] Як самостійно обтягнути крісло в домашніх умовах? - Блог інтернет-магазину «Злата-Мебель»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Як самостійно обтягнути крісло в домашніх умовах?

Будь-яке крісло з часом втрачає свою колишню привабливість. Зручну та комфортну меблі хочеться використовувати як можна частіше — це призводить до зношування оббивного матеріалу. А що робити в ситуації, коли Ви витратили багато часу і коштів на ремонт кімнати, а Ваше улюблене крісло в нього не вписується? З усім цим може впоратися перетяжка меблів новою тканиною.
 

Багатьом цікаво, як обтягнути старе крісло з підлокітниками в домашніх умовах. Саме про це ми і розповімо в нашій статті.

При бажанні можна подарувати друге життя улюбленим меблям. Крісла, не мають пружин, можна легко відреставрувати своїми руками.

Перш ніж переходити до обтягування крісла, переконайтеся, що каркас є міцним. В іншому випадку потрібно буде склеїти стики дерев'яних деталей. Також буде потрібно заміна прокладки, яка розташована всередині меблів. Вона в більшості випадків, виготовляється з полотна або ватину. Це дозволить продовжити термін служби оббивки і її гарне розміщення. Перейдемо до покрокової інструкції.

Перш ніж приступати до роботи, потрібно запастися потрібними матеріалами.


Що потрібно для роботи

Для початку зберемо потрібний матеріал:

  • оббивний матеріал для крісла;
  • матеріал для набивки - вата, поролон, ватин;
  • степлер;
  • сантиметр;
  • кравецька крейда;
  • ножиці;
  • молоток і цвяхи;
  • лляне полотно.

Набивка з кокосового волокна або кінського волосу найчастіше вже є в кріслі, зазвичай вона обтягується льняним полотном. Щоб вона не продавлювалась поверх неї потрібно розташувати шар ватину. Найкраще в цій ситуації вибирати товщину 25 мм Ватин та інші матеріали для набивання, можна також використовувати флізелін, продаються в меблевих магазинах.
 

Обтяжка крісла повинна проводитися в певному порядку. Для початку приступимо до обробки ручок крісла, а точніше їх внутрішньої сторони. Після чого перейдемо до внутрішньої сторони спинки, а потім займемося сидінням і підставою. Після того, як зробите всю цю роботу, рухаючись в тій же послідовності, розташуйте ватин в потрібному положенні і натягуємо льон. Завершивши, обтягніть зовнішні сторони меблів тканиною, але в цей раз не використовуйте прокладку.


Скільки матеріалу знадобиться

Щоб вирахувати скільки матеріалу потрібно, не потрібно робити ніяких складних розрахунків, а просто використовувати стару оббивку, яку Ви зняли, як мірки. Але слід пам'ятати, що тканина з часом деформується і витягується. Тому, роблячи розкрою, рекомендується залишати додаткові припуски.

Якщо в якості оббивного матеріалу Ви вирішили використовувати тканину, що має малюнок, то перегляньте витрата так, щоб малюнок розташовувався гармонійно і заповнював всю поверхню. Також, перевірте, щоб стара прокладка збігалася з новою по товщині.
 


Для того, щоб порівняти, Вам потрібно буде збити старий ватин настільки, наскільки це можливо. Часто, даруючи нову оббивку крісла ватин кладуть товстим шаром — це дозволяє зберегти форми меблів. З-за цього краще спочатку передбачити можливість додаткових витрат. В якості зразка для розкрою можна використовувати старий оббивний матеріал. Але варто також заміряти заново, взявши за орієнтир саме крісло, а не тільки його оббивку.

Використовувати ватин слід акуратно, адже в іншому випадку це може відбитися на поверхні крісла, роблячи її горбистою і нерівною. Ватин кладемо туди, де розташована набивання, яка обтягнута полотниною. Потім приступаємо до вирізання прокладки. Розмір її повинен бути таким, щоб краї могли вільно заходити за обтяжку.

Будь-який матеріал, прилягаючий до країв прокладки, повинен бути м'яким. Ватин буде сприяти оптимальному оновленню Вашого крісла. Більш того, він здатний внести корективи в його зовнішній вигляд.

