У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Як зробити м'яке узголів'я ліжка своїми руками

Правильно обраний варіант ліжка дозволить насолоджуватися повноцінним відпочинком в будь-який час доби. Через сучасних тенденцій більшість моделей роблять без спинок, вважається, що головах вже не популярні. Але багато покупців шукають саме ліжка зі спинками, тому що її наявність дуже впливає на почуття комфорту під час відпочинку. Якщо в комплекті не йде узголів'я, то вихід тільки один - зробити м'яке узголів'я ліжка своїми руками.

У даній статті ми розглянемо, як вибрати узголів'я ліжка і особливості самостійного монтажу спинки.



Ліжка Zlatamebel представлені в статті


У чому зручність м'якого узголів'я для ліжка


Багато хто задається цим питанням, відповідь на який більш, ніж очевидна:

  • ліжко з узголів'ям виглядає дуже красиво, це завжди естетично, особливо, якщо воно оббите красивою тканиною;
  • зручність, тому що можна завжди покластися, читаючи книги після роботи або насолоджуючись переглядом ТБ;
  • узголів'я з вбудованими поличками або відсіками зустрічається рідко, але в такому випадку з'являється місце для розміщення деяких невеликих виробів.

Це лише незначні переваги, які гарантує наявність узголів'я.



З чого можна зробити м'яке узголів'я ліжка своїми руками

Самостійне виготовлення спинки для ліжка може бути навіть краще, ніж покупка готового варіанту. По-перше, ви самі можете підібрати матеріали, по-друге, вибір стилю і втілення найпотаємніших фантазій ще ніхто не відміняв.


Серед найбільш неординарних ідей і використовуються при цьому матеріалів варто відзначити:

  • дошки і вагонка, з їх допомогою можна зробити узголів'я у вигляді паркану;
  • драпірування і гачки, необхідно просто підібрати потрібну кількість гачків і відповідну тканину;
  • паркетні дошки або ламінат також оптимально підійдуть для створення цього елемента ліжка, більш того, можна викласти повноцінну стіну, а не тільки маленьке узголів'я;
  • панелі керамограніта, виготовлені в надтонкий і великому форматі відмінно підходять для узголів'я;
  • м'які подушки можна закріпити в 3-4 ряди, такий формат виглядає досить непогано;
  • викладені до стелі панелі красиво виглядають і підкреслюють неординарність господарів;
  • тканину на каркасі, вважається одним з найбільш довговічних варіантів, так як тканина можна міняти кожен сезон, знімати для прання і т.д .;
  • двері, що залишилися після ремонту, можна використовувати в якості узголів'я;
  • узголів'я з прошивкою, текстильна стіна, прошита гудзиками ще один неординарний спосіб облаштувати простір над ліжком;
  • можна зібрати узголів'я з різних модулів, потрібні будуть каркаси з дерева, поролонові листи і різні за розмірами тканини;
  • дерев'яні панелі, на які можна закріпити подушки, але останні необхідно надійно закріпити;
  • полку, її наявність може значно удосконалювати узголів'я або спинку з широкої дошки;
  • узголів'я в рамі, це ефективний прийом, коли простір над ліжком фарбують, а потім обрамляють;
  • пофарбований бамбук, поставлений вертикально і асиметрично, оптимально впишеться в колоніальний або етнічний інтер'єр;
  • панелі-жалюзі, вони виглядають незвично;
  • дошка з перфорацією, поверхня і краї потрібно гарненько обробити, щоб не було скалок і нерівностей;
  • залишки шпалер можна порізати вертикально і поклеїти над ліжком;
  • лежить горизонтально сходи виглядає оригінально, підходить в спальню в стилі лофт або модерн.

Якщо ви не знаєте, яке вибрати узголів'я ліжка, то просто потрібно ознайомиться з цим розділом. Ми розповімо як самі неординарні варіанти і непередбачувані матеріали можуть бути використані для прикраси спального місця.



