У НАЯВНОСТІ ДЕШЕВШЕ - ЗНИЖКИ ДО -70%!

Чистка та догляд за білим диваном в домашніх умовах

Білий диван завжди викликає до себе підвищену увагу. А все завдяки яскравості, неоднозначності, респектабельності, яку він привносить в вітальню. Ні про яку іншу кольорі немає стільки дискусій, як про світле, тому що разом з частим миттям він надає кімнаті легкості, аристократичності, естетичності. Як зберегти цей ефект на тривалий час? Чи можливо в домашніх умовах підтримувати ідеальний зовнішній вигляд світлого дивана? Які методи можна використовувати без шкоди для оббивки? Про це піде мова в сьогоднішній статті.
 


Поширені види забруднень

Поверхня м'яких меблів піддається різноманітним забрудненням, оскільки в багатьох сім'ях є центром життєдіяльності. Деякі з них можна легко вивести, інші вимагають спеціальних засобів і чималих зусиль, але для всіх видів плям існує єдине правило — швидке видалення після виявлення.


Які ж забруднення найбільш поширені?

  1. Пил і дрібне сміття. Це найчастіша причина потемніння дивана. Через нерегулярне прибирання, розташування на світлій поверхні в вуличному одязі, втрачається білизна і привабливість меблів. Також, деякі види оббивок накопичують статичний заряд, притягаючи на себе дрібне сміття, шерсть тварин, що створює ефект недоглянутих меблів.
 

  1. Заяложена поверхня. Мається на увазі бруд, яка утворилася на оббивці в результаті з'єднання пилу і продуктів життєдіяльності людини: поту, шкірного сала, відмерлого епітелію. Виявляється темними ділянками в місцях найбільшого дотику — підлокітниках, сидіннях.
 

  1. Органіка на оббивці. Часта проблема сімей з маленькими дітьми і власників тварин. Плями від органічних рідин (сечі, крові, соків), можуть мати забарвлення всіх кольорів веселки, яка важко виводиться, а також видає неприємні запахи.
 

  1. Жирні плями. Нерідке явище на вітальних диванах. Справитися з ним досить просто, якщо вживати заходів відразу після посадки. Тривала присутність на оббивці робить пляму важко вивідною.
 

  1. Специфічні забруднення (сліди від фломастерів, чорнила, декоративної косметики). Кожна господиня стикалася з нетиповими видами плям, видалення яких викликало чимало запитань. Далі ми розповімо як безпечно вивести подібні забруднення з оббивки.
 

Способи очищення білого дивана в домашніх умовах

Щоб відмити білий диван від бруду, для початку необхідно визначитися з методами очищення. Вони будуть залежати від типу оббивки, ступеня забруднення меблів, наявності плям. Пропонуємо дізнатися, яке покриття, яких способів догляду вимагає.


Як почистити світлу текстильну оббивку

Перший етап очищення меблів — позбавлення від пилу. Залежно від типу тканини, зробити це можна двома способами:

  • за допомогою пилососа (при цьому не забути використовувати спеціальну насадку для м'яких меблів);
  • за допомогою вибивачки (старий, але перевірений варіант для поверхонь з ворсом. Процедура така: зволоженою в оцтовому розчині тканиною покрити диван, пройтися по ньому вибивачкою).

Далі, матеріал необхідно почистити від бруду, слідів експлуатації. На тканинної поверхні допустимо застосовувати обидва види очищення:

  • суху (за допомогою спеціальної піни, порошків, соди);
  • вологу (розчин миючого засобу і води)

Перший варіант кращий для гобеленів, жаккардів, другий буде ближче для рогожки, шенілла, флока. Окремо слід сказати про натуральну замшу. Для її очищення неприйнятні традиційні методи, замшу не можна пилососити, мочити, а тільки прибирати спеціальною щіткою, якщо є можливість - використовувати пароочищувач.

Позбавити білий, текстильний диван від плям, допоможуть такі засоби.

  1. Господарське мило з водою. Ефективно бореться з багатьма забрудненнями, наприклад слідами від напоїв, сечі. Впорається з жирними плямами, попередньо посипаними сорбентом, сіллю або крохмалем.
 

  1. Рідина для зняття лаку. Швидко видаляє сліди фломастера, ручки на оббивці. Може нейтралізувати інші барвники, наприклад перейшли на світлий диван з одягу.
 

