Будь-яка м'які меблі в вашому домі дивани, м'які крісла, канапи може стати притулком для непрошених гостей, до найбільш поширеним з яких відносяться такі комахи, як:
- клопи;
- моль;
- блохи.

Особливо складно боротися з клопами. Існує думка, що ці шкідливі кровоссальні комахи заводяться тільки в брудних оселях, однак ця думка помилкова. Занести в будинок клопів-«мандрівників» можна на одязі або в сумці, а коли це відбувається комахи починають стрімко розмножуватися, буквально в геометричній прогресії.
Моль, яка живе в квартирах, відрізняється вельми різноманітними смаками. Ці комахи з апетитом поїдають папір, шкіру, вовну, зерно, причому дорослі літають особини не шкодять речей і продуктів: основної шкоди завдають ненажерливі личинки і гусениці молі. Вони можуть жити в диванах, кріслах, канапках, потихеньку поїдаючи меблевий наповнювач і псувати оббивку.
В сирих приміщеннях, а також будинках, де є домашні вихованці, які ходять гуляти на вулицю, часто заводяться блохи, які цілком можуть облюбувати м'які меблі. Вони, як і клопи, харчуються свіжою кров'ю, доставляючи господарям житла масу незручностей, а іноді і серйозні проблеми зі здоров'ям, оскільки є переносниками різних інфекцій.
Як ж боротися з всієї цієї шкідливою живністю і як захистити свою м'які меблі від клопів, молі і бліх? Розглянемо найбільш ефективні способи.
Як вивести клопів з дивана
Про те, що вашому дивані оселилася колонія клопів, ви дізнаєтеся з наступними характерними ознаками:
- невеликим цятками крові на чистих простирадлах ці сліди ви можете помітити вранці, якщо вночі вас атакували клопи;
- чорним точкам (екскременти клопів) на диванному каркасі і скинутим шкуркам комах;
- наявності на тілі характерних клопиних укусів;
- специфічного запаху від меблів, нагадує коньячний, або мигдальний запах підгнилої малини.
Найефективніше при знищенні клопів діють спеціальні хімічні засоби. Дезінсекцію можна здійснити як самостійно, так і викликавши на будинок відповідного фахівця, який проведе якісну обробку всієї квартири, включаючи м'які меблі з гніздами клопів. Перед дезінсекцією необхідно провести вологе прибирання приміщення, видаливши з «небезпечної зони» всі продукти, посуд, зубні щітки і т. д. Домашніх вихованців собак і кішок слід ізолювати, а якщо у вас є акваріум з рибками винести його з квартири або накрити листом скла і включити компресор.
Диван або інший постраждалий предмет меблів потрібно відсунути від стіни і розібрати на запчастини. Кожну частину ретельно обробити засобом для дезінсекції. Якщо ви збираєтеся робити це самостійно, заздалегідь запасіться
- захисними окулярами і рукавичками;
- захисним костюмом (можна використовувати дощовик);
- респіратором.
Після обробки інсектицидом лігва клопів і решти приміщення комахи гинуть протягом 3–5 днів, тому не зайвою буде повторна обробка — для вірності. Після дезінсекції м'яких меблів і інших предметів ужитку необхідно обробити всі поверхні в будинку розчином соди (сода змішується з водою в пропорції 1:4), а потім пропилососити.
З «народних» методів боротьби з клопами найбільш поширені два:
- Виморожування приміщення. Дочекавшись морозного дня, розкрити всі вікна в будинку і піти на 12–14 годин. За умови достатньо низької температури клопи загинуть. Якщо ж морозу буде недостатньо — вони просто впадуть у сплячку, а відігрівшись почнуть кусати вас з новими силами.
- Використання парогенератора. Цей метод боротьби з клопами, на відміну від застарілого заливання меблів окропом, не завдає шкоди диванному наповнювачу. Крім того, після обробки парогенератором, меблями можна користуватися вже буквально через годину, тоді як після заливання окропом спати на дивані можна буде ще нескоро, оскільки він довго сохне.
