У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко

Дерев'яне ліжко — одне з найнадійніших, довговічних, і безпечних для сну. Воно не містить шкідливих домішок, не викликає алергічних реакцій, не накопичує пил. Але з часом, навіть така добротні меблі потребують оновлення. Дерево, залежно від породи, мікроклімату спальні, може почати розсихатися, деформуватися, або заразитися грибком. Своєчасна реставрація захистить його від повного руйнування, і оновлене ​​ліжко буде радувати комфортним відпочинком не один рік.
 

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко  - Ліжко Нью-Йорк

У цій статті ми розповімо про способи реставрації меблів в домашніх умовах. Покажемо, чим відрізняється часткова реконструкція від повної, і поділимося секретами обробки дерев'яної поверхні, захищає від несприятливих зовнішніх чинників.


Які дефекти дерев'яних ліжок найбільш поширені?

У процесі експлуатації дерев'яні ліжка піддаються різним деформаціям. Але наскільки швидко вони виникнуть, якого масштабу будуть, залежить від породи і якості деревини. Деякі вироби бездоганно служать десятиліттями, а інші, вже на 3-5 рік експлуатації виявляють серйозні діри. Щоб розуміти який обсяг робіт вам належить, пропонуємо ознайомитись з найбільш поширеними дефектами дерев'яних ліжок.
 

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко  - Ліжко Дженніфер

  1. Вм'ятини, відколи, подряпини на поверхні виробу. Часті супутники деревини м'яких порід: сосни, ялини, вільхи, липи, осики. З'являються на 2-3 рік служби, не впливають на міцність конструкції, але ліжко через них втрачає колишню привабливість, естетичність.
  2. розсиханню дерева: тріщини, зазори, деформації. Досить серйозні дефекти, що вимагають негайного усунення, оскільки впливають на цілісність всієї конструкції. Причин виникнення кілька: використання виробники не просушеної деревини, відсутність стабільного мікроклімату в кімнаті, тривалий термін служби дерева.
  3. Скрипи і поломки підстави. Виникають через неправильну експлуатацію (надмірні навантаження, активні ігри дітей), встановлення слабких кріплень, закінчення допустимих термінів служби. На загальний стан конструкції впливають мало, але доставляють відчутний дискомфорт власникам. Ортопедична основа з дефектами ремонтувати потрібно, оскільки тріснуті ламелі вже не виконують підтримуючу хребет функцію.
  4. Пошкодження каркаса. Найбільш серйозні з перерахованих тут дефектів. Їх не своєчасний ремонт загрожує викривленням, поломкою всієї конструкції. Відновити зламаний каркас практично неможливо, а якщо і братися за ремонт, слід підготуватися до суттєвих витрат.
  5. Несправності функціональних механізмів. Іноді виникають у ліжок, оснащених підйомним механізмом, системою зберігання у вигляді висувних ящиків. Впливають на якість експлуатації ложа, потребують термінового ремонту.

Ми закінчили огляд поширених дефектів дерев'яних ліжок, і пропонуємо перейти до способів їх усунення. Коли необхідна часткова, а коли повна реставрація вироби?
 

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко  - Ліжко Каліфорнія
 

Ліквідація вад дерев'яних спальних меблів, залежно від першопричини, може бути частковою або повною. Так, поодинокі подряпини, вм'ятини, піддаються локальній обробці, а множинні — вимагають оновити всю поверхню. Зробити це можна кількома способами.

  1. Перекриття дрібних вад поліруванням, або спеціальними маркерами. Незначні пошкодження на меблях усуваються за допомогою тонуючих засобів. Наприклад для лакової поверхні, використовуються автомобільні маркери в тон, а для матової — віск. Його втирають в пошкодження, розм'якшують потоком теплого повітря (феном), після чого полірують.
  2. Усунення вм'ятин і сколів за допомогою шпаклівки, перефарбування поверхні. Глибокі вм'ятини, подряпини, заполірувати не вдасться. Згладити їх можна нанесенням шпаклівки по дереву, після якої пофарбувати весь виріб.
  3. Оновлення кольору за допомогою просочувальних олій, морилки, повторного лакування. Натуральні просочувальні масла відновлюють потьмянівший колір деревини, захищають її від несприятливих зовнішніх чинників (надмірна сухість або вологість повітря), але використовувати їх можна тільки на масив. Якщо ліжко виготовлене ​​з розпилу, його можна обробити морилкою. Це просочення захищає дерево від грибка, маскує косметичні дефекти, і надає йому ефектне, напівпрозоре покриття темного відтінку. Також приховати видимі подряпини можна повторним лакуванням поверхні ліжка. Однак попередньо дерево повинно пройти процедуру шліфування.
 

