Чим можна очистити оббивку дивана: прості домашні засоби
Всім відомо, як можуть зіпсувати зовнішній вигляд дивана плями від чаю, кави та інших продуктів після наших перекусів, якими нерідко супроводжуються домашні посиденьки. Як правило, розробники меблевих тканин враховують ці нюанси і включають в матеріали для оббивки такі типи волокон, які легко піддаються очищенню. Як поточного догляду використовується пилосос, який дбайливо видаляє пил з поверхні дивана. Однак для деяких тканин пилосос стане досить жорстким засобом для частого використання, тому краще буде замінити його на протирання вологою ганчіркою поверхні м'якого покриття.
При великому обсязі синтетичних засобів для виведення плям складно підібрати потрібний засіб, який не зіпсує оббивку і не призведе до її знебарвлення. Це особливо стосується кольорових гобеленових і жакардових тканин, оскільки яскраві кольори можуть злиняти при неправильному очищенні. У будь-якому випадку, спочатку можна спробувати відчистити забруднені місця за допомогою мильного складу і м'якої щітки. Замивати забруднені місця слід відразу ж, оскільки проникнення речовини всередину волокон важче піддається очищенню. Після цього рекомендується протерти поверхню сумішшю води і оцту, щоб відновити яскравість кольорів.
Обираємо оббивку м'яких меблів
При покупці м'яких меблів необхідно враховувати, що догляд за нею починається безпосередньо при виборі оббивки в меблевому салоні. Сьогодні торгівельна мережа пропонує величезний асортимент оббивних матеріалів та засобів для їх очищення. Тому, володіючи вичерпною інформацією про матеріал і рідиною для чищення можна згодом забезпечити правильний догляд, який дозволить зберегти первісний вигляд вашого дивана і крісел.
Догляд за оббивкою з меблевої тканини
Для того щоб продовжити термін служби будь-якої речі необхідно забезпечити правильний догляд за нею. Дотримуючись нехитрих правил, ви зможете зберегти зовнішній вигляд м'яких меблів і продовжити термін її експлуатації. Для збереження первісного вигляду тканини використовують два види чистки - вологу й суху.
Суху чистку необхідно проводити для того щоб зняти пил з верхнього шару. Зазвичай її виконують пилососом, застосовуючи м'яку ворсисту насадку. Під час прибирання слід уникати максимального рівня оборотів.
Вологу чистку проводять в тому випадку, якщо на поверхні оббивної тканини з'явилась видима пляма. Основні рекомендації для здійснення вологого чищення можна сформулювати наступним чином.
Плями потрібно видаляти відразу ж, як тільки ви їх виявили. Слід враховувати, що свіжа пляма (поки речовина не встигла проникнути вглиб волокон тканини) видаляється значно легше, ніж застаріла.
Перш, ніж використовувати засіб для чищення необхідно випробувати його на маленькому клаптику і дати висохнути (зазвичай до виробу додається невеликий клаптик тканини).
Для видалення плям можна використовувати мильний розчин, щоб його отримати необхідно в воду додати нейтральне мило. Для важко виводяться забруднень в мильний розчин додають спирт у співвідношенні 10: 1.
Можна використовувати піну для чищення автосалонів. Однак не слід застосовувати чистячі засоби, що містять нафтопродукти (бензин і т.д.)
Вологе чищення треба виконувати м'якою поролоновою губкою без посиленого тертя. Після вологої обробки не слід використовувати допоміжні засоби (фен, сонце) для більш швидкого висихання. Треба дозволити оббивних матеріалів висохнути природним способом.
Можливе прання, проте краще до нього не вдаватися, щоб уникнути несподіваних наслідків. У разі сильного забруднення, краще звернутися в організацію, яка професійно надає послуги з хімічного чищення.