Як визначити стиль майбутнього узголів'я і його розмір

Перед тим, як приступити до самостійної роботи, необхідно з'ясувати, в якому стилі зроблена кімната і ліжко.

Спочатку необхідно вибрати форму і розмір узголів'я, перше залежить від того, яким ви бачите його за розміром. Тому, потрібно попередньо зробити виміри, прикинути, який з матеріалів може оптимально підійти для втілення такої мети. Форма вибирається виходячи з особистих переваг, а також стилю кімнати. Погодьтеся, зовсім недоречно використовувати в якості даного елемента ліжка у вигляді перевернутої горизонтально сходи, якщо інтер'єр в будинку виконаний в класичному стилі. Також, площа приміщення важлива для підбору розміру і типу узголів'я.


Що потрібно підготувати для роботи


В першу чергу потрібно бути готовим до того, що все піде не за планом і на ходу доведеться міняти матеріали, а також доведеться вносити корективи в форму і стиль узголів'я. Також, потрібно підготувати всі необхідні речі. Список таких речей може варіюватися в залежності від використовуваного при виготовленні матеріалу, але найчастіше - це незмінний набір з:

  • безпосереднього матеріалу або тканини;
  • клею;
  • навощенної нитки для прошивки гудзиків, ниток, оббивного шпагату;
  • молотка, дрелі, наждачного паперу, свердла.

Приготувавши все найнеобхідніші аксесуари можна починати робити м'яке узголів'я ліжка своїми руками.



Етапи створення м'якого узголів'я

Щоб ваші двоспальні ліжка з м'якою спинкою були комфортними, необхідно чітко слідувати всім етапам і тоді ви зможете зробити м'яке узголів'я ліжка своїми руками.


Підготовка каркаса узголів'я

Якщо ви вирішуєте зробити спинку ліжка з натуральної деревини, то потрібно максимально підготувати матеріал, привести його в робочий вид. В першу чергу потрібно оглянути деревину на відсутність сколів і механічних пошкоджень. Потім потрібно перевірити, щоб поверхня була гладка, не було сучків, щоб якісна оббивка могла легко прикріпиться до рівної поверхні. Якщо якусь частину деревини необхідно зміцнити або доповнити елементами, то варто це зробити. Важливо зрозуміти, що після остаточної обробки і покриття поверхні тканиною, буде дуже складно щось поміняти, навряд чи ви погодитеся знімати тканину і починати все заново. Також, особливу увагу потрібно звернути на кути, так як вони повинні бути хоча б мінімально згладженими, щоб не порвати оббивку.


Отвори для обшивки тканиною

Потім необхідно зробити розмітку, на неї ви будете орієнтуватися щоб свердлити отвори для подальшого закріплення тканини. Багато умільці використовують в якості основи для спинки перфоровану плиту, яка використовується для організованого зберігання інструментів. Вона досить недешеве задоволення, але відмінно допомагає в розмітці місця для свердління. Після того як ви закінчили розмічати поверхню головах, переконайтеся, що ви не пропустили жодної потрібної точки. Всі відмічені точки потрібно акуратно просвердлити, самі просвердлені отвори повинні бути не занадто великі і не дуже маленькі.


Закріплення поролону і тканини

Необхідно взяти 2 шматка поролону потрібного розміру і помістити його спереду спинки ліжка, ячеистой стороною вниз. Потрібно вирівняти боки і верх поролону по краях дерев'яної спинки. Отриману конструкція потрібно задрапірувати невеликим відрізком тканини, при цьому з усіх боків потрібно залишати запас в 30 см. У процесі обшивки спинки необхідно мати вільний доступ до задньої і передньої частин, тому цей момент потрібно продумувати заздалегідь.


