це функціональна, зручна, здорова меблі, яка доступна для самостійної збірки. Різноманітність моделей дозволить підібрати спальне місце за індивідуальними параметрами, а zlatamebel.ua з радістю допоможе вам у цій нелегкій справі.

Кровати от Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.