Власні асоціації з поняттями «стиль», «елегантність», «розкіш» є кожної людини, що вибирає м'які меблі для свого житла. Але при цьому існують і загальновизнані класичні тенденції, одній з яких є шкіряні меблі для віталень, спалень і домашніх кінотеатрів. Фірма «ZLATAMEBEL» виробляє для вас шкіряні крісла, прямі і кутові дивани і іншу м'яку меблі ось вже понад 15 років, використовуючи у своїй роботі натуральну шкіру найвищої якості з Італії, Бельгії, Ізраїлю, Голландії.

Однак навіть сама якісна шкіряна оббивка потребує відповідному догляді, щоб зберегти свій чудовий зовнішній вигляд довгі роки. Щоб зберегти візуальний ефект нової речі, дуже важливо вибрати правильні уходові кошти для свіжопридбаного предмета меблів. У інакше шкіра ризикує пересохнути, вицвісти і втратити лиск набагато швидше, ніж при належному догляді. Ви зможете ефективно подбати про шкіряних м'яких меблів, використовуючи наші рекомендації.
Правила догляду за шкірою диванів і крісел «на кожен день»
Почати правильно поводитися з шкіряними меблями можна ще до того, як відбудеться її купівля! Для цього необхідно заздалегідь вибрати для нового дивана або крісла місце в кімнаті, віддалене від батарей і інших джерел тепла не менше ніж на метр (чим далі тим краще). Крім того, бажано, щоб на меблі потрапляли сонячні промені. Така попередня підготовка зведе на немає ризик пересихання шкіри від перегріву та впливу ультрафіолету.
«Посіливши» в своєму житлі новий шкіряний диван, крісло або модульну систему, ви повинні забезпечити їм правильний догляд, для якого необхідно:
- приблизно раз в 1–2 тижня акуратно видаляти пил вологою бавовняною тканиною;
- регулярно (раз в 1–2 місяця) пилососити меблі, щоб пори шкіри не забувалися пилом;
- мінімум двічі в рік користуватися спеціальними засобами: очисними, захисними і сповільнюють старіння шкіри.
В основі засобів проти старіння шкіри міститься звичайна вода, шляхом чого вони дбайливо зволожують шкіряну оббивку, м'яко видаляючи повсякденні забруднення. М'які очищувачі шкіри продаються в вигляді вологих серветок, після використання яких меблі необхідно промокнути сухою тканиною. Оброблена відповідними засобами шкіра «оживає» на очах, оновлюючись і відновлюючи пружність.
Захисні креми наносяться на шкіряні дивани, канапки і крісла спеціальними губками або серветками. Такий захист ефективно справляється з появою тріщин, а також оберігає шкіру від небажаного впливу випадково пролитої води, спирту або масла.
Перед використанням будь-якого з перерахованих коштів уважно прочитайте інструкцію, а безпосередньо перед застосуванням випробуйте очищувач або захисний крем на непомітній ділянці оббивки. Вологу шкіру дивана або крісла ні в жодному разі не можна сушити феном або іншими нагрівальними приладами! Слід акуратно промокнути її м'якої тканинною серветкою або дати висохнути самостійно.
Видалення з шкіряних меблів чорнильних плям і жуйки
Якщо у вашому будинку є маленькі діти, проблема з художніми експериментами в невідповідних місцях знайома вам не чуток. Маленький художник цілком може випробувати свої творчі сили не тільки на шпалерах, але і на шкіряній оббивці дивана, канапки або крісла, а інструмент при цьому він може вибрати будь чорнильну або кулькову ручку, маркер, кольоровий олівець. Безслідно видалити такий «шедевр» можна різними способами:
- ластиком (якщо мистецтво свіже);
- лимонним соком, розведеним навпіл з водою (цей спосіб теж підходить тільки для свіжих слідів), головне не перестаратися, щоб не знебарвити постраждалий ділянку;
- содою вмочивши в неї вологу серветку і обережно обробивши «шедевр»: для застарілих випадків соду можна змішати з водою і сіллю (по одній ложці), додати миючого засобу для посуду і нанести суміш на чорнильний слід; після її висихання залишки зчищають щіткою, а ділянка протирається м'якою губкою;
- лаком для волосся збовтати балон лаку, прицільно збризнути сліди ручки, залишити на 5 хвилин, а потім акуратно, не переусердствуя, відтерти їх сухою тканиною; цю процедуру можна повторити кілька разів, до повного видалення плям;
- спиртом просочивши їм ватний тампон і протерши проблемне місце; тільки не сплутайте спирт з ацетоном або іншими агресивними речовинами — вони, як і абразивні порошки, можуть завдати непоправної шкоди шкірі.
Крім перерахованих методів, можна скористатися яким-небудь магазинним засобом, призначеним для видалення плям з шкіряних меблів. Такі засоби краще купувати тільки в спеціалізованих магазинах, а перед застосуванням уважно вивчати інструкцію.
Якщо маленький пустун залишив на улюбленому шкіряному дивані «сюрприз» в вигляді прилиплої жуйки заморозьте її за допомогоюкубиків льоду, а потім акуратно видаліть пилочкою для нігтів, негострим ножем або пластиковою картою.
Також для очищення шкіряної оббивки від засохлої жувальної гумки можна використовувати клейку стрічку скотч, щільно наклеївши його на жуйку, а потім акуратно видаливши разом з її залишками.
Біла шкіряні меблі маленькі секрети догляду
М'які меблі з оббивкою з прекрасною білої шкіри виглядає просто карколомно. Вона чудово вписується в інтер'єр з практично будь-якої колірної гами, вносячи в нього елегантну і стильну «родзинку». Однак пам'ятайте, що будь-які сторонні плями на білому шкіряному дивані або кріслі можуть безнадійно зіпсувати його зовнішній вигляд, незалежно від шикарного дизайну і якості шкіри.
Для догляду за диванами, кріслами і іншої меблями з білої шкіри існують спеціальні засоби, що відрізняються за своїм складом від уходових коштів для темної м'яких меблів. Крім того, власники білих шкіряних диванів рекомендують їх періодичне протирання молоком воно оновлює колір, живить шкіру і повертає їй «товарний вигляд». Молоко при цьому краще брати «немагазинное» чим більш натуральним воно буде, тим більше користі принесе білої шкіряних меблів.
Сліди чорнильної ручки з білої меблевої шкіри добре видаляються сумішшю нашатирю з гліцерином. Для перестраховки спочатку варто спробувати відтерти забруднення одним гліцерином, а якщо не допоможе діяти наступним чином:
- Змішати гліцерин з нашатирем в пропорції 1:1.
- Нанести отриману суміш на забруднення (бажано не виходячи за його межі, для чого можна використовувати тонкий пензлик).
- Через кілька хвилин протерти ділянку вологою ганчірочкою.
Повторимо, що цей спосіб використовується тільки для білих шкіряних диванів, крісел і модульних систем, оскільки на темній шкіряній поверхні після нього можуть залишитися некрасиві світлі розлучення.
Слідкуйте за новими корисними публікаціями в нашому блозі і не забувайте заглядати на розпродажі стильною високоякісних меблів від бренду «ZLATAMEBEL»!