] Механізм розкладки "ножиці" - плюси і мінуси
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Механізм розкладки "ножиці" - плюси і мінуси

При покупці нового дивана фахівці радять звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд моделі. Дуже важливо підібрати найбільш зручний механізм розкладки. Правильний вибір способу розкладки гарантує комфортне і довговічне використання улюблених меблів.

Одним з найбільш зручних і легких способів трансформації дивана в спальне місце вважається механізм «Ножиці». Про його особливості, переваги та недоліки далі і піде мова.
 


Опис механізму

Свою назву механізм отримав через зовнішньої схожості з рухом ножиць. Принцип роботи полягає в повороті однієї з частин дивана на 90 градусів у бік іншої його частини. Завершується процес трансформації фіксацією двох половин.

Дивани з таким способом розкладки називають по-різному: модель з поворотним механізмом або диван «Ножиці».

Основна відмінність подібних моделей — легкість трансформації за рахунок мінімального навантаження на каркас. Невеликі коліщатка дозволяють легко повернути рухому частину дивана одним рухом.

Існують два типи диванів з механізмом «Ножиці»:

 • кутовий. У таких конструкціях одна частина рухома, а друга нерухома. Розмір кутових диванів з поворотним механізмом може бути компактним (його ширина менше ніж 2,5 метрів), і більшим — до 3 метрів в ширину;

 • прямий. Складається з двох рухомих секцій, кожна з яких робить поворот на 90 градусів в сторону один одного, потім обидві половини фіксуються. В результаті розкладки виходить просторе спальне місце при тому, що в складеному стані диван має досить компактний вигляд.

Диван з поворотним механізмом, як правило, має в своїй конструкції місткий ящик для зберігання спальної білизни. У деяких моделях дивана є тумби.

Безсумнівною перевагою дивана з розкладкою «Ножиці» є якість матраців. В процесі експлуатації вони залишаються в незмінному вигляді: не складаються, що не мнуться, а значить — не деформуються. Багато виробників використовують в моделях з поворотним механізмом ортопедичний матрац. Завдяки цьому факту відпочинок стає більш комфортним, оскільки матрац приймає форму тіла і амортизується.

Розкладка «Ножиці» - незамінний варіант для щоденного використання. Після трансформації диван перетворюється в ідеально рівне ліжко з унікальними ортопедичними властивостями.
 


Переваги механізму

Поворотний механізм диванів має ряд позитивних особливостей:

 • мінімум рухомих деталей. Завдяки цьому конструкція дивана вважається надійною і довговічною;

 • простота в розкладанні. Всього кілька нескладних рухів дозволяє перетворити диван в повноцінне ліжко за короткий відрізок часу;

 • можливість використання в моделі ортопедичних матраців. Якість відпочинку на таких диванах-ліжках підвищується за рахунок ортопедичних властивостей;

 • розмір спального місця наближений до повноцінної двоспальному ліжку;

 • наявність ящиків / приліжкових тумб вирішує проблему малогабаритних квартир з постійною нестачею додаткового простору для зберігання постільних речей.
   

Щоб оцінити всі переваги дивана з механізмом «Ножиці», при покупці необхідно ретельно перевірити його якість. Трансформація повинна бути легкою, розміри двох відділів однаковими по висоті і ширині, тканину і деревина хорошої якості, рівні шви.


Недоліки механізму

Мінусів у розглянутій моделі набагато менше, ніж плюсів. Причому, до самої конструкції диванів немає нарікань з боку покупців. В основному до недоліків відносять такі моменти:

 • механізм «Ножиці» досить рідко зустрічаються у вільному продажу. Покупці витрачають час, щоб знайти і купити відповідну модель;

 • цінник на дивани з поворотним механізмом набагато вище середнього, не кожен покупець може дозволити собі покупку саме цієї моделі.

Якщо пошук ідеального дивана не приніс результатів, не варто засмучуватися. Будь-яку модель можна замовити безпосередньо у виробника. У більшості випадків фабрики пропонують своїм клієнтам можливість вибору габаритів і комплектуючих (фурнітуру, оббивну тканину, якість матраців).


Типи і моделі диванів «Седафлекс»

У разі, якщо диван з поворотним механізмом з якої-небудь причини не підходить, увагу варто звернути на більш компактні моделі з механізмом «Седафлекс».

Дивани з такою конструкцією називають також «американська розкладачка» або «бельгійське ліжко».

Це комфортний варіант для щоденного використання. Диван трансформується в повноцінне ліжко всього в два прийоми.
 

За типом дивани «Седафлекс» діляться на прямі (або по-іншому «пристінні») і кутові.

Прямі моделі користуються особливою популярністю в малогабаритних квартирах. Найчастіше купуються для дитячих кімнат.

Кутовий варіант відрізняється від попереднього розміром і функціоналом. Такі дивани ставляться до вітальні або спальню. Моделі такого типу — двоспальні, нерідко зустрічаються і тримісні варіанти.

Залежно від призначення, габаритів і ширини матраців дивани з механізмом «Седафлекс» представлені в декількох варіантах виконання:

 • Діоніс. Рекомендується використовувати як спальне місце дітям від 3 років. Розмір спального місця: ширина від 67 см, довжина - 180 см. Матрац пружинний, його товщина - 12 см. Перевага дивана — в зібраному вигляді не займає багато місця;

 • Торнадо. Більш дорослий варіант з досить великим спальним місцем: 140-190 см. Товщина матраца - 14 см. Зустрічається як в прямому, так і в кутовому виконанні;

 • 2 СТ РІЧ. Це американська розкладачка з несучим каркасом в зоні підлокітників, ніг і інших елементів. Розмір спального місця - 75-190 см, товщина матраца - 12-14 см

Треба відзначити, що розглянуті лише деякі моделі диванів з механізмом «Седафлекс». Кожна фабрика розробляє свою модель, лінійка диванів представлена від бюджетних до класу люкс.


Висновок

Вибір дивана — завдання нелегке, оскільки необхідно враховувати відразу кілька нюансів:

 • правильно підібрати механізм трансформації (цей пункт особливо актуальний для тих, хто планує використовувати диван як ліжко щодня);

 • вивчити переваги і недоліки кожної моделі, що сподобалася;

 • визначити відповідний розмір дивана;

 • вписатися в запланований бюджет.

Якщо до вибору меблів підійти з усією відповідальністю, вона буде радувати якістю і зовнішнім виглядом довгі роки.


Дивани від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.