] Як правильно обрати колір дивана для вітальні? │Купити меблі за низькими цінами в Києві, Україні
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Як правильно обрати колір дивана для вітальні?

Вітальня кімната в багатьох сім'ях є мультифункціональної. Її використовують для сімейних зборів, прийому гостей, їх розміщення на ніч. Часом, поєднують з робочим кабінетом, ігровою зоною для дітей, і навіть зі спальнею батьків. В умовах типових багатоквартирних будинків це нормально, навіть виправдано, оскільки невеликий простір змушує шукати компроміс. Але коли потрібно підібрати меблі в таку вітальню, виникають труднощі, особливо, з вибором кольору. Адже новий диван повинен не тільки вписатися в інтер'єр, але гармоніювати з додатковими функціональними ролями.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Армані

У цій статті ми розповімо вам, як обрати колір дивана для вітальні, на що орієнтуватися, і які елементи брати в розрахунок. Влаштовуйтеся зручніше, попереду багато ілюстрацій, і корисної інформації.


Основні колірні плани для вітальні

Вітальня — кімната загального користування, а значить дизайн її повинен бути універсальним, багатогранним, що викликає відгук у людей різного віку та соціального стану. Створити такий інтер'єр можливо при ретельному плануванні, грамотному підборі колірного плану. Що він собою являє, і яким чином обирається, розповімо нижче.

Колірний план являє собою певну схему, точніше кілька схем, в яких використовуються різні комбінації кольорів. Всі вони моделюються на колірному колі, що складається з 12 тонів. Колірних планів існує безліч, але ми розглянемо 5 найбільш популярних, які можуть бути використані в інтер'єрі вітальні.

 1. Компліментарний колірний план. Будується на поєднанні двох протилежних на колірному колі відтінків. Наприклад, блакитний-помаранчовий, червоний-зелений, фіолетовий-жовтий. Така схема створює яскравий дизайн, заснований на контрасті теплого і холодного. Вона може бути насиченою або приглушеною, але в будь-якому випадку привертає увагу, позитивно сприймається більшістю людей.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Маттео

 1. Аналогічний колірний план. Поєднує в собі три відтінки, розташованих підряд, один біля одного, на колірному колі. Наприклад, червоний-помаранчовий-жовтий, синій-блакитний-бірюзовий, їх відтінки. Така схема створює гармонійний, тотально теплий, або холодний інтер'єр, без контрастів. При цьому, один колір обирається в якості домінанти, а решта доповнюють і тонують приміщення.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Модульна система Таллін

 1. Тріадний колірний план. Вибудовується з трьох, рівновіддалених на колірному колі відтінків. Наприклад, червоний-жовтий-синій, фіолетовий-зелений-помаранчевий. Як і в попередньому варіанті, один тон домінує, інші - відтіняють. Але тут поєднуються теплі і холодні кольори, створюючи жваву, досить яскраву атмосферу, з меншою контрастністю, ніж у комплементарної пари.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Халабуда

 1. Розщеплений доповнюючий колірний план. Також складається з трьох кольорів, але комбінуються вони за принципом: два суміжних і один протилежний відтінки. Наприклад, блакитний-зелений-червоний, салатовий-жовтий-фіолетовий. Така схема створює ефект, схожий з тріадою, тобто контраст в дизайні присутній, але менш виражений ніж у двох протилежних відтінків. Він зберігає динаміку, при цьому виглядає м'якше, спокійніше.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Соренто

 1. Тетрадний колірний план. Досить складний в реалізації, тому що складається з 4 кольорів, складових 2 комплементарні пари. Наприклад, червоний-помаранчевий-зелений-блакитний. Їх можна поєднувати по-різному, але простіше дотримати баланс, якщо 1 колір обирається основним, а решта - допоміжними.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Кутовий диван Версаче

Використовуючи один з описаних колірних планів при оформленні вітальні, ви зможете досягти гармонійної, збалансованої атмосфери, в якій буде затишно і домочадцям, і гостям.


З чим можна поєднувати диван в вітальні

Розібравшись з можливими колірними схемами, визначившись з відтінками, можна приступати до пошуку, вибору відповідних предметів для вітальні. Будь-який досвідчений дизайнер, перед походом в салон накидає план з підбору меблів і аксесуарів: що з чим буде поєднуватися, а що чому протиставлятися. Тому ми теж пропонуємо вам варіанти комбінацій м'яких меблів з іншими елементами вітальні.