  1. Універсальний засіб для виведення плям. Спеціальний засіб широкого спектра дії, яке одночасно може впоратися з декількома видами плям, проте застосовувати його слід обережно, і обов'язково вивчати протипоказання.
 


Догляд за білою шкірою

Білий шкіряний диван, незважаючи на розкішний зовнішній вигляд і дорожнечу, досить невибагливий в догляді. Щоб підтримувати його красу знадобитися:

  • регулярне очищення від пилу (на пилосос обов'язково одягати м'яку, безворсову насадку);
  • видалення побутових забруднень і слідів експлуатації (для цього застосовується м'яка, фланелева тканина, зволожена в мильному розчині. При наявності засмальцьованих ділянок, використовується суміш нашатирного спирту з водою);
  • полірування шкіри (будь-яка взаємодія з водою, побутовою хімією, для натуральної шкіри травматично, тому після "банних" процедур, бажано зволожити її касторовою олією і гарненько відполірувати).

Ось і все, головне пам'ятати, що шкірі, для ідеального зовнішнього вигляду і тривалого терміну служби, потрібне стабільне середовище. Її не можна мочити водою, а тільки протирати вологою губкою, тримати в сухому приміщенні без зволоження, або сушити гарячим потоком повітря.

Екошкіра і засоби її очищення

Екошкіра практично не поступається за експлуатаційними характеристиками натуральної, але в плані догляду є більш вибагливою. Верхній, полімерний шар, той самий що надає благородну схожість з натуральними матеріалами, є дуже чутливим різного роду розчинників, спиртів, побутової хімії. Після одного застосування він, звичайно, не облізе, але постійне миття, наприклад, мильним розчином, псує захисний шар, сприяє появі тріщин.

Для регулярного догляду за штучною шкірою краще використовувати спеціальні очищаючі серветки, які мають безпечний для полімерів склад, а пилосос, вологе прибирання, виключити. Що утворилися плями з такого дивана можна видалити за допомогою нашатирного спирту, після чого обробити ділянку стеаринової губкою, яка відновить висушену спиртом поверхню.

При появі навіть незначних тріщин на білій еко шкірі, краще відразу "лікувати" її рідкої шкірою, щоб уникнути подальшого поширення дефекту і прориву матеріалу.


Помилки при догляді за білими м'якими меблями

У гонитві за колишньою білизною улюбленого дивана, головне не перестаратися, щоб чергове очищення не стало фатальним для оббивки. Пропонуємо перелік типових помилок, здатних назавжди зіпсувати поверхню меблів.

  1. Застосування декількох засобів одночасно. Якщо пляма не виводиться з першої спроби, не слід напускати на нього всю важку артилерію, наявну у ванній. Те ж саме відноситься до посірілих диванів, якщо колір не відновився після домашньої чистки, краще викликати професійну клінінгову службу.
 

  1. Використання білизни. Незважаючи на свою ефективність, засіб агресивний, здатний стоншити волокна тканини аж до дірок, тому застосування на поверхні дивана категорично не рекомендовано.
 

  1. Надмірне зволоження. Мити диван, тобто лити, капати мильну воду на будь-який тип оббивки не можна, оскільки рідина швидко проникає у внутрішні шари, погано вивітрюється, і може спровокувати появу цвілі в наповнювачі. Таким чином, "ретельне" миття обернеться безповоротним псуванням дивана.

Тепер ви знаєте як почистити білі меблі вдома та чого робити не слід. Ну а якщо світлий диван присутній поки тільки в ваших планах, заходьте на Zlatamebel, вишукані моделі не залишать байдужим нікого.


Білі дивани від Zlatamebel

Коментарі

Натуральні
матеріали
Ми використовуємо тільки найкращі та безпечні матеріали. Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей.
Система контролю з якості
П'ятиступінчаста система контролю якості - "5Q" практично виключає випуск готового виробу з недоліком.
Навантаження на диван
600 кг - оптимальне навантаження на наш диван.
Гарантія на каркас
Ми настільки впевнені в якості наших меблів, що даємо гарантію на каркас - 10 років.
Надійність
Понад 100 магазинів по Україні та за кордоном, понад 2500 співробітників, більш як 10 мільйонів відвідувачів щороку.
КРЕДИТ
или рассрочка
Ви можете придбати наші меблі в розстрочку або кредит. Для цього зверніться до менеджера будь-якого нашого фірмового салону.