При виборі такого предмету меблів, як диван, часто виникає питання про тому, на якому оббивні матеріали зупинити свій вибір, адже тканина повинна відповідати певним характеристикам, а також вимогам покупця. Щоб не помилитися і зробити правильний вибір, потрібно знати про основні моменти, на які варто звертати увагу.
Оббивка — це перше, що привертає погляд, коли дивишся на диван. На сучасному меблевому ринку існує великий вибір різних матеріалів, тому корисно знати про їхні характеристики. Вибір тканини для дивана залежить від багатьох деталей. Наприклад, в якій кімнаті він буде перебувати? Чи є в будинку домашні вихованці або маленькі діти? Розглянемо, як вибрати тканину для оббивки дивана, щоб вона прослужила довгий час.
Дивани від Zlatamebel представлені в статті
Характеристики тканин для оббивки
Всі тканини, які використовуються для меблів, умовно поділяють на кілька категорій, що відповідають таким критеріям, як:
- зовнішній вигляд;
- міцність;
- експлуатаційні характеристики;
- вартість.
Чим щільніше є матеріал і чим вище його вартість, тим до більш високої категорії він відноситься.
Дуже часто покупець вибирає в якості основного орієнтира зовнішній вигляд тканини. Першим, що впадає в очі, є колір. При його виборі варто враховувати загальну колірну гамму кімнати, в якій буде знаходитися диван. Також слід звернути увагу на наявність малюнка. Однотонна тканина виглядати більш класично і стильно, а ось малюнок впишеться не в кожен стиль інтер'єру. Його перевагою є те, що на візерунчастої тканини не так помітні плями.
Дуже важливою характеристикою є довговічність матеріалу, адже від цього залежить наскільки довго прослужить диван. Якщо Ви вибрали неякісний, але дешевий варіант, то незабаром Вам доведеться робити перетяжку або, в гіршому випадку, купувати нову модель. Те, наскільки довго Ви зможете використовувати матеріал, а також його здатність зберігати первісний вигляд залежить від:
- складу волокон;
- технології виробництва;
- наявності додаткового просочення і обробки;
- інших критеріїв.
Важливою характеристикою також є комфортність тканини. Під цим маються на увазі тактильні відчуття при її торканні рукою. Це може бути теплота, м'якість, бархатистість і так далі.
Види тканин, що використовуються для оббивки
Розглянемо оббивні матеріали, які найчастіше використовують меблеві виробники для створення диванів:
- Натуральна шкіра. Цей матеріал відрізняється своїх дорогим та розкішним виглядом, а також високою якістю. Натуральна шкіра вважається дуже довговічною і легким у догляді. За допомогою анілінових барвників цей матеріал може володіти різними відтінками. Але у шкіри існують і деякі недоліки. Найголовнішим з них є її ціна. Також варто відзначити, що якщо у Вас є домашні тварини, то краще вступається від цього матеріалу або вибрати полуанілін — він володіє високим ступенем захисту. Зверніть увагу на обробку шкіри, оскільки вона буває декількох видів і деякі з них небезпечні для здоров'я.
- Штучна шкіра. Шкірзам краще вибирати високої якості. Тільки так Ви отримаєте екологічно чистий і нешкідливий матеріал. Коштує він дешевше, ніж оригінал, але не поступається йому в довговічності. Це дуже практичний варіант, який не вбирає забруднення і стійкий до стирання. Недоліком шкірозамінника є його несприйнятливість високої температури. Тому диван з такого матеріалу краще розташовувати подалі від батарей і місць, куди можуть потрапляти сонячні промені.
- Екошкіра. Візуально практично нічим не можна відрізнити від натуральної шкіри. Має ефектний і розкішний вигляд. Підкуповує своєю зносостійкістю і довговічністю. Екошкіра має бавовняну основу, на яку наносять поліуретанову плівку. Бавовна збільшує міцність матеріалу і не дозволяє їй розтягуватися і рватися. Екошкіра є екологічно чистим видом оббивки.
- Флок. Ця тканина є однією з найпопулярніших. Також має бавовняну основу. Матеріал відрізняється своєю м'якістю, зносостійкістю, довговічністю і гіпоалергійністю. За зовнішнім виглядом має подібності з оксамитом. Якщо Ви є господарем домашніх тварин, то саме на таку оббивку Вам варто звернути увагу. Їй не страшні харчові забруднення і гострі котячі кігті. Мінусом такого матеріалу є те, що при частій експлуатації може пом'ятися ворс, що може призвести до втрати колишньої привабливого вигляду меблів.
-
Жаккард. Цей матеріал має дуже привабливий зовнішній вигляд. Різноманіття різних кольорів і візерунків вразить уяву будь-якого покупця. При його виготовленні нитки тісно переплітають один з одним і в результаті виходить щільна, міцна й довговічна тканина. Вона легка в експлуатації, не вигоряє і довго зберігає свій зовнішній вигляд.
- Шеніл. Щільний матеріал, стійкий до забруднень і пошкоджень. Має у своєму складі синтетичні нитки, тому не викликає алергічних реакцій. Легко очищається за допомогою пилососа або щітки. Не вбирає запахи і володіє багатим вибором кольорів і малюнків. Хороший вибір, якщо в будинку є домашні тварини. Недоліком є нетерпимість до мокрих плям.
- Велюр. Велюрова тканина має приємну шовковисту текстуру і велика різноманітність відтінків. До неї приємно торкатися, вона довго тримає свою форму і має високий рівень повітропроникності. У виробництві цього матеріалу застосовується суміш натуральних і синтетичних волокон, що робить його практичним, гіпоалергенним і зносостійким. Варто відзначити, що велюр легко стирається і забруднюється.
Існують і інші варіанти, такі як вельвет, арпатек і мікрофібра. Тому кожен покупець зможе знайти для себе той варіант, який підійде для нього найбільше.
Як правильно вибрати меблі з тканинної оббивкою
При виборі дивана, володіє оббивкою з тканого матеріалу, потрібно враховувати деякі параметри:
- Функціональне використання. Від того, куди Ви збираєтеся розмістити диван, буде залежить його оббивний матеріал. Для дитячої варто використовувати натуральні тканини або ті, які складаються з суміші натуральних і синтетичних волокон. Для вітальні необхідно вибирати найбільш зносостійкі і міцні варіанти. Приміром, флок або мікрофібру. Для меблів в спальню підійдуть шеніл і жакард.
- Стійкість до стирання. Цю інформацію можна знайти в паспорті якості дивана. Стійкість до стирання перевіряють по тесту Мартиндейла. Краще всього вибирати виріб, що володіє 20 тис. циклами на стирання і вище.
- Просочення. Додаткова обробка буде тільки плюсом, адже вона збільшує термін служби матеріалу і забезпечує йому додатковий захист. Деякі оббивні матеріали можуть протистояти пожежі, відштовхують пил і не поглинають різні запахи.
- Колір. При виборі кольору важливу роль відіграє стиль кімнати. Забарвлення м'яких меблів повинна поєднуватися зі стінами і іншими предметами, розташованими в приміщенні. Темна оббивка вважається більш практичною, ніж світла. Доброю ідеєю стане використання меблевих чохлів. Вони здатні захистити меблі від забруднень і легко зможуть змінити обстановку і додати щось нове. Якщо не хочете купувати такий чохол, то його можна виготовити самостійно.
Те, яку оббивку краще вибрати, залежить від Ваших особистих переваг. Головне, щоб вона була якісною і радувала Вас своїм зовнішнім виглядом. Дивани, що володіють різноманіттям оббивних матеріалів можна знайти на нашому сайті.