Оксамит, плюш і велюр
Делікатні матеріали дуже гарні, але і складні у догляді. Однак є прості засоби для невеликих забруднень, з якими можна впоратися в домашніх умовах. Так, оксамитова тканина чиститься за допомогою спирту, горілки або бензину, Плями від кави, молока, чаю видаляються оцтом, але якщо ви отримали масляну пляму, то слід докласти до нього спеціальний мішечок з піском. Він повинен увібрати надлишки масла, після чого місце протирається спиртом. Прим'яти ворсинки розправляють паром або теплим потоком повітря. При великих забрудненнях оксамиту або подібного полотна слід якомога швидше зробити хімічну чистку меблів, благо фахівці з клінінгу приїжджають додому.
Корисні поради
Якщо ви капнули на оббивну тканину дивана чи крісла свічним воском, то для того щоб видалити забруднення необхідно його заморозити. Для цього треба взяти кубик льоду і прикласти його до плями, через тканину або поліетиленовий пакет, а потім подрібнити і зібрати пилососом. На жирну пляму, що залишилась після видалення воску, необхідно покласти листок паперу і пропрасувати праскою.
Якщо до оббивки пристала жувальна гумка, то її теж треба заморозити, а потім зняти негострим предметом. Після цього місце, де була жуйка, протерти метиловим спиртом і висушіть його, приклавши долоню до плями.
Щоб видалити пролиту каву треба промокнути пляму і обробити мильним розчином, а надлишок вологи просушити паперовим рушником.
Якщо на оббивку пролилося пиво. Необхідно промокнути рідину, а потім нанести розчин оцту (на літр води додати дві столові ложки оцту), надлишок вологи — просушити паперовим рушником.
Щоб видалити шоколад необхідно його заморозити, як зазначено вище, очистити пляму, а потім обробити мильним розчином. Надлишок вологи — просушити серветкою або паперовим рушником.
Якщо на тканинну оббивку пролилося червоне вино, то його треба промокнути серветкою, а потім пляму посипати кухонною сіллю. Після того, як сіль вбере залишки вина і висохне, струсити її з оббивки і пропилососити.
Для видалення забруднення від білого вина треба обробити оббивку розчином метилового спирту (у співвідношенні 1: 4). Надлишок вологи просушити паперовим рушником. Після цього обробити мильним розчином і знову просушити. Потім почистити пилососом.
Догляд за оббивкою зі штучної шкіри
Оббивку зі штучної шкіри протирають слабким мильним розчином (нейтральне мило), а потім — вологою тканиною. Слідом за тим, не докладаючи великих зусиль, витирають насухо. Під час миття і ополіскування оббивки зі штучної шкіри треба добре віджимати губку, оскільки надмірна кількість води може потрапити в шви.
Для того щоб позбутися від складних плям слід використовувати 30% водно-спиртовий розчин. Перш, ніж приступити до чищення, дія розчину треба перевірити на прихованих ділянках оббивки.
Для догляду та чистки МОЖНА використовувати такі засоби: ацетон; нерозведений спирт; будь-які полірувальні пасти; будь-які розчинники.
Догляд за оббивкою з меблевої шкіри
Чистити шкіряну оббивку треба за допомогою спеціальних засобів призначених для догляду за шкірою. Для того щоб вона не пересихала її слід періодично змащувати зволожувачем.
Пил можна видаляти вологою тканиною.
Для очищення шкіряної оббивки слід застосовувати лише засоби, призначені для догляду за шкірою. Не слід використовувати агресивні засоби — скипидар, меблевий лак, засоби для виведення плям, оліфу, масла, абразивні матеріали, засоби для чищення розчинники та інші хімічні розчини.
Чистимо самостійно та професійно
Один з варіантів догляду за м'якими меблями — вибирати моделі зі знімним чохлом. Тоді ви простіше зможете доглядати за оббивкою, оскільки деякі тканини допускають і прання в машинці. При покупці, коли консультант пояснить вам все про габарити розкладних моделей і канап або чим відрізняється французька розкладачка від Седафлекс, дізнайтеся також і правила догляду за обраною тканиною. Це значно полегшить швидкий пошук потрібного засобу, будь то Ваніш, Антіпятін, Unimax Ultra, Dr. Beckmann, Amway Snowter. Маючи в наявності необхідні кошти, куплені заздалегідь, ви заощадите час і гроші — адже хімчистка більш трудомісткий і тривалий процес, ніж швидке видалення плям за допомогою доступних механізмів чистки.