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко  - Ліжко Анабель
 

Відносно розсихання дерева, і що виникли внаслідок цього несправностей, застосовуються такі способи лагодження:

Якщо пошкодження знаходяться всередині конструкції, її потрібно розкрити. Щоб дістатися до дефектів будуть потрібні спеціальні ключі і викрутки (шестигранники, накидні, і ін.). Розбирання ліжка дозволить оцінити масштаби пошкоджень, упевнитися що скрипить НЕ матрац, і зміцнити деформовані деталі. Якщо каркас ремонту не підлягає, його можна побудувати заново, зі свіжого дерева, при цьому збільшити, або переробити в подіум, по своєму бажанню.
 

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко
 

Несправності функціональних механізмів ліжка вимагають глибшої спеціалізації, їх не завжди можна полагодити в домашніх умовах. Так, в деяких ситуаціях, досить змастити механізм для нормального функціонування, а інших, потрібно його повне розбирання, заміна деталей. Як краще вчинити: викликати майстра або провести самостійний ремонт, вирішувати вам, але в будь-якому випадку, рекомендуємо спочатку вивчити особливості механізму, а потім приступати до його лагодження.


Способи відновлення поверхні ліжка

Якщо поломки біля ліжка відсутні, але потрібне оновлення зовнішнього вигляду, пропонуємо 5 ефектних способів її реставрації.

  • каучуковий клей (незамінний при появі зазорів; Він заповнює вільний простір, попереджає деформацію виробу. Після висихання залишається еластичним, тому одночасно вирішує проблему локальних скрипів. Ефективний для одиночних тріщин на брусах);
  • металеві пластини (використовуються при множинних, глибоких тріщинах бруса. Пластина кріпиться до дерева, підсилюючи його, запобігає подальший розлом).
  1. Штукатурка + фарбування. Простий прийом для кардинального перетворення ложе. Спочатку поверхню вирівнюють за допомогою штукатурки по дереву, після чого забарвлюють в потрібний колір. Емаль або фарба наносяться щільним шаром, що не просвічують, тому обрати можна будь-який відтінок. Перетворити таким способом можливо будь-яке спальне місце з прямими формами: ліжко-горище, односпальне ложе, або просто двоспальне ліжко.
  2. Оновлення лакованого шару. Втрата кольору і блиску типова для лакованих виробів з пристойним терміном служби, тому вони потребують періодичного оновлення. Процес проходить в кілька етапів: розбирання виробу та шліфування деталей; покриття лаком. Він наноситься в кілька шарів, а після висихання полірується.
  3. Нанесення позолоти. Цікавий спосіб перетворити пошарпану поверхню ліжка. Позолота і виглядає шикарно, і надійно маскує дрібні дефекти на поверхні. Нею можна забарвити весь виріб, або окремі елементи, створивши неповторний дизайн самостійно.
  4. Оббивка шкірою. Цей спосіб підійде для ліжок, естетичні пошкодження яких, не піддаються маскуванню. Еко шкірою зазвичай обтягається спинка, бічні панелі, попередньо пом'якшені листом поролону. Ніжки при цьому забарвлюються в тон шкірі. Виріб оновлений таким способом, кардинально відрізняється від вихідного, і може бути сприйнятий як нове ліжко.
  5. Штучне старіння поверхні. Модний нині спосіб обробки, суть якого полягає в фарбуванні виробу, і подальшого його шліфуванні. Вади на поверхні з такою обробкою не помітні. Ліжко виглядає вінтажним, але не пошарпаним, що додає йому цінності в навколишньому інтер'єрі.
 

Топ 5 порад як оновити дерев'яне ліжко
 

Підводячи підсумок, хочемо сказати, що способів поновлення дерев'яного ліжка багато. Кожен з них унікальний, цікавий по-своєму, і зі старим ложе можна експериментувати без обмежень. А якщо терпіння і реставрація це не про вас, заходьте на Zlatamebel.ua за новим, стильним ліжком.
 


Дерев'яні ліжка від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.