У більшості випадків після закінчення ремонту люди починають вибирати нові меблі. Це і не дивно, тому що кожен хоче після капітального або навіть невеликого ремонту оновити квартиру, створити затишний інтер'єр, по-новому вступити в життя. Покупка нових меблів — найважливіший етап у проведенні ремонту в будинку. Вибір меблів, а саме дивана — найважливіший аспект.
Крім блоку, зовнішнього вигляду, механізму трансформації необхідно враховувати ще й наповнювач дивана, або якщо потрібно буде покласти матрац — наповнювач для матраца. На сьогоднішній день існує багато видів різних наповнювачів, і від їх якості залежить те, наскільки довго вони прослужать своїм власникам.
Сучасні виробники меблів у більшості випадків використовують пінополіуретан. Як альтернатива роблять дивани з пружинним блоком. І от, перебуваючи перед вибором — пінополіуретан або пружинний блок практично всі покупці губляться.
Незважаючи на всі нюанси, можна впевнено говорити, що кожен вид наповнювача має свої плюси і мінуси, про які потрібно знати ще до покупки, а прийшовши в магазин вже за меблями можна замовити консультацію у менеджера і вибрати разом відповідний варіант.
Що таке ППУ
Потрібно для початку з'ясувати, що таке ППУ. Пінополіуретан — це синтетичне пористу речовину, яка складається з комірок, наповнених повітрям. Його виготовляють шляхом спінювання рідини, а потім її застигання. Цей матеріал на більш ніж 85% складається з повітря, володіє відмінними термоізоляційними властивостями, добре пропускає повітря.
ППУ – той самий поролон, використовується практично в кожній речі, не тільки меблів, а саме: в губках для посуду, мочалки, іграшки для дітей, у виробництві різних видів меблів, в тому числі диванів і крісел.
В якості наповнювача він часто використовується із-за своєї ущільненості, це дозволяє йому бути м'яким і еластичним. Виробництво пінополіуретану складається з 2-х частин, а саме виробництво маленьких блоків — поролон, а також виготовлення великих масивних плит — ППУ.
останнім часом почастішали випадки виробництва неякісного даного матеріалу — і якщо таке трапляється, то якось доповнити або виправити недоліки неможливо, необхідно в таких ситуаціях повністю міняти наповнювач. Тому, перед покупкою цього наповнювача потрібно ретельно все перевірити і проконсультуватися у продавця.
Переваги та недоліки
Як і будь-який виріб, ППУ має як позитивні, так і негативні сторони, і зараз ми їх розглянемо.
Плюси:
- ★ пружність дозволяє дуже швидко відновити первинну форму виробу, що виключає її вдавлення;
- ★ основна перевага — гіпоалергенність, не викликає чхання, кашлю та інших алергічних реакцій у людей;
- ★ в процесі виготовлення його обробляють антигрибковим та антибактеріальним засобом;
- ★ володіє високою зносостійкістю, досить повинно служити господарям;
- ★ володіє відмінною повітропроникністю;
Перелічені позитивні сторони навряд чи змусять людину відмовитися від покупки даного виду наповнювача, але зараз розглянемо негативні сторони пінополіуретану — і тоді можна зробити остаточний висновок з приводу того, чого ж більше — плюсів чи мінусів.
Мінуси:
- останнім часом часто трапляються неякісні вироби, що призводить до швидкого зношування та просідання наповнювача;
- при попаданні прямих сонячних променів матеріал починає деформуватися, тому деякі виробники використовують сонцезахисну тканину при виготовленні;
- легко запалюється, що призводить до величезних пожеж, а ще під час горіння виділяє токсичні речовини;
- з-за високої щільності для багатьох людей він здається твердим;
- надто м'якість матеріалу може викликати проблеми зі спиною, а у дітей – викривлення хребта, тому їм краще спати на жорсткій поверхні;
Як бачимо, у даного типу наповнювача є і плюси і недоліки в однаковій кількості, тому перед придбанням потрібно гарненько подумати — підійде обраний Вами матеріал для рідних і близьких, які будуть відпочивати дивані, наповненого таким матеріалом.
ППУ або пружинний блок: що краще?
Минуло вже значну кількість часу з того моменту, як на зміну пружинним блокам прийшли більш сучасні наповнювачі, які використовуються на сьогоднішній день — це латекс, холлофайбер, ППУ, синтепон. Але всіх турбує одне питання - що ж краще, пінополіуретан або пружинний блок?
Давайте порівняємо основні моменти, які кожна людина намагається дотримуватися при виборі наповнювача.
1. Комфортність
Мабуть, це найважливіша складова будь-якого вибору людини, а для меблів, так особливо. Дуже важливо, щоб від лежання не виникало ямок, інакше потім будете шукати як краще полежати, яке ще є місце щоб зручно було. Навантаження повинне розподілятися рівномірно на всю площу дивана.
Про пінополіуретані можна сказати впевнено, що він добре тримає форму, відрізняється прекрасною еластичністю, пристосовується під контур тіла людини. Здатний витримати будь вагу людини, швидко приймає вихідне положення. Якщо знайти недавно виготовлений ППУ, то можна вважати, що він прослужить довго.
2. Ґрунтовність
Те, що ППУ — це довговічний матеріал немає абсолютно ніяких сумнівів. Він не шкодить людині, в ньому не накопичується пил, він не викликає алергію і послужний список ще можна продовжувати. Меблі з таким наповнювачем буде служити не один рік, якщо використовувати її за прямим призначенням. Але ні в якому разі на такому дивані не можна стрибати дітям, інакше вона дуже швидко втратить еластичність і буде непридатний до використання.
