] Класифікація шкіри за способом забарвлення | Фабрика «Злата-Меблі»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

За способом забарвлення

Оздоблення шкіри має на меті надати шкірі належну м'якість, гнучкість, рівномірну товщину, гладкість з м'ясного боку і красивий вид з лицьової сторони. Оздоблювальні операції і послідовний хід їх змінюються в залежності від сорту і призначення шкіри.


Процес обробки шкіри включає кілька процесів:


Жирівка шкір складається в натирання їх жирами і проводиться для додання шкірі більшої м'якості і непроникності для води. Для цього вживають зазвичай особливу суміш жирів (Lederschmiere), що складається з ворвані, сала і дегри (Degras — жир, одержуваний як побічний продукт при замішуванні, значно змінився при цьому процесі і що краще поглинаеться шкірою, ніж звичайні жири). Для напитування таким жиром декілька вологі (не цілком висушені) шкіри розвішують в теплому приміщенні, втирають жир з м'ясного боку і для кращого поглинання жиру залишають шкіри висіти кілька годин.

Вистугування шкіри проводять з м'ясного боку (бахтармой) з метою надання шкірі рівномірної товщини. Шкіри вистругують спочатку на колодах звичайним стругом (ніж з прямим лезом), а остаточно — кільцевим ножем. Наведення так званої мереі, при якій шкірі надається більш рівна поверхня, а також велика гнучкість, внаслідок розминання при цьому шкіри, проводиться за допомогою мерейних дошок з опуклою і бороздчатою нижньою поверхнею. Такими дошками шкіра обробляється як з м'ясного, так і з лицьового боку.

Вигладжування або лощіння шкір виробляють за допомогою тертя шкіри залізними, мідними або скляними циліндрами, за допомогою ручної роботи або за допомогою каток машин.


За способом обробки розрізняють наступні види шкір:

Гладкі шкіри

Максимально зберігають природний малюнок - мерею, що не піддаються тисненню взагалі, або на лицьову поверхню наноситься дуже дрібне - " пиловидне " тиснення. Шкіри даної групи виробляються з найбільш якісної сировини з використанням найсучасніших хімічних матеріалів.
 

Шліфовані шкіри

Шліфування бахтармяного боку і додаткова розбивка дозволяють отримати " Велюр ", який використовується для виробництва спортивного, домашнього і модельного взуття. Однак існують шкіри, шліфування яких зумовлене технологією їх вичинки - це " Нубук ", який незамінний для виготовлення як чоловічого, так і жіночого взуття. Вставки з кольорового нубука широко використовуються у виробництві дитячого взуття.
 

Тиснені шкіри

Шкіри середнього і нижчого цінових діапазонів, незамінні для недорогого, робочого або форменого взуття. Відрізняються малюнком і глибиною тиснення. Чим дрібніше малюнок і глибина тиснення, тим меншою здатністю вкривати дефекти володіє дане тиснення. Всі малюнки можна умовно розбити на кілька категорій: дрібні (пилоподібні), середні і великі.


Лакові шкіри

Залежно від властивостей і кольору покриття, шкіра може набувати найрізноманітніші колірні і органолептичні властивості. Подібна шкіра дуже широко використовується у виробництві як жіночого, так і чоловічого модельного взуття. Лакові шкіри представлені артикулами " наплак ". На лакову шкіру може бути нанесено тиснення для отримання необхідного малюнка. Взуття з лакової шкіри відмінно виглядає і завжди привертає увагу.
 

Спилки

На спилок наноситься штучне полімерне " обличчя ", що імітує природну лицьову поверхню. Технологія виготовлення спилка дозволяє використовувати дешеву сировину і отримувати відмінне рішення для виробництва недорогого взуття з якістю, близьким до якості натуральної шкіри з лицьової повехності. Асортимент спилка представлений артикулом " Спил-велюр Верона " з різними варіантами тиснення. Всі варіанти тиснення Спилка ідентичні тисненню шкір з лицьовим покриттям, що дозволяє комбінувати їх при виробництві взуття (союзка - лицьові шкіри, берці, халяви - спилок). Спилки без нанесення штучного " обличчя " використовуються для виготовлення взуттєвого підкладкового матеріалу, пошиття спецодягу.
 

Красти

Напівфабрикат шкіри, отриманий після операції барабанного фарбування (відсутня поверхнева обробка). Має природний малюнок лицьової поверхні. Відсутність обробки поверхні дозволяє уникнути більшість вад, пов'язаних з відшаруванням " обличчя " - отміном і отдушістості. Сучасна обробка дозволяє надати крастам властивість гідрофобності, а спеціальне фарбування - наскрізний прокрас. Добре вироблений краст важко відрізнити від шкір з гладкою лицьовою повехності. Красти широко використовуються взуттьовиками для виробництва взуття найрізноманітнішого призначення.Шкіри з поліуретановим оздобленням

Володіють чудовими фізико-механічними властивостями, водовідштовхувальним ефектом і одночасно прекрасно " дихають ". Подібна обробка дозволяє урізноманітнити колірну гаму і фактуру, імітувати шкіру рептилій і екзотичних тварин, завдавати найрізноманітніші малюнки. Використовується для виготовлення взуття та шкіргалантереї.

