Вельветові тканини дуже привабливі. Вони містять об'ємний ворс, що нагадує бахрому. Вельветові меблі завжди виглядає дорого і створює в будинку додатковий комфорт. Найприємніше в у такому дивані — це тактильне відчуття! Меблі набуває м'якість.

Головною перевагою вельветового дивана є візуальний об'єм, який приємно облагороджує вітальню. І в на час цим матеріалом потрібно бути обережним, коли Ви маєте намір зробити замовлення. Якщо підібрати неправильну комбінацію вельвету, то можна отримати дуже плачевний результат.
7 фактів, які Ви повинні знати, перш ніж замовте вельветовий диван
- Якщо у Вашій кімнаті надмірно багато простору (Ви відчуваєте, що це — недолік), меблі з вельветовою оббивкою частково усуне цей недолік з візуальної точки зору.
- Вельвет матеріал досить ніжний, тому якщо Ви не дбайливо ставитеся до меблів, то краще заздалегідь відмовтеся від такої комбінації. На такий диван небажано сідати в одязі, яка має жорсткі застібки або декор: вони можуть висмикнути ворс.
- Вельвет найчастіше виглядає, як рівні оксамитові смужки, розташовані паралельно. Запам'ятайте: такий матеріал на рівні деталі меблів ніколи не буде лягати рівно. Це просто неможливо. Тому такий вид вельвету краще використовувати для декоративних дутих подушечок, для прикраси домашнього інтер'єру.
- Якщо ж Ви хочете підібрати оксамитову оббивку на всі меблі, то орієнтуйтеся на тканини в формі кружальця, або на повністю однотонні. Так Ви зможете уникнути можливих нерівностей і візуальних відхилень, диванчик буде виглядати гармонійно і об'ємно. Як говорилося раніше, паралельні лінії тканини з законом фізики практично неможливо розташувати рівне. До того ж є ризик великої перевитрати матеріалу, що спричинить за великі витрати.
- Ворс у вельвету довгий. А значить, він може скочуватися або зовсім випадати. Для того, щоб такий виріб служила Вам довго, вибирайте тканини, ворс яких добре тримається у підстави. Порада: спробуйте витягнути пальцями ворс. Якщо нитки витягнуться легко, то є високий ризик, що меблі в такий оббивці швидко втратить свій первинний вигляд.
- Бажано вельвет підбирати на ті частини дивана, які не беруть на себе велике навантаження (бильців, передня планка, жорстко стоїть спинка).
- За вельветом доглядати просто. Досить пройтися мокрою губкою в у разі виникнення плями або просто пройтися по поверхні дивана пилососом. Якщо на дивані виникло пляма, постарайтеся усунути його відразу. Однак пам'ятайте, що ворсові тканини мають властивість заламуватись, тому мити їх часто небажано. Якщо на меблях є застарілі плями, то краще всього звернутися в клінінгову компанію. Такі речі краще довіряти професіоналам.
Якщо Вам подобається те тактильне відчуття, яке дає вельветовий диван, але не подобається візуально сама тканина, можна подивитися альтернативні оббивні матеріали. Вони подарують Вам ті ж приємні відчуття, але вони будуть виглядати інакше і трохи відрізнятимуться функціоналу. Відмінною альтернативою буде велюр. Даний матеріал більше підходить для класичних меблів. Якщо ж говорити про дивани сучасного стилю, то можна підібрати мікрофібру. Дуже приємний на дотик матеріал з дрібним плетінням, який забезпечує подвійний захист від кігтів тварин. До того ж в наших салонах є двостороння мікрофібра, яка є вентильованим.
Звичайно до підбору тканини потрібно ставитися не менш ретельно, ніж до вибору моделі дивану Тому що меблі дарує Вам загальний комфорт, а оббивний матеріал дарує Вам тактильний спокій.