Таким чином, змінивши товщину прокладки можна змінити товщину ручок крісла, зробивши їх більш широкими. Це додасть меблів більш солідний вигляд. Більш товсті ручки зовні виглядають затишніше, але не варто забувати, що цей вибір звузить сидіння.


Останній етап заміни оббивки

Передні кути потрібно ретельно обробити - це дозволить поліпшити результат роботи. Прямокутні кути необхідно заправити однією складкою, а для закруглених знадобиться створити кілька. Якщо кут прямий або гострий, то їх обробка потребує окремої уваги. Натягувати кінці тканини потрібно буде на кути, які направляються до зовнішньої сторони.

Притримуючи тканина, слід прибити її цвяхами так, щоб відстань від кута рами становило близько 25 мм. Шматочок залишилася тканини, розташованої поруч з цвяхами, необхідно відрізати під кутом 90 градусів.

Решту тканини потрібно укласти окремою складкою, потягнувши паралельно кутку рами вниз, і пристебніть до низу. Для сидіння, у якого кут має заокруглену форму слід натягнути тканину таким чином, щоб вільна частина рівномірно розподілялася по сторонах. Після чого необхідно добре натягнути кінець тканини і закріпити його цвяхом під поперечиною. Матеріал повинен бути обрізаний акуратно, а тканина повинна бути покладена рівномірними складками.

Складки утворюють подобу вінків, які повинні перекриватися під кріслом. Це відбудеться, якщо їх натягнути на низ поперечини належним чином. Краї закріплюються за допомогою цвяхів.


Заміна поролону

Перш ніж замінити оббивку, після зняття старої тканини краще замінити старий поролон. Для його заміни можна використовувати не тільки поролон, але і інший матеріал, такий як ватин. Деякі моделі крісла вимагатимуть того, щоб з них зняли підлокітники. Для їх відкручування знадобляться гайкові ключі, які підійдуть за розміром або викрутка, якщо деталі кріпляться за допомогою саморізів. Гладкою і рівній поверхні підлокітників можна домогтися знявши з них старий лак і обшліфував всі дерев'яні деталі наждачним папером.
 

Поролон можна використовувати для виготовлення нових подушок для сидіння і спинки. Для цього він повинен бути відповідним по товщині. Якщо матеріал недостатньо товстий, то можна використовувати кілька шарів тонкого матеріалу. Їх потрібно склеїти будівельним клеєм, обернути щільною тканиною і зшити.

Тепер залишилося перевернути крісло і закрити новим оббивним матеріалом нижню частину дна, закріпивши його цвяхами. Робота готова.


Перетягуємо шкіряні меблі

Тепер поговоримо про те, як перетягнути шкірою крісло або шкірзамом самостійно.
 

Купуючи новий оббивний матеріал, завжди беріть його із запасом. Також рекомендується зробити припуски в 10 см. Почати слід з розбору меблів по частинах — це допоможе полегшити зняття старої оббивки. Для цього знадобиться молоток, обценьки або викрутка.

Обов'язково перевірте в якому стані знаходиться поролон. Якщо він вже зносився, то його потрібно буде замінити. Визначте розмір спинки і сидіння, виріжте листи поролону і прикріпіть їх до каркаса меблів. Тут можна використовувати будівельний степлер і скоби.

Старий оббивний матеріал використовуйте для викрійок. Виріжте такі ж деталі з нової оббивки і зшийте їх за допомогою швейної машинки. Потім прикріпіть оббивку до каркаса крісла і зберіть меблі назад. Натягувати оббивний матеріал потрібно не поспішаючи, розправляючи все складки, після чого його потрібно буде закріпити цвяхами. Оббивний матеріал повинен вийти щільним і м'яким.

Тепер Ви знаєте, як можна обтягнути крісло з тканини і шкіри в домашніх умовах. Оновлення старого крісла не займе зайвих зусиль. У цій справі є свої нюанси, але вивчивши нашу статтю Ви зможете реставрувати меблі без допомоги майстрів. А щоб вона довше служила, потрібно вибирати тільки якісні вироби. Їх можна знайти на zlatamebel.ua .


Крісла від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.