] Категорії меблевих тканин - Блог інтернет-магазину «Злата-Мебель»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Категорії меблевих тканин

Тканина для оббивки диванів є найважливішим елементом у виробництві меблів, оскільки найчастіше саме на неї звертають увагу. Саме основне — це наявність експлуатаційних характеристик, що задовольняють більшість користувачів, а також повну відповідність всім стандартам за якістю.

Підібрати такий матеріал — зовсім непросте завдання, особливо зараз, коли достатку різних матеріалів для виробництва меблів та інших аксесуарів. Але все ж, потрібно постійно бути уважним при виборі оббивки, матеріал повинен підходити під інтер'єр, бути безпечним для всіх мешканців будинку.

Найчастіше, у нинішній ситуації, багато виробників використовують тільки якісну тканину, це відбувається в тренді останнього громадського руху за все натуральне.

Вибір тканини повинен виконуватися орієнтуючись і на фінансові можливості, оскільки на сьогоднішній день виробники за натуральні оббивні матеріали можуть виставляти високу ціну, непосильну для багатьох покупців. Якщо Ви не можете вибрати самостійно відповідний для Вас матеріал оббивки, тоді необхідно звернутися за допомогою до експертів, консультантів у магазині — вони допоможуть вибрати якісний товар.
 


Як правильно вибрати тканину для дивана і м'яких меблів?


Вибір оббивного матеріалу — ось що найважливіше. У таких випадках потрібно орієнтуватися на 3 критерії:
 

  • комфортність;
  • довговічність;
  • дизайн;

Комфортність означає, що при торканні матеріал не колеться, не викликає дискомфорту, він гладкий і на ньому приємно сидіти і лежати.

Довговічність визначається рівнем зносостійкості матеріалу, його повна здатність зберігати товарний вигляд, не втрачати своїх експлуатаційних якостей. Найважливіший, мабуть, критерій при виборі оббивки, тому що від нього залежить те, скільки грошей Ви витратите в підсумку.

Якщо через деякий час після покупки диван буде зіпсований, тоді доведеться купувати нову оббивку, яка стоїть далеко недешево, що не може не засмутити покупців. Довговічність може визначатися такими критеріями: склад, стійкість до обробки барвниками, які застосовуються при виробництві технології, можливість обробки різними хімічними засобами.

Дизайн оббивки — це здатність гармонійно вливатися в інтер'єр кімнати, не виділяючись і не втрачаючи себе в ансамблі кімнати. В таких випадках важливу роль відіграють стиль і колір оформлення.
 


Головні критерії у виборі оббивного матеріалу


Класифікація виробів проводиться за наступними параметрами:
 

  1. Склад. Виробники використовують натуральні, синтетичні, штучні матеріали, комбінації допускаються, але не часто. Роблячи покупку необхідно обов'язково робити ставку на всі плюси і мінуси можливого вибору.
  2. Дизайн. Тканинний візерунок повинен комбінувати і гармонійно вписуватися в обстановку кімнати. Поєднання з настінними шпалерами, шторами, іншими аксесуарами в кімнаті тільки в плюс.
  3. Можливість прання. Деякі виробники роблять вироби, які не можна прати.Але якщо все ж виробники врахували цей момент і прати вироби можна, то максимальну кількість допустимих прань вимірюється циклами. Відповідна кількість — від 20 000.
  4. Щільність тканини. Існують такі типи тканин — прості, плетені, розпушені. Чим вище їх щільність — тим більше вони надійні і якісні.
  5. Зносостійкість. Кожна тканина після деякого часу експлуатації починає втрачати свої початкові характеристики. Вона може змінюватися під впливом температурних факторів, частоти використання дивана та інших аспектів.
  6. Кольоростійкість. Стійкість меблів до вигорання, стирання. На цей показник найбільше впливає якість барвника, тому краще щоб він був 3,5.
  7. Пілінгуемість. Якщо на оббивці дивана почали з'являтися катишки — це показник неякісного матеріалу. Ще в процесі виробництва цей показник тестують разом зі стійкістю до стирання і вигорання.
  8. Повітропроникність. Здатність матеріалу пропускати повітря дозволяє їй не розійтися по швах внаслідок частого її використання.
  9. Чистка. Вид можливого очищення не менш важливий, ніж всі попередні показники. Один диван можна прибрати вологою серветкою, а інший не можна абсолютно мочити.
  10. Екологічність матеріалів. Наявність у складі важких речовин за типом свинцю, будь-яких видів пестицидів може призвести до захворювань у всіх членів сім'ї. На сучасному етапі виробники не допускають таких фактів застосування речовин, але ніхто не виключає недобросовісність деяких з них, особливо тих, хто виробляє матеріал невисокій вартості.