Діти — квіти життя
У сім'ї з маленькими дітьми не з чуток знають про проблему плям сечі на м'яких меблів. У цьому випадку питання стоїть не тільки в очищенні, скільки в видаленні характерного запаху. Увібрати рідину допоможуть складені в кілька разів тканинні або паперові рушники. Далі можна застосувати будь-які засоби для чищення - «Ваніш», «Феррі», господарське мило або пральний порошок в залежності від рекомендацій по догляду за вашим типом матеріалу.
Запахи знищуються слабким розчином оцту в розрахунку 2-3 ст.л. на літр води. Таким же способом обробляються запахи від пива і застарілі пивні плями. Основні види оббивних матеріалів — гобелени, жаккард, велюр, мікрофібра, скотчгард дозволяють широко застосовувати миючі засоби. Важливо тільки стежити, щоб вони не містили агресивних добавок, лугів, інтенсивних відбілювачів і розчинників.
Коли малюк починає знайомитися з розмальовками і книжками, для батьків з'являються нові проблеми. Шпалери і навіть стіни можуть легко перетворитися в розлоге поле для їх діяльності. Малюнки початківця імпресіоніста на м'яких меблів оттираются за допомогою ацетону і далі водою як зазвичай.
Як продовжити термін експлуатації меблів
1. Для того щоб після покупки зібрати меблі зі складним механізмом слід залучити фахівців або виконати збірку за спеціальними кресленнями.
2. Будь-який предмет меблювання необхідно використовувати відповідно до його функціонального призначення.
3. М'які меблі треба оберігати від механічних пошкоджень, абразивних порошків і надмірних фізичних навантажень. Не слід дозволяти дітям стрибати на дивані, оскільки від підвищеної динамічного навантаження в одному місці можуть погіршитися його ортопедичні якості.
4. У приміщенні, де використовуються меблеві вироби потрібно підтримувати сприятливий кліматичний режим. Температура повітря не повинна опускатися нижче +15 градусів, а відносна вологість повітря не повинна перевищувати 65%. Недотримання мікроклімату може стати причиною істотного погіршення споживчих якостей вашого меблювання.
5. Дивани і крісла не слід розташовувати поруч з опалювальними приладами (дистанція має бути більше ніж 1 метр), а також розміщувати їх під прямими сонячними променями, оскільки це може стати причиною зміни кольору оббивної тканини.
6. Для догляду за предметами меблювання треба використовувати лише якісні поліруючі і чистячі засоби, призначені спеціально для цих цілей, і неухильно дотримуватися керівництва щодо їх застосування.
9. Для збереження первозданного вигляду меблів важливо проводити профілактичний догляд. Один раз в тиждень диван необхідно чистити пилососом. Не потрібно доводити оббивку до стану видимої забрудненості. Виступаючі ділянки м'яких меблів (спинки, сидіння, кути і підлокітники) стають істотно темніше, змінюють первісний колір тканини, що згодом, при будь-якому типі очищення, надає оббивній тканині затертий вигляд.
10. Локальні забруднення слід видаляти за допомогою спеціальних засобів для чищення. Важливо враховувати, що очисники і засоби для виведення плям необхідно підбирати з урахуванням складу тканини. Перш, ніж використовувати засоби для чищення слід випробувати їх на непомітній ділянці оббивного матеріалу, а також неухильно виконати рекомендації виробників.
11. Загальні забруднення усуваються пранням (якщо чохли знімаються) або хімічним чищенням. Прати чохол треба повністю, а не окремими ділянками, щоб уникнути появи розлучень. Хімічне чищення найкраще довірити професіоналам, запросивши їх, додому.
Підсумуємо:
• неухильно виконуйте рекомендації виробника тканини;
• регулярно чистіть м'які меблі пилососом;
• локальні забруднення видаляйте негайно;
• пам'ятайте, що для дорогої оббивки потрібен відповідний спосіб догляду.
Сподіваємося, що дані рекомендації по догляду за м'якими меблями дозволять вам заощадити кошти і довгий час насолоджуватися її красою.