Пружинні блоки також схильні до вразливості, і якщо на них стрибати, а особливо якщо у Вас недорогий варіант — то незабаром можна вивести його з ладу. Якщо у Вас меблі економ-класу, то можливо, що пружини вилізуть через оббивку і будуть сильно тиснути. У високоякісних диванах між пружинним блоком і оббивним матеріалом укладають велику кількість проміжних шарів, і в зв'язку з цим, пружини завжди залишаються на своєму місці.
3. Вартість
Меблі з пружинним блоком коштує на порядок дорожче, ніж з пінополіуретаном. Але все залежить виключно від покупця, тому потрібно повністю визначиться з якістю і матеріалом наповнювача.
Іноді краще заплатити більше, ніж через деякий час вже міняти новий наповнювач. Незважаючи на те, що пружинні блоки застосовуються вже набагато рідше, все ж є любителі цього варіанту меблів, тому варто звертати увагу на якість виконання пружинного блоку.
Який варіант краще — не береться сказати ніхто, тому що у кожної людини свої переваги і підходи до вибору меблів.
Важливо пам'ятати, що найважливіший критерій при підборі меблів у будинок — відчуття комфорту при лежанні або сидінні на дивані.
Що стосується ППУ, то існує багато видів синтетичних наповнювачів, які також активно використовуються у виробництві меблів. Але крім пінополіуретану є й інші види, про які ми розповімо.
Кращі безпружинні синтетичні наповнювачі
- Синтетичний пух. Спиралевидное волокно, зроблена з силікону, в лічені хвилини відновлює свою колишню форму після стискання. Має такі властивості, як добротність, надійність. Застосовується в основному для набивання подушок для меблів, в якості наповнювача спинок і підлокітників.
- Синтепон. Матеріал, який виготовляється з поліефірних волокон, часто використовується у виробництві меблів для дитячих кімнат, тому що повністю гіпоалергенний матеріал. Застосовують у виготовленні подушок, речей та одягу. Вважається, що це екологічний матеріал, який практично не зношується, є водовідштовхувальним, переносить гриби і інші бактерії.
- Ватник. Цей матеріал являє собою укомплектовані збори вати товщиною від 5 до 10 см, розташоване між шарами, що складаються з щільної тканини. Якщо у меблів є цей матеріал, то вона м'яка, але не еластична.
- Періотек. Матеріал, на вигляд нагадує повсть, але таким не є. Містить волокна вовни або бавовни, а меблі з таким наповнювачем славяться уплотненням.
Багато людей люблять використовувати синтетичні наповнювачі, адже вважають, що це останній подих сучасності і потрібно за всяку ціну йти в ногу з часом.
Але є й любителі природних наповнювачів, і це далеко не секрет, тому опишемо їх.
Кращі безпружинні природні наповнювачі
- Натуральний латекс. Матеріал, який виготовляється з каучукового дерева за особливою технологією. У процесі відбувається спінення, в результаті чого з'являються в ньому комірки, завдяки яким він дихає. Матеріал високої якості, особливо відмінно підійде для дитячих кімнат, адже складається з натуральних компонентів. Якщо сильно навантажувати, то вихідну форму приймає швидко. Відрізняється великою ціною.
- Кокосова койра. З цього плоду виробляють матеріал, який обробляють латексом, щоб він був пружним і міцним. Крім цього, є ще антибактеріальні властивості і гіпоалергенні в цьому виді матеріалу. Меблі з таким матеріалом відмінно підходять навіть для дітей.
- Морська трава. Самий екологічно чистий наповнювач. При виготовленні сировину з'єднується з джгутом. Меблі має достатню жорсткість, що сприятливо для спини і підтримки здоров'я хребта. Крім того, такий наповнювач зміцнює імунітет, нормалізує сон, оскільки містить йод і різні мінерали.
- Бамбукове волокно. Виготовляється меблі з найтонших і молодих плодів бамбука. Матеріал відмінно поглинає водяні пари, пропускає повітря, про Чи не схильний до гниття, довго не деформується.
- Верблюжа шерсть. Чудовий, міцний матеріал, легко дихає, але один мінус — може викликати алергію у деякої категорії людей.
- Войлок. Часто використовуваний матеріал, виготовляється з вовни вівці, має високу теплопровідність, з мінусів можна сказати, що він накопичує вологу.
Натуральні матеріали привертають більшу кількість людей, тому що складаються з натуральних компонентів.
Особливості | Відповідні параметри |
---|---|
щільність | 30 кг/м3 |
товщина | Від 2 до 4 см |
ширина | Від 50 см |
довжина | Від 70 см |
Як правильно вибрати ППУ
Далеко не всі види пінополіуретану володіють чудовою якістю, є і ті, які можуть швидко вийти з ладу. Існують деякі думки, що поролон і ППУ — це різні матеріали, а насправді — це помилка, тому що вони ідентичні, відрізняються лише вартістю, властивостями.
Перед вибором меблів необхідно уточнювати деякі аспекти, одним з яких є щільність — вона повинна бути від 30 кг/м3. З цього виходить, що чим вище твердість, тим вище якість і вартість.
Товщина матеріалу — ще один важливий момент, в нормальному стані він повинен бути до 4 сантиметрів. З метою економії можна зробити 2 або 3 см, але це зустрічається досить рідко. Пружність і твердість дивана залежить від особистих переваг кожного, кожна людина сама вибирає особливість меблів і все її параметри.
Підходьте до питання цього досить зважено і послідовно. Вивчіть додаткові матеріали для прийняття остаточного рішення