Перераховані вище особливості виробів обов'язкові для обліку всім потенційним покупцям меблів, знаючи їх, Ви зможете уникнути неякісних матеріалів для оббивки дивана, зберегти здоров'я собі та рідним, вберегти гаманець від непередбачених витрат.
 


Що таке категорії меблевих тканин?


Фахівці розробили деяку систему з визначення якості і категорії меблевих тканин. Важливо відзначити, що певна категорія говорить фахівцям не скільки про якість оббивки, скільки про її експлуатаційні характеристики. Чим вище категорія, тим вище якість і вартість матеріалу.

Класифікація одна для всіх виробників меблів і матеріалів для неї і всіх інших фахівців.

Класифікація тканин:

  • 0 категорія — полегшені тканини: бавовна, терможаккард, скотчгард. Дані тканини легко піддаються обробці, на них нескладно нанести візерунок або зробити на них який-небудь малюнок;
  • 1 категорія — більш тканини ущільнені, наприклад: шеннилы, замша, вельвет. Такі тканини зараз зустрічаються досить часто, особливо їх використовують нові виробники, які намагаються використовувати на початковому етапі недорогі і не дешеві матеріали одночасно;
  • 2 категорія — щільні шенніл-жаккарди. Тут використовуються матеріали з однорідним складом, який має пухку текстуру і пружність. Також, такий тип зносостійкий;
  • 3 категорія — переважають складні, сложнофактурные тканини. Шенніл, гобелени — це всі представники даного типу, категорії, вони більш щільні, ніж попередні, відповідно, вартість їх вище;
  • 4 категорія — важкі типи замши, гобелени, шеннил. Крім виробництва меблевої оббивки, використовуються у виготовленні килимових покриттів;
  • 5 категорія — найбільш щільні шенніл-жаккарди з натуральних волокон;
  • 6 категорія — представлені штучними аналогами шкіри, володіють високим ступенем зносостійкості;
  • 7 категорія — натуральні матеріали, натуральна шкіра;
 

Перелічені категорії використовуються всіма виробниками на сучасному меблевому ринку. Але важливо врахувати той факт, що перелічені вище категорії не мають прямого зв'язку з ціновою політикою фабрики виробника. Це свідчить про те, що існує ще безліч нюансів, які впливають на кінцеву ціну виробу у Вашому чеку.

З-за цього час від часу можуть виникати непорозуміння, коли в порівняльній таблиці виріб відповідає категорії 4 або 5, а коштує як виріб категорії 2 або 3.


Як правильно вибрати оббивку? Плюси і мінуси різних типів оббивки


Вибір оббивки прямо залежить від виробу і кімнати, в якій він буде стояти. Найважливіше, що варто вибирати виходячи з якостей тканини й частоти використання, естетичної точки зору.

  1. Для вітальні або спальні найбільше підійдуть вироби з шкіри.
  2. Для кухні застосовується штучна шкіра, так як вона не вбирає запахи і за нею просто доглядати.
  3. В дитячій краще використовувати матеріал, який легко переносить забруднення різної складності, тобто шенніл, флок, штучна шкіра.
  4. В офісному приміщенні краще всього використовувати натуральну шкіру або хороший шкірзам.

Все залежить від багатьох нюансів — наявність вихованців в будинку, жителі які палять, часті компанії - тканина втрачає свій вигляд або ж навпаки, може відмінно переносити різні забруднення або пошкодження.

Зараз розглянемо деякі види матеріалів і їх характеристики.


Види матеріалів


Флок

Найбільш часто використовуваний і затребуваний матеріал, застосовується практично в кожному виробі. Він представлений в різних категоріях і широкій колірній гамі. Він складається з поліестеру і бавовни. Зовні дуже схожий на замшу, але головні переваги — простота в догляді та міцність. Якщо в будинку є вихованці — це справжня знахідка, її складно порвати, тому кішки і собаки не страшні. Випадкові плями усуваються милом і водою. Але для кухонних меблів застосовувати не варто, тому, що добре вбирає запахи.


Плюси:

  • вологостійкість;
  • добре переносить перепади температури;
  • простий у догляді;
  • є багато квітів;

Мінуси:

  • легко вбирає запахи;
  • внаслідок тривалої експлуатації витирається;


Шеніл

Матеріал дуже практичний і красивий, зовні нагадує вельвет. Дуже м'який і приємний на дотик. Відмінно підійде для меблів в дитячу кімнату, але абсолютно не підійде для будинку, в якому живуть вихованці.


