] Як безслідно видалити з дивана плями крові? | Інтернет-магазин «Злата-Мебель»
У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Як безслідно видалити з дивана плями крові? Перевірені методи

Кров'яні плями на м'яких меблях з тканинною оббивкою проблема неприємна, але все ж вирішити її можна досить просто, не вдаючись до дорогих послуг професійної хімчистки. Існують різні способи видалення кривавих плям з диванів, крісел і канап, в залежно від «віку» крові її свіжих або застарілих слідів. Кров має властивість швидко густіти і згортатися, тому вона швидко вбирається в оббивку, профарбовуючи при цьому кожну нитку тканини, міцно зв'язаним з її волокнами. Червона пляма незабаром стає коричневою, безнадійно псуючи зовнішній вигляд дивана.
 

Найбільш ефективним засобом для очищення улюбленого дивана від свіжої плями крові в домашніх умовах визнаний перекис водню. Щоб пляма зникла безслідно, необхідно дотримуватися певної послідовності дій.


Перекис водню: діємо покроково

Отже, для успішної боротьби з кров'яною плямою на дивані нам знадобляться:

 • власне перекис водню (аптечний 3-процентний розчин Н2О2);
 • нова губка для миття посуду;
 • тканинні серветки.

Перед тим, як приступити до виведення плями, рекомендується протестувати перекис на непомітній ділянці диванної оббивки. У більшості випадків розчин не робить ніякого негативного впливу на диванну тканину, але «для очищення совісті» краще переконатися в цьому особисто. Після вдалого попереднього тестування можна братися за очищення проблемної зони:

 1. Нанесіть перекис водню на губку. Орієнтуйтеся по розміру кров'яних слідів перекису повинно вистачати для глибокої обробки плям.
 2. Обробіть губкою кожне пляма. При цьому руху губки повинні бути спрямовані від країв плям до їх центру, щоб не розмазати кров на ще більшу ділянку.
 3. Дочекайтеся спінювання. Якщо пляма досить свіже, перекис на постраждалій ділянці спіниться в протягом 10 хвилин після нанесення.
 4. Утворену піну ретельно промокніть тканинними серветками.
 5. Обробіть ділянку «чисто», використовуючи серветки, змочені холодної водою.

Якщо ви діяли за інструкції, а сліди крові на дивані все одно залишилися повторіть заново весь цикл, використовуючи більшу кількість перекису.

Також можна спробувати видалити зловісні плями з прямого або кутового дивана, м'якого крісла або канапи за допомогоюаміаку. Тривідсотковий аміачний розчин слід застосовувати з тієї ж схемою, що і перекис водню, враховуючи при цьому, що його дія настає трохи пізніше приблизно через пів години після нанесення. Цей розчин здатний видалити навіть застарілі плями крові, однак рекомендується використовувати його з обережністю на оббивці дивана з натуральної вовни, оскільки аміак руйнує білки.

Якщо ж аміачного розчину під рукою не виявилося, або ви просто не хочете ризикувати, можна використовувати ту ж перекис водню, але змішану з сіллю і крохмалем. Для цього необхідно змішати 50 грамів перекису, 120 грамів крохмалю (картопляного або кукурудзяного) і 1 столову ложку солі. Всі інгредієнти ретельно перемішуються, і отримана густа кашка наноситься ложкою на пляму крові. Потім потрібно дочекатися повного висихання суміші і струсити її залишки чистою щіткою.


Інші способи видалення крові з м'яких меблів

Врятувати диван від випадкових кров'яних слідів можна не тільки перекисом водню. Вибираючи альтернативний спосіб видалення плями, слід уникати хлоромістких коштів, оскільки після обробки ними на оббивці залишаться некрасиві плями хлор освітлює тканина. Засіб для виведення плям, не містить хлору (Ваніш, Штихоніт або ін), змішується з холодною водою, а потім постраждалий ділянку необхідно добре протерти губкою, змоченою в отриманому розчині. Цей спосіб особливо ефективний при видаленні свіжих кров'яних плям.

Крім того, у боротьбі з плямами крові на диванах і інших м'яких меблях допоможуть:

 • господарське мило і холодна вода;
 • аспірин;
 • борошно або тальк;
 • сіль.

Розглянемо перераховані способи докладніше.


Господарське мило для видалення кров'яних плям з дивана або канапи краще брати саме звичайне — так зване «чорне» (72%), містить велику кількість лугів. На плямі крові розміщуються кубики льоду, а приблизно через годину воно затирається щіткою середньої жорсткості з нанесеним на неї милом. Якщо льоду в кубиках у вас немає, використовуйте холодну воду чим холодніше, тим краще. Кров'яні плями в ідеалі взагалі не повинні потрапляти під вплив теплою, а тим більше гарячої води, оскільки тоді міститься в крові білок швидко згорнеться і буквально «зростеться» з оббивкою дивана тоді темний слід залишиться вже назавжди.

Аспірином плями від крові виводяться дуже просто: губка або м'яка тканина просочується водою з розчиненим аспірином (1 таблетка на склянку), а потім потрібну ділянку протирають кілька разів. Зазначимо, що для оббивок з натуральної вовни цей спосіб використовують з крайньою обережністю.

Борошно або тальк наносять на пляму крові, а зверху розбризкують трохи води. Дочекавшись повного висихання, порошок слід зібрати пилососом. Також досвідчені господині рекомендують змішати підігріте борошно з бензином в пропорції 1:1 і нанести отриману кашку на пляму. Приблизно через пів години залишки кошти прибираються ганчіркою, змоченою в холодній воді.

Видалити сіллю плямочка крові можна, приготувавши соляний розчин (1 столова ложка солі на 0,5 літра холодної води) і просочивши їм забруднене місце. Через годину проблемну ділянку ретельно протирають губкою або тканиною, змоченою в цьому ж розчині. Взагалі замочування в соляному розчині слідів крові на оббивки диванів досить ефективно і перед використанням всіх методів, описаних вище.

Сподіваємося, що ці поради стануть в пригоді вам в у разі «несанкціонованого» потрапляння крапель крові на оббивку дивана, канапи або модульної системи, придбаної в нашому магазині. Виробництвом якісних м'яких меблів бренд «ZLATAMEBEL» займається вже понад 15 років, і цей солідний досвід дає нам можливість надавати вам по-справжньому професійні рекомендації по догляду за меблями — як повсякденного, так і для непередбачених випадків. Слідкуйте за нашими публікаціями!


Дивани від Zlatamebel - поєднання комфорту і краси!

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.