Багато в наш час починають цікавитися здоровим життям, складом продуктів, одягу та меблів. У цій статті ми зібрали правила і рекомендації при покупці екологічних меблів, щоб Ви знали на що звертати увагу, що являє собою екологічно чистий диван і що потрібно знати при його покупці.

Екологічні умови
основною умовою є на скільки гіпоалергенні матеріали виготовлення меблів. У незалежності від того, які волокна Ви виберете натуральні або штучні, від них не має виходити жодних шкідливих елементів або пари.
Кожна складова дивана, який заявлений екологічним, повинна бути підтверджена документально. Якщо у Вас з'явилися якісь сумніви в описах або на складі матеріалів, то краще кілька разів перевірити, адже виробники можуть приписати «еко» до чого-завгодно, щоб підвищити попит і вартість.
Якщо нові меблі навіть через відведені два з половиною місяці за як і раніше видає різкий запах, то варто задуматися про її екологічності.
Наступною умовою є те, як впливає предмет меблів на навколишнє середовище. Якщо у складі якого-небудь елемента існують металеві домішки, то вони можуть викидати шкідливі речовини в повітря, тим самим забруднюючи атмосферу, що також може негативно позначитися і на якості самої меблів. Щоб від цього позбутися, виробники повинні застосовувати різні засоби і спеціальні фільтри. Це може вплинути на вартість виробу і повинно обов'язково вказуватися в документах. Якщо виробник не хоче надавати документи або Ви відчуваєте, що у них щось не так, то варто пошукати більш надійного продавця.
Рекомендації при покупці екологічною м'яких меблів
- При виборі м'яких меблів звертайте увагу на дивани і крісла, які обтягнуті тканиною, виготовленими з органічних матеріалів і наповнені натуральною піною з латексу. Матраци краще вибирати з органічної вовни або бавовни, а також натурального латексу. Внутрішня частина таких матраців, в більшості випадків, загорнута в вовна або бавовна, можливо їх поєднання.
- Придивіться до меблів з бамбука. Хоча це і трава, а не дерево, меблі з бамбука виглядає гідно і вирощується цей матеріал без пестицидів. Більш того, бамбук швидко зростає і стійкий до зношування.
- Матеріали виготовлення не повинні містити токсинів, наприклад формальдегідів. Вибирайте тверде і міцне дерево з самим мімімальним вмістом фарби. Намагайтеся не затримувати погляд на предметах зі скла і металу.
- Штучна шкіра і вініловий оббивний матеріал може містити фталат на основі ПВХ. ДСП, ДВП і фанери можуть містити формальдегідні клеї. Проходьте повз тропічних листяних дерев, наприклад махагони, а також червоного дерева, якщо вони не сертифіковані. Якщо Ви все-таки придбали диван з ДСП, то вся його поверхня, включаючи ящики для білизни, повинна бути покрита захисною фарбою або ретельно заламінована.
- Зверніть увагу на вінтажну і антикварні меблі — вони є одними з найбільш екологічних варіантів. Але деякі вінтажні вироби можуть мати свинець у фарбі, тому уважно вивчайте все перед покупкою.
- Якщо Ви любите майструвати все своїми руками, то можна спробувати виготовити екологічний диван самому. У інтернеті можна знайти масу корисної інформації, а то, що не змогли розібратися дізнатися у фахівців.
- Наповнювачі з пінополіуретану містять толуол, який при високих концентраціях може мати наркотичний ефект. Сам виріб, що мають такий наповнювач, безпечно, але при горінні толуол виділяє токсичні речовини, при вдиханні яких можна втратити свідомість. Розташовуйте таку меблі якомога далі від джерел загоряння і не спалюйте старий диван, містить пінополіуретан.
- Якщо Ви хочете придбати шкіряний диван, то перед покупкою дізнайтеся у консультанта яким чином була пофарбована шкіра, адже в якості розчинника при фарбуванні може використовуватися анілін, який є отруйною рідиною не має кольору. Намагайтеся уникати підозріло низьких за ціною шкіряних диванів. Також поцікавтеся, яким речовиною була оброблена шкіра. Дублення — це хімічна обробка, в основі якої застосовуються сполуки хрому. На сьогоднішній день існують фірми, які виготовляють дубильні розчини рослинного походження, використовуючи екстракції листя і плодів дерев.
- Для чищення меблів та виведення плям варто використовувати народні засоби, такі як мильна або спиртовий розчин. Фірми, що займаються чищенням меблів, використовують спеціальний хімічний розчин, наскільки він шкідливий для людського здоров'я не відомо, але якщо Ви можете впорається з чищенням самі, то позбавите себе від зайвого ризику.
Чому варто вибирати екологічні меблі
Перш за все, варто відзначити, що будь-який зміст різних шкідливих речовин в лаки, фарби інших матеріалах, що використовуються у час виготовлення, може завдати шкоди не тільки довговічності самої меблів, але і здоров'ю людини. Так, навіть найменша доза формальдегіду в повітрі може сприяти появі астми або алергії.
Краще віддавати перевагу натуральній деревині, оскільки дерево має в своєму складі сприятливі фітонциди. Більш того, дерева мають позитивну енергетику, якої вони зарядять все приміщення. До того ж, такі меблі відмінно впишеться в інтер'єр будь-якого стилю.
Сподіваємося, що ця стаття змогла переконати Вас, що екологічні меблі — це крок у майбутнє і турбота про Ваше здоров'я.