Якщо у Вас в будинку є меблі з текстильною оббивкою, тобто диван, крісло або будь-який інший аксесуар – то вони входять у групу ризику, тому що можна легко пролити кава або чай на новий диван. Особливо підвищена небезпека в святкові дні, коли в гості приходять друзі, родичі, знайомі, і далеко не всі стежать за чистотою і порядком, а також ніхто не намагається робити все акуратно.
Зазвичай після таких свят у нас смердить диван, в будинку починає неприємно пахнути, тому з меблів потрібно вивести плями та інші похибки. Як позбутися запаху якщо диван смердить вогкістю, на ньому є запах старості та інші нюанси розглянемо нижче.

Виникає питання, як вивести неприємний запах з дивана або іншої меблів? Трапляється, що «у сухому залишку» після святкової вечірки залишається проблема неприємних запахів, просочивших м'які меблі. Найстійкіші з них — запахи пива, тютюну, блювоти, а також рибний і собачий запахи. Кожен з них можна нейтралізувати за допомогою професійної хімчистки м'яких меблів, проте коштує така послуга недешево, і перед тим як скористатися нею, можна спробувати перемогти «веселку ароматів» власними силами.
Якщо запахи з'являються на текстильній оббивці і позбутися від них підручними засобами не вдається, а бажання витрачатися на дорогу хімчистку немає, тоді слід скористатися спеціальними засобами, призначеними для подібної чистки.

Спеціалізовані магазини і відділи побутової хімії пропонують безліч хімічних засобів. Відомі світові бренди за допомогою спреїв, рідин, пінок та інших засобів обіцяють прибрати запахи і плями з будь-якого матеріалу. Тому щоб знайти дієвий варіант, доведеться неабияк попсувати нерви продавцям, а потім і собі, і витратити чимало грошей.
Проблема більшості цих коштів у тому, що вони лише на час маскують запах, але потім він з'являється знову і потрібно повторювати мийку. Слід розуміти, що запах потрібно не маскувати, а видалити повністю.
Тут на допомогу приходять засоби біологічні, принцип дії яких полягає в тому, що молекули забруднень відокремлюються від волокон тканини, а бактерії повністю знищують будь-який запах. Вони стали досить ефективним засобом і, практично, єдиним варіантом прибрати старі або дуже складні аромати.
Домашні тварини також можуть бути джерелом неприємного запаху, тоді потрібно застосовувати трохи інші засоби для боротьби з ними.
Як освіжити диван і боротися з запахами?

Для позбавлення від пивного, тютюнового і рибного «амбре», а також від запаху блювоти можна використовувати спеціальні нейтралізуючі засоби з зоо - або автомагазину.
Щоб позбавиться від тютюнового, пивного запаху, запаху блювоти, запаху старих меблів, запаху вогкості можна застосовувати засоби з автосалону. Але варто відзначити, що краще ці речовини застосовувати другорядне, а спочатку використовувати звичайні харчові засоби.
Всі ці етапи з усунення запахів з дивана та інших меблів розглянемо нижче, але головне запам'ятати одну важливу річ: перед тим, як видаляти запах, необхідно вивести плями з оббивки, якщо вони є. У разі їх відсутності можна приступати до звичайного послідовного усунення неприємного запаху з дивана або іншої меблів. Особливо не можна використовувати лимон і кислоту, після них пляма може зміцниться так, що його не можна буде вивести ніяк і нічим.
Перед початком видалення неприємного запаху і плям з меблів, ми радимо спосіб протестувати на будь-якому іншому покритті, щоб переконається в тому, що все буде добре, і Ви не пошкодите меблі.
Видалення неприємних запахів дивана: покрокові інструкції

Відомі методи як вивести запах на дивані
Далі розглянемо метод позбавлення від в'ївшогося в меблі неприємного запаху блювоти, пива. Оцтова кислота відмінно справляється з запахом після собаки, плямами і запахами риби, пива, блювоти та іншої їжі.
Лимонною кислотою або перекисом водню можна спокійно замінити оцет. Слабкий розчин марганцівки можна застосовувати для нейтралізації запахів і плям з темною меблів
Якщо оцтової кислоти під рукою не виявилося, можна використовувати звичайний столовий оцет, діючи таким чином:
- щоб отримати слабкий розчин потрібно розвести у воді оцет;
- просочити розчином непотрібну тканину;
- вичавити якісно матеріал і щільно прикласти його до поверхні, де є пляму і залишити на деякий час;
- повторити кілька разів.
Таким чином можна в найкоротші терміни і оперативно вивести перші плями на дивані. Тепер ми перерахуємо нестандартні способи збирання неприємного запаху з дивана.
Нестандартні методи як прибрати неприємний запах від дивана
Кухонна або ароматична сіль теж може згодитися, щоб позбутися від плям і запахів пива, їжі, вогкості, тютюну:
- сіль висипати рівним шаром на уражене місце;
- за допомогою пилососа або жорсткої щітки через 7-й0 годин видалити сіль з поверхні.
Картопляний крохмаль упереміш з харчовою содою при дотриманні пропорції 1:1 можна застосовувати, якщо немає солі. Як не дивно, але з допомогою чорного чай і каву можна побороти запах пива, риби, тютюну, неприємний запах від блювоти, а саме таким чином:
- на кілька днів розкласти на поверхню використані чайні пакети;
- предмет інтер'єру, який потребує очищення посипати кави, а через кілька годин прибрати його за допомогою пилососа.
Текстильна оббивка вбирає запахи і рідина набагато краще, ніж шкіряні аксесуари, тому власникам шкіряних виробів явно пощастило. Рідке мило у взаємодії з нашатирем допоможуть прибрати всі непотрібні запахи і плями, а саме таким чином:
- 1-1.5 літрах води розчинити 2-3 ложки нашатирного спирту;
- можна взяти губку або будь купою вбирає в себе предмет і протерти диван;
- змити всі залишки невеликою кількістю води або вологою серветкою;
- протерти насухо диван, і якщо необхідно – залишити досихати.
ось Такі особливості і методи прибирання неприємного запаху нестандартними способами.
Профілактика появи неприємних запахів від дивана

Як прибрати запах затхлості від дивана? Саме таке питання турбує багатьох господарів будинків і квартир. Дійсно, після бурхливих вихідних або в результаті проведення ремонту диван може різко ввібрати запахи. Прибрати запах затхлості з ліжка набагато важче, ніж провести профілактику. Профілактика виникнення неприємних запахів в дивані можна проводити таким чином:
- робити чищення диванів, ліжка, відмити всі забруднення, прибирати пил через певний проміжок часу;
- не грязнити на ліжку, дивані, не їсти біля меблів;
- спочатку купуйте меблі, які будуть стійкими до забруднень, тобто це може бути шкіряний диван, який легко можна очистити після мінімального забруднення.
Меблі фірми «ZLATAMEBEL» легко піддаються очищенню різними способами, тому глобальних проблем виникнути не повинно.
Озонувати м'які меблі можна по мірі необхідності, навіть якщо яскраво виражений запах відсутній — дивану чи крісла озонування не зашкодить, а на здоров'я їх власника вельми сприятливо позначиться!
У даній статті ви ознайомили зі способами виведення неприємних запахів, закріпити матеріал вам допоможе наступний відео