Прихильники «натуральних» методів також використовують боротьбі з клопами такі трави, як ромашка, полин, чистотіл, пижмо, багно, валеріана. Крім того, вважається, що диванні клопи бояться скипидару, трансформаторної оливи, гасу та деяких інших хімічних речовин, однак ми не рекомендуємо експериментувати з цими засобами, щоб не безнадійно зіпсувати оббивку дивана або канапки.
Як боротися з блохами дивані
Блохи, уподобали ваш диван, живуть не тільки на нім — вони подорожують по всій квартирі. На диван блохи частіше приходять «підкріпитися» в на час, коли ви відпочиваєте там, стаючи для них легкою жертвою. Тому обробляти спеціальними засобами слід не тільки м'які меблі дивани, крісла, модульні системи і т. д., а також підлога, стіни, шафи, столи.
Для боротьби з блохами слід вибирати інсектициди контактної дії (а не кишкового), оскільки ці комахи не їдять отрута з-за особливого пристрою ротового апарату. Тому на бліх діють речовини контактної дії і кошти на їх основі:
- ДДТ;
- Хлорофос;
- Карбофос;
- Ліндан.
Найбільш ефективними визнані засоби Синузан, Гьотте (Майстер-250), аерозолі Раптор і Рейд. Якщо ж ви віддаєте перевагу більш натуральні склади, можна скористатися засобом Піретрум, виготовленим на основі ромашки воно найбільш безпечно і досить надійно.
Дуже бажано одночасно з обробкою меблів і квартири провести противоблошину обробку вашого домашнього улюбленця. Звичайно, ідеальним варіантом буде видалити його з квартири на деякий час (два тижні або місяць), щоб уникнути ризику отруєння.
Також важливо знати, що через 5–7 днів після обробки приміщення блохи можуть з'явитися знову надійде нове покоління, що вилупилася з відкладених раніше яєць. У цьому випадку повторну обробку можна не проводити — «молода гвардія» швидше за все не виживе на вже оброблених поверхнях. Подібна історія може повторитися на 12–14-й день, а також (в рідкісних випадках) на 21-й.
Виганяємо моль з дивана
Боротися з міллю, яка поселилася в м'яких меблів, можна за допомогою безлічі спеціальних засобів-«антимолей» багато з них розроблені спеціально для обприскування диванів і м'яких крісел.
Крім того, моль боїться сильних запахів, що видаються:
- апельсиновими і лимонними кірками;
- тютюновими листям і махоркою;
- звіробоєм, лавандою, геранню, полином;
- ефірними маслами — лавандовим і евкаліптовим.
Кірки цитрусових, пахучі рослини і ганчірочки, просочені ефірними оліями, розкладають на диванах, кріслах і канапах, а також поміщають в платтяні шафи, щоб молі ніде було сховатися від нестерпних запахів. Звичайно, ці народні методи вимагають терпіння і діють не так швидко, як спеціальні хімічні склади, однак результат вас порадує.
А ось «виморожувати» моль з меблів, залишаючи вікна в мороз відкритими, не варто. Більшість личинок молі просто «замруть» (впадуть у анабіоз) від холоду, а коли ви повернетеся і прогріється приміщення, вони знову оживуть і повернуться до своїм звичайним справах поїдання вашої меблів і інших речей.
Сподіваємося, що ці корисні поради від «ZLATAMEBEL» знадобляться вам в у разі навали небажаної живності. Виробництвом прямих і кутових диванів, кушеток, модульних систем і м'якої меблів для домашніх кінотеатрів ми займаємося вже в протягом 15 років, тому всі наші рекомендації є професійними, а їх не завдасть ніякої шкоди оббивці і наповнювачу вашої меблів.
На всі меблі нашого виробництва надається 18-місячна гарантія та післягарантійний сервіс. Також бренд «ZLATAMEBEL» запрошує вас на постійно діючі розпродажі, де ви зможете придбати м'яку меблі найвищої якості за доступними цінами.