Так, диван, за принципом комплементарності може доповнювати шпалери у вітальні. При цьому, рівень контрасту не обов'язково слід обирати високий. Наприклад, червоний м'який куточок буде однаково ефектно виглядати в світло-зеленому, ніжному обрамленні, і насиченому смарагдовому відтінку. Крім того, яскрава комплементарна пара може збалансовуватися нейтральними тонами. Наприклад, зелений диван з червоними декоративними подушками, на тлі спокійних бежевих стін. Ще варіант: фіолетова канапа на тлі блідо-жовтих шпалер. Виглядає свіжо, цікаво, не надто яскраво.

Чи поєднується м'які меблі і з текстилем. Декоративні подушки, штори, пледи, можна обрати в тон виробу, контрастні, або нейтральні, але зі схожою текстурою, малюнком. Наприклад, зелений диван, буде гармоніювати з картатим червоним пледом, а синій — з візерунковими подушками нейтральних відтінків, які перегукуються зі шторами. Чорний або темно-коричневий куточок, доповнить світлий, бежевий текстиль, а диван спокійного, пісочного відтінку, урізноманітнюють строкаті штори, і яскраві, різнокольорові подушки.

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Флоренція

Також, цікаве поєднання кольорів можливо обіграти між диваном і іншими меблями в кімнаті. Наприклад, нейтральний сірий куточок і яскраве зелене крісло полегшеної конструкції; блакитний диван і круглий помаранчевий пуф; коричнева тахта і яскраво-жовтий пуф за типом банкетки; монохромний білий диван і строкате англійське крісло.

Використовуючи тріадний, аналогічний, або тетрадний колірні плани, м'які меблі можна поєднувати і з іншими елементами кімнати. Наприклад, з покриттям підлоги, журнальним столиком, світильниками, картинами, та ін. Так, для яскравого жовтого дивана допустимо використовувати фіолетове килимове покриття (при нейтральних стінах). Помаранчеву тахту розміщувати у блакитного абажура, над зеленим диваном вішати червоні модульні картини, а підлогу вистилали ворсистим килимом, монохромного, помаранчевого відтінку.
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Модульна система Берлусконі

Підводячи підсумок, хочемо сказати, що зал все-таки нежитлова кімната, в ній не сплять постійно, тому для експериментів підходить ідеально. Спробуйте втілити в ній власний декор, і відчуєте себе в силах перевернути світ.


Як колір дивана впливає на інтер'єр?

Колірна гамма вітальні дуже залежна від кольору дивана, адже зазвичай, він найбільший предмет в кімнаті. Відповідно, його забарвлення впливає на сприйняття і психологічну атмосферу залу. Так, холодні кімнати традиційно обставляють меблями теплих відтінків, а темні — світлими предметами. Але як ще колір дивана здатний вплинути на інтер'єр? Нижче пропонуємо перелік найпопулярніших відтінків м'яких меблів, їх психологічну характеристику:

 • білий (асоціюється з чистотою, радістю, тому додає кімнаті легкості, свіжості, візуально робить її просторіше);
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Кутовий диван Барселона

 • сірий (нейтральний відтінок розсудливих натур. Надає кімнаті незриму, але психологічно відчутну захищеність, якийсь бар'єр на шляху до особистого);
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Версаче

 • блакитний (відтінок, який символізує мир, дружбу, а також сприяє кращому засвоєнню інформації. Ідеально підійде для вітальні, кабінету);
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Кутовий диван Каваллі

 • червоний (символізує енергійність, силу з елементами еротики, надає приміщенню динамічності, пристрасті, сприяє підвищенню товариськості);

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Честерфілд

 • жовтий (колір золота, сонця, тобто цінних людьми вигод. Додає кімнаті тепла з ноткою розкоші і переваги);
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Армані

 • зелений (психологічно надає заспокійливу дію, хоча в потенціалі має приховану, вольову енергетику. Спальня, вітальня, в яких переважає зелений, сприяють розслабленню, зняттю нервового напруження);
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Каваллі

 • фіолетовий (модний колір поточного року за версією Pantone. Створює в приміщенні атмосферу богемності, творчості, свободи від побуту і умовностей);
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Армані

 • коричневий (символізує впевненість, сімейні цінності. Кімната з таким колірним рішенням випромінює стабільність, консервативний життєвий уклад).
 

Як правильно обрати колір дивана для вітальні? - Прямий диван Кембрідж

Таким чином, певне забарвлення м'яких меблів коригує візуальне сприйняття кімнати, її психологічну атмосферу. Озброївшись цими знаннями, ви можете створити у своїй вітальні ідеальний, з оформлення і душевного комфорту куточок, де буде приємно відпочивати, і не соромно приймати гостей. А Zlatamebel.ua з радістю допоможе втілити ваші плани в реальність.

Кольорові дивани від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.