Перед фарбуванням колір шкіри залежить від способу дубління (жирове дубління - гірчічно-жовте забарвлення; хромової – світло зелений колір; залізне - канарковій колір и т.д.).

Шкіри, що не мають ніяких дефектів, без плям і без масок, можна фарбувати в різні циста; шкіри з плямами фарбуються в чорний колір. Для чорного забарвлення шкіри після дубління і промивання фарбують, потім жирують і сушать. Для кольорового забарвлення шкіри тільки фарбуються, не наражаючись жиронаказі, так як жир може залишити плями.

Для фарбування в чорний колір застосовуються рослинні фарби і анілінові барвники; для кольорових шкір — в даний час майже виключно анілінові барвники.


Анілінові барвники діляться на основні і кислотні:


Основні барвники: чорні — нігрозин; коричневі — Бісмарк коричневий, везувін; жовті — аурамін, тіофлавіном; червоні — хрізоідін екстра, юхтові червона, родамін; зелені — малахітова, діамантова зелень; сині — вікторія синя, каприлова; фіолетові — метилвіолетом.


Кислотні барвники: чорні і сірі — нафтолевая чорна, нафтіламіновая чорна; жовті та коричневі — міцна жовта, азофлавін, хіноліпова жовта; червоні - червоний Шерлі, кроцеін-Шерлі, міцна червона; сині — інгідо синій; зелені — кислотна зелена, гвінейська зелень.


Необхідно відзначити, що змішувати кислотні та основні барвники не можна.


У свою чергу шкіра класифікується за способом забарвлення:

  1. Забарвлення зануренням . Складають дві шкіри внутрішньої стороною і занурюють ручним способом в 40-50 ° фарбувальну ванну; при цьому внутрішня сторона забарвлюється лише дуже слабо. Цим способом користуються при фарбуванні шкір невеликого розміру (кіз, овець, телят і ін.), При невеликому їх кількості.

  2. Забарвлення в чані з широкими обертовими лопатями . Лопаті при обертанні разом з фарбувальною ванною крутять і шкіри. При цьому способі, особливо придатному при великих кількостях шкір, фарбуються обидві сторони шкіри.

  3. Забарвлення в промивному барабані , закритій обертаючий посудині з порожніми осями для додавання фарбувального розчину. При цьому способі потрібно дуже " коротка " красильная ванна, так що фарбувальні речовини дуже добре можуть бути використані; цей спосіб головним чином застосовується для хромової шкіри.

  4. Нанесення фарби за допомогою щіток проводиться здебільшого на великі шкури. Шкіра розстеляється на столі, верхня сторона добре змочується, а потім наноситься фарба.

  5. Барвники . Для забарвлення шкір, дублення рослинними дубовими речовинами, вживають основні і кислі барвники, рідше субстантивні. При вживанні основних барвників додають 1 - 2 г оцтової кислоти на 1 л фарбувальної суміші. Для кислих фарбувальних речовин додають 1-3г мурашиної кислоти на 1 л води. До субстантівним барвним речовин нічого не додається. У всіх випадках забарвлення проводиться при 45-50 °.

  6. Забарвлення хромової шкіри . Для хромової шкіри вживають в першу чергу кислі барвники з додаванням оцтової або сірчаної кислоти. До додавання барвника для кращого закріплення фарби шкіру слід обробити екстрактом квебрахо. Основні барвники теж придатні для забарвлення хромової шкіри; ванна з квебрахо відповідно підсилюється. До субстантивних барвних речовин слід додати оцтову кислоту. Температура фарбувальних ванн може доходити до 50-60 °.

  7. Забарвлення лайкових шкіри. Лайкову шкіру фарбують, як хромову, але температура фарбувальних ванн повинна бути нижче (40-45 °). (Головним чином вживають кислі і основні барвники.)

  8. Забарвлення замшевої шкіри. При фарбуванні замші вживають основні фарби (з глауберовою сіллю і оцтовою кислотою) і фарбують при температурі в 30 °. Кислі барвники вживають з додаванням глауберової солі, при температурі фарбувальної ванни в 40-45 °.

  9. Забарвлення лакованої шкіри. а) У чорний колір. Шкіру, яку хочуть лакувати, закріплюють в рамку, кладуть на гладку дошку і на лицьовій стороні відшліфовують шматком пемзи, поки шкіра не перестане бути шорсткою Далі беруть хороший масляний лак, змішують з голландською сажею і роблять з цього рідку фарбу, якою і мажуть шкіру; потім останню виставляють на сонце для висушування, причому ретельно охороняють від пилу.

  10.  

Зробивши це, надходять як раніше, знову сушать, беруть пемзу і полірують; коли шкіра стане гладкою, її сушать протягом години, після чого фарбу, яку наводили, змішують з голландської сажею і рідко мажуть ще 2-3 рази.

Коли вона знову висохне, беруть повсть і дрібно розтерту пемзу і полірують до тих пір, доки шкіра не стане абсолютно гладкою.
 

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
або розстрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.