Обтягування гудзиків тканиною


Досить ретельна і копітка робота, нікому вона не припадає до душі. Щоб процес був більш легкий потрібно врахувати такі моменти:

  • потрібно тканину відрізати трохи з запасом, це допоможе, якщо раптом ви десь прорахувалися;
  • необхідно тканину і кришку гудзики завести в гумову прес-форму, щоб вона помістилися повністю;
  • якщо доведеться повторювати процедуру в майбутньому, то потрібно перед тим, як поставити кришку гудзики нанести клей на ніжку, щоб було більш якісне кріплення.

Це один з найвідповідальніших етапів, потрібно все робити ретельно, щоб тканина була повноцінно закріплена і через деякий час не потрібно було її змінювати.


Оббивка узголів'я

Щоб зробити оббивку на м'яке узголів'я для ліжка своїми руками потрібна буде довга голка з великим вушком, гудзики і оббивний шпагат. На гладкій мотузці легко розв'язуються вузли, це дає можливість такої нитці легко проходити через поролон і тканину. Просто потрібно переконається в правильному виборі нитки. Необхідно вставити довгий шматок шпагату в голку, а поверх одягнути гудзик. Пропускаючи мотузку через все 4 отвори, ви робите кріплення ще більш надійним і комфортним. При виготовленні самостійно потрібно перевірити надійність кріплення і правильність розташування гудзиків.


Закріплення тканини

Після повноцінної прошивки всього узголів'я, потрібно закріпити тканину по краях. Спинку ліжка кладуть на підлогу, вниз лицьовою стороною. Якщо ви бачите, що десь щось не закріплено, то краще додати кілька додаткових скоб для надійності. Щоб кути вийшли акуратними, потрібно попередньо натягнути вниз верхню сторону, закривши її натягнутою боковиной, зробити незначні загини, в кінці складки закріплюються скобами. Тканина необхідно постійно натягувати, щоб все виглядало однотипно і красиво. Перед фіксацією нижньої частини тканини, потрібно поставити узголів'я вертикально, потім обрізати тканину навколо ніжок.


Облагороджування задньої сторони узголів'я

Хоч багато дизайнерів говорять, що на задню частину немає ніякої необхідності звертати увагу, але почуття незакінченої роботи буде позбавляти спокою. Тому, найпростіший і перевірений варіант - стара простирадла і кілька звичайних цвяхів, які необхідно прибути один від одного на значній відстані. Також, потрібно подивитися, щоб не було ніяких необроблених ділянок.



Як зробити м'яке узголів'я для ліжка своїми руками з гудзиками

Щоб виготовити спинку з гудзиками, варто відразу ж підібрати оптимальний їх розмір. Матеріал повинен бути відповідним, щоб забиті гудзики не дивився безглуздо. Після рішення цих моментів, потрібно розібратися з необхідною кількістю гудзиків і відстанню, на якому вони будуть закріплені. Потрібно підібрати такий варіант гудзиків, щоб їх кришки легко знімалися і ставилися тому, а також була можливість розмістити матеріал таким чином, щоб не утворювалися загини.



Як зробити м'яке узголів'я для ліжка своїми руками у вигляді "м'яких квадратів"

На створення такої спинки піде більше сил і часу. Але така технологія безсумнівно має свої плюси. Можна взяти залишки різних тканин і з них зробити оббивку, що вже значно економить фінанси.


Для створення узголів'я у даному виді знадобляться:

  • м'який матеріал (тканини);
  • наповнювач;
  • ватин або синтепон;
  • деревина (МДФ, фанера);
  • ножиці;
  • лобзик;
  • клей або саморіз;
  • степлер;
  • шуруповерт.

Набір цих аксесуарів може зробити якісний виріб, на яке буде приємно спершись і виглядати воно буде сучасно.

Наявність узголів'я грає велику роль, в першу чергу - це комфорт, по-друге, це доповнення дизайну приміщення, прикраса кімнати. Тому, якщо немає можливості купити дерев'яне ліжко з м'яким узголів'ям, тоді потрібно зробити цей елемент ліжка самостійно, попередньо підібравши розмір і визначившись зі стилем.


Ліжка з м'яким узголів'ям від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.