Плюси:

  • висока кольоростійкість;;
  • м'який на дотик;
  • не піддається деформаціям;
  • не вбирає запахи;

Мінуси:

  • може швидко наситити вологу;
  • дорого коштує;
  • легко рветься;


Велюр

Даний вид підкуповує всіх покупців своєю красою і ефектним виглядом, але внаслідок тривалого використання легко. Потрібно постійно доглядати, пилососити, чистити вологою ганчіркою. Меблі з такою оббивкою потрібно ставити у вітальню, але не в дитячу.

Плюси:

  • м'якість;
  • краса;
  • повітропроникність;

Мінуси:

  • регулярний догляд;
  • легко переться;
  • недовговічний;
 


Гобелен

Матеріал, що складається з натуральних ниток. Це і не дуже хороший показник, тому що чим більше у складі бавовни, тим швидше він стирається. Якщо в будинку є тварини, однозначно краще не ставити з такою оббивкою меблі.

Плюси:

  • наявність натуральних компонентів;
  • можна мочити;
  • широка колірна гамма;
  • тривалий термін служби;

Мінуси:

  • легко переться;


Натуральна шкіра

Вироби славляться своєю високою вартістю. Меблі вказує на статус власника, на його смакові особливості. Натуральна шкіра дуже надійний і якісний матеріал, найчастіше таку меблі ставлять в офісах, кабінетах, в багатих будинках. Такі вироби легкі в догляді.

Плюси:

  • респектабельність;
  • тривалий термін експлуатації;
  • простий догляд;

Мінуси:

  • невелика колірна гамма;
  • висока вартість;
  • не стійка до вогню;


Штучна шкіра (шкірзам)

Підійде для любителів шкіри, у яких немає достатньо фінансів для покупки шкіряного виробу. Матеріал складно відрізнити від натуральної шкіри, легко піддається догляду, якісний.

Плюси:

  • доступна ціна;
  • вологостійкість;
  • м'якість;
  • простота у догляді;

Мінуси:

  • низька вогнестійкість;
  • легко дряпається;


Жаккард

Сучасний і часто використовуваний матеріал, багатий на безліч малюнків. Для диванів, які ставлять у вітальні — це відмінний варіант, бо він зносостійкий, не змінює колір від сонця.
 

Плюси:

  • не вигорає;
  • надійний і міцний;
  • сучасний стиль;
  • багато малюнків;
  • тривала експлуатація;

Мінуси:

  • дуже чутливий до вологи;
  • можна використовувати тільки суху чистку;


Бавовна

Натуральний матеріал, часто застосовується в дитячій кімнаті, не несе загрози здоров'ю людей. Існує багато квітів цього виробу, тому що він легко фарбується.

Плюси:

  • натуральний матеріал;
  • просто доглядати;
  • різноманітність кольорів;
  • повітропроникність;

Мінуси:

  • недовгий термін служби;


Вельвет

Має привабливий переливчастий колір, відмінний на дотик і зовні дуже привабливий. Відмінно вбирається вологою серветкою, тому не бійтеся прибирання.

Плюси:

  • ефектний зовнішній вигляд;
  • підійде вологе прибирання;

Мінуси:

  • міцність виробу залежить від виробника;


Мікрофібра

Зроблена дана тканина з застосуванням сучасних технологій, це свого роду меблева замша, принаймні виглядає так реалістично. Дуже приємна на дотик, виглядає чудово.


Плюси:

  • довгий термін служби;
  • не накопичує пил, відштовхує вологу;
  • володіє відмінною повітропроникністю;

Мінуси:

  • не для будинків з тваринами;


Екошкіра

Дуже схожа на натуральну шкіру. Ця оббивка вважається натуральної, відмінно пропускає повітря, практична і м'яка.
 

Плюси:

  • повітропроникність;
  • екологічність;
  • чудовий зовнішній вигляд;

Мінуси:

  • не довго можна експлуатувати;
 


Арпатек

Тканина зовні сильно нагадує натуральну шкіру. На початку виробництва використовувалася для автомобільних сидінь, а згодом завоювала серця домогосподарок.


Плюси:

  • висока міцність;
  • стійкість до ультрафіолетових променів;
  • простота у догляді;

Мінуси:

  • ціна;
 


Меблі з якої тканини вибрати – виключно рішення кожної людини, тому тут наведено рекомендації та описи. Дане відео так само допоможе зробити правильний вибір кожному.



Дивани від Zlatamebel

​​​​​​

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.