] Стандартні розміри всіх видів диванів │Купити меблі за низькими цінами в Києві, Україні
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Розміри всіх видів диванів

Коли людина стоїть в магазині і вибирає нові меблі, перше на що він звертає увагу — це далеко не габарит нового дивана, а його колір, м'якість, якість матеріалу, який використовувався для того, щоб його зробити, оцінюємо стійкість і інші деталі, але до жаль, забуваємо про дуже важливий момент — про розмір дивана.

А це, як не дивно один з найважливіших аспектів при виборі нових меблів, наскільки зручно буде стояти новий диван в кімнаті, наскільки багато або мало місця він займе залежить від подальшого планування приміщення, розстановка інших меблів в кімнаті.

У більшості випадків люди звикають робити все в останній момент, що не виміри довжини, висоти, ширини, не визначають заздалегідь місце, де повинен стояти диван. А вже купивши його в магазині розуміють, що помилилися з розмірами, габарити дивана явно не вписуються в кімнату, місця не вистачає для інших аксесуарів. Виріб повинен гармонійно, якісно вписуватися в кімнату, в її розміри і форму.

Розміри диванів бувають найрізноманітнішими, тому в даній статті ми розглянемо всі варіанти диваном, подивимося які вони мають розміри і з'ясуємо, які габарити найоптимальніші.
 


Розмір в залежності від типу

У багатьох країнах світу встановлені стандартні розміри, які виробники намагаються дотримуватися при створенні своїх виробів. Багато хто задається питанням, навіщо ж стримувати фантазію творців диванів та інших меблів, а тим більше якщо покупцеві щось не сподобається - то він просто його не купуватиме.

Але відповідь полягає в тому, що це не просто рішення держави або будь-яких підприємств контролювати виробництво диванів, а пов'язано з тим щоб обмежити випуск товарів, які негативно впливають на здоров'я людей.

Щоб людина могла розслабитися після важкого робочого дня йому потрібно створити вільний простір. Завдяки тому, що виробники провели дослідження і це дозволило виробити стандартні розміри, які підходять для багатьох людей. Таким чином, виробники можуть оцінити фігуру людини, а також які він пози може зайняти коли буде відпочивати на дивані.

Необхідно пам'ятати, що ці стандарти не повністю потрібно дотримуватися, а всього лише ці розміри служать як рекомендації. У будь-якому випадку, в залежності від параметрів кімнати, в якій буде стояти диван і матеріалу виготовлення і варто вибирати диван.

Меблеві стандарти включають в себе довжину і ширину, але виробники в праві регулювати висоту, вона може бути більше 1 метра. Тому, дизайнер може вибрати висоту самостійно, а з огляду на те, що останнім часом стали актуальними високі ліжка - то це величезний плюс.
 Розміри диванів

Далі ми розглянемо найпопулярніші серед покупців дивани та їх розміри.

Кутові дивани

Ця модель є великою за розмірами, тому якщо їх купити по навіть в складеному вигляді він буде займати багато місця в кімнаті. Але як результат, якщо розкласти цей диван, то перед Вами розкриється рівна і комфортну поверхню.

У своїй більшості такі дивани доповнені ящиками для речей, і важливо відзначити, що це важлива функція, тому, що можна ховати речі прямо під диван. Якщо господарі будинку люблять приймати гостей, такий диван буде просто знахідкою, адже кожен другий з кутових диванів оснащений механізмом, завдяки якому його можна розширити і спального місця побільшає.

При виборі кутового дивана потрібно не забувати той факт, що його кутова частина не складається і це значно зменшує варіанти маніпуляції. Тому, розміри кутового дивана повинні дозволяти вільно проходити повз нього, якщо він буде встановлений біля проходу, а також те, що в розташованому або складеному вигляді він не буде перекривати проходи і доступ до інших предметів в кімнаті.

Водночас є позитивні моменти кутового дивана. Наприклад, розташувавшись на кутовий частини дивана можна комфортно і затишно деякий час подивитися телевізор, також поруч з цією частиною можна встановити світильник для якісного читання книг або розмістити предмети декорації.

Якщо використовувати цей диван як спальне місце, варто звернути увагу на те, що ширина його не повинна бути менше ніж 140 сантиметрів, а довжина повинна досягати 200 сантиметрів, як і в більшості стандартних диванів.
 

Прямі дивани

Мабуть, найпоширеніший вид диванів, напевно, вони ніколи не вийдуть з моди. Прямі дивани мають розкладний механізм книжечка. Доглянути для себе підходящий варіант прямого дивана набагато легше, адже в ньому немає ніяких додаткових деталей. Матрац розділений на 2 рівномірних частини, тобто розділений лінією, але вона практично не відчувається. Дуже практичні меблі, яка не має багато варіацій.

Вибираючи прямокутний диван варто враховувати не тільки його габарити в розкладеному вигляді, але і в складеному теж, бо важливу роль відіграють і підлокітники.У деяких моделях вони занадто широкі, що трохи вибиває диван зі стандартного зовнішнього вигляду. Такі підлокітники створюються з 2 цілями:

 • естетична — створити незвичайний дизайн дивана, показати його особливість;
 • практична — щоб розмістити на ньому чашку чаю або покласти будь-який предмет;

Варто не забувати, що якщо в прямому дивані встановлений механізм — книжка, тоді при його розкладці він збільшиться ще вдвічі. Стандартна ширина прямого дивана - 130-140 сантиметрів, довжина - 180-200 сантиметрів.

Місце для прямого дивана найкраще вибирати по середині кімнати, тому що якщо поставити його в кутку, то через відсутність кутовий частини практичне застосування дивана знижується.
 

Розкладні вперед дивани

Диван-розкладачка має свої переваги. Наприклад, він розкладається вперед або викочуванням, що дозволяє спати на ньому тільки перпендикулярно, а тому і в довжину такий диван буде не дуже великий. Тому, всі покупці даного виду вироби оцінюють його в розкладеному вигляді.

Такий тип конструкції дозволяє опрацювати кілька варіантів розміщення меблів в кімнаті. У складеному вигляді цей тип дивана має довжину приблизно 90 сантиметрів, але після того, як його розкласти вона збільшується до 180 - 200 сантиметрів.

Але також при установці дивана в кімнаті потрібно розраховувати на 150-160 сантиметрів вільного простору. Гостьовий варіант такого дивана може досягати 185-190 сантиметрів в розкладеному вигляді і ширина 120 см.
 

Диваны кушетки

Дуже зручні і компактні диванчики призначені для відпочинку максимум одну людину. Такі дивани не займають багато місця, їх можна розташувати в кімнаті, а взагалі в ідеальному варіанті розкладати і складати кожен раз. Цей тип диванів вважають найкращим бюджетним варіантом для людей, що живуть без пари. У більшості випадків, такі моделі диванів мають довжину 180 сантиметрів в розкладеному вигляді.

 

Дитячі та модульні дивани

Існує багато варіацій дитячих диванів, але в більшості випадків вони йдуть до 1 метра в довжину для малюків, і до 2-х метрів для підлітків. При розкладанні вперед довжина буде приблизно складати 1.6-1.7 метра.

Модульні дивани стають популярнішими з кожним днем, а все завдяки тому, що вони складаються з декількох частин, які можна роз'єднувати і складати нові елементи. Розмір, кількість і колір таких частин вибирає сам покупець, орієнтуючись на кімнату, в якій він буде розташовуватися, кольору виробу і матеріалу виготовлення.

Особливості такого типу дивана дозволяють створити відчуття новизни, модерну, сучасності. Як правило модульні дивани не стоять на ніжках, а стоять прямо на каркасі, що виглядає дуже сучасно. В середньому розмір 1 елемента, що становить модульний диван може бути від 60 см до 1 метра.
 


Розмір диванів за кількістю посадкових місць

Деякі люди воліють консервативність, і купують дивани більш старого зразка, а саме розрахований на певну кількість місць — в основному це двомісний і тримісний.

 • Двомісний. Висота такого дивана може починатися від 80 см і до 110 см, довжина приблизно від 2 до 2,5 метрів, але також все залежить від типу дивана, наприклад, якщо це модульний то можна додати ще 30 див.
 • Тримісний. Менш популярний, ніж попередній варіант, оскільки має більш офіційний стиль, але він може мати більше варіацій і довжина практично завжди стандартна — до 3-х метрів, в деяких випадках до 2,5 метрів.

Такі типи диванів дуже популярні протягом багатьох років, а все тому що вони досить таки практичні.


Як врахувати зростання людини при виборі дивана

Визначити, хто буде спати на дивані — одне з основних правил, які повинні дотримуватися при виборі дивана. Необхідно просто знати зростання людини, і додати кілька сантиметрів для впевненості - 20-30 сантиметрів. Розмір дивана ідеально підібрати практично неможливо, та воно і не потрібно, тому що краще взяти більше, ширше.

Вибираючи диван в свій будинок необхідно чітко розуміти наступні моменти:

 • місце, де він буде стояти і яка ще меблі буде знаходиться в кімнаті;
 • особисті уподобання покупця;
 • хто саме буде відпочивати на дивані, знати хоча б приблизний зріст людини;
 • буде підходити за кольором диван під інтер'єр кімнати;
 • яке число посадкових місць повинно бути;


Особливості вибору дивана

Для початку, потрібно визначитися – для яких цілей і в яке приміщення буде купуватися диван. Якщо вам сподобався відповідний варіант на торговому майданчику, не поспішайте його придбати, не знаючи точних параметрів.

Необхідно врахувати 2 параметри габаритів меблів – в складеному стані і в розкладеному вигляді. Якщо диван розташовувати в невеликій кімнаті, то потрібно розрахувати і вільний прохід від нього до інших предметів меблів. Буде не зовсім зручно, а іноді і травмонебезпечно, якщо виріб займе всю вільну площу простору. Є простий спосіб визначення розмірів щодо параметрів приміщення. Для великого приміщення краще підійде великий диван, а в маленьке потрібно вибирати як можна менше.

Вибір даного виду меблів дуже вимагає ретельності і уважності, тому перш за все звертайте увагу на:

 • призначення – меблі може бути доповнена розкладним механізмом, а може йти без нього. Від цього чинника безпосередньо залежатимуть розміри ліжка і скільки залишиться вільного місця в кімнаті;
 • визначається кількість людей, які користуються меблями, причому як в складеному, так і складеному вигляді, а модульний диван оптимальним варіантом на всі випадки життя, тому що його можна використовувати за необхідності;
 • якщо людина, яка буде використовувати ліжко високого зросту, то для нього підходить довжина спального місця від 190 до 200 см, причому нерідко вибирається диван 180 см;
 • для дуже високих людей вибирається диван 210 см;
 • довжина виробу при складеному вигляді залежить від наявного розміру самого приміщення, де планується його встановлювати, причому для великої кімнати цей показник нерідко досягає 3 метри.

Правильний вибір даного предмета інтер'єру – це складний процес, що вимагає оцінки численних факторів. Найбільш часто вибирається меблі стандартних розмірів, тому її довжина не перевищує 190 см, а ширина 90 сантиметрів. Правильний вибір можна легко зробити, якщо слідувати всім рекомендаціям.

В даній статті перераховані всі розміри диванів, які використовуються нині багатьма людьми. Важливо пам'ятати, що якщо Ви хочете замовити виготовлення дивана по індивідуальних розмірах або в індивідуальному порядку, тоді варто очікувати що розміри будуть більше або менше. так само можна подивитися відео для закріплення вищесказаного

Також, терміни виконання індивідуального замовлення меблів бувають різні, що також необхідно уточнювати заздалегідь. І до того ж, при індивідуальному замовленні навряд чи даються якісь гарантії на виріб, що не можна сказати про магазини. Переваги є у всіх випадках, тому потрібно вибирати кожному свій відповідний варіант.

На zlatamebel.ua Ви зможете знайти різні види диванів в найрізноманітніших розмірах, що дозволить Вам підібрати ідеальну модель, яка чудово впишеться у Ваш інтер'єр і стане Вашим улюбленим місцем для відпочинку.